Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
BATE-BGUFK BORISOV
Benfica LISBOA
Biogas Volley NÄFELS
CHAUMONT VB 52
City of EDINBURGH
Draisma Dynamo APELDOORN
Fakel NOVY URENGOY
Fino KAPOSVÁR SE
Fonte Bastardo AZORES
Galatasaray HDI ISTANBUL
IBB Polonia LONDON
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
KV Luboteni FERIZAJ
LAUSANNE UC
Legion OBUHOVO
Maccabi TEL-AVIV
MEDIMURJE Centrometal
Mladost ZAGREB
MOK Jedinstvo BRČKO
OK SIP ŠEMPETER
Pafiakos PAFOS
RSR WALFER
Shakhtior SOLIGORSK
Spartak MYJAVA
Studenti TIRANA
Tricolorul LMV PLOIESTI
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
VCA AMSTETTEN NÖ
Vegyész RC KAZINCBARCIKA
Viking TIF BERGEN
Volei Municipal ZALAU
Ziraat Bankasi ANKARA
8th Finals
Participating Teams
BATE-BGUFK BORISOV
Benfica LISBOA
CHAUMONT VB 52
Draisma Dynamo APELDOORN
Fakel NOVY URENGOY
Fonte Bastardo AZORES
Galatasaray HDI ISTANBUL
IBB Polonia LONDON
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Maccabi TEL-AVIV
Mladost ZAGREB
MOK Jedinstvo BRČKO
OK SIP ŠEMPETER
Spartak MYJAVA
Viking TIF BERGEN
Ziraat Bankasi ANKARA
4th Finals
Participating Teams
CHAUMONT VB 52
Draisma Dynamo APELDOORN
Fakel NOVY URENGOY
Galatasaray HDI ISTANBUL
Maccabi TEL-AVIV
Spartak MYJAVA
Viking TIF BERGEN
Ziraat Bankasi ANKARA
16th Finals
Away Matches

3-202 Fakel NOVY URENGOY 3
Shakhtior SOLIGORSK 1
3-204 BATE-BGUFK BORISOV 2
Legion OBUHOVO 3
3-206 City of EDINBURGH 0
Viking TIF BERGEN 3
3-208 OK SIP ŠEMPETER 3
MEDIMURJE Centrometal 0
3-210 Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 3
Vegyész RC KAZINCBARCIKA 0
3-212 KV Luboteni FERIZAJ 0
Maccabi TEL-AVIV 3
3-214 Galatasaray HDI ISTANBUL 3
Pafiakos PAFOS 0
3-216 Tricolorul LMV PLOIESTI 3
Fonte Bastardo AZORES 1
3-218 CHAUMONT VB 52 3
RSR WALFER 0
3-220 Biogas Volley NÄFELS 2
Benfica LISBOA 3
3-222 VCA AMSTETTEN NÖ 0
Spartak MYJAVA 3
3-224 Union Raiffeisen WALDVIERTEL 3
Mladost ZAGREB 2
3-226 LAUSANNE UC 0
Draisma Dynamo APELDOORN 3
3-228 IBB Polonia LONDON 3
Fino KAPOSVÁR SE 1
3-230 MOK Jedinstvo BRČKO 3
Volei Municipal ZALAU 0
3-232 Ziraat Bankasi ANKARA 3
Studenti TIRANA 0
8th Finals
Away Matches

4-202 Fakel NOVY URENGOY 3
BATE-BGUFK BORISOV 0
4-204 OK SIP ŠEMPETER 1
Viking TIF BERGEN 3
4-206 Maccabi TEL-AVIV 3
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 0
4-208 Galatasaray HDI ISTANBUL 3
Fonte Bastardo AZORES 0
4-210 CHAUMONT VB 52 2
Benfica LISBOA 3
4-212 Mladost ZAGREB 3
Spartak MYJAVA 0
4-214 IBB Polonia LONDON 3
Draisma Dynamo APELDOORN 2
4-216 Ziraat Bankasi ANKARA 3
MOK Jedinstvo BRČKO 0
4th Finals
Away Matches

5-202 Viking TIF BERGEN 0
Fakel NOVY URENGOY 3
5-204 Galatasaray HDI ISTANBUL 3
Maccabi TEL-AVIV 0
5-206 CHAUMONT VB 52 3
Spartak MYJAVA 1
5-208 Ziraat Bankasi ANKARA 3
Draisma Dynamo APELDOORN 0
16th Finals
Status Teams
Qualified
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Qualified
CHAUMONT VB 52
Qualified
Draisma Dynamo APELDOORN
Qualified
Viking TIF BERGEN
Qualified
Spartak MYJAVA
Qualified
Ziraat Bankasi ANKARA
Qualified
Maccabi TEL-AVIV
Qualified
Galatasaray HDI ISTANBUL
Qualified
Fakel NOVY URENGOY
Qualified
Benfica LISBOA
Qualified
Fonte Bastardo AZORES
Qualified
MOK Jedinstvo BRČKO
Qualified
IBB Polonia LONDON
Qualified
OK SIP ŠEMPETER
Qualified
BATE-BGUFK BORISOV
Qualified
Mladost ZAGREB
Eliminated
Fino KAPOSVÁR SE
Eliminated
Tricolorul LMV PLOIESTI
Eliminated
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Eliminated
Volei Municipal ZALAU
Eliminated
MEDIMURJE Centrometal
Eliminated
Legion OBUHOVO
Eliminated
Biogas Volley NÄFELS
Eliminated
Pafiakos PAFOS
Eliminated
Shakhtior SOLIGORSK
Eliminated
VCA AMSTETTEN NÖ
Eliminated
Studenti TIRANA
Eliminated
City of EDINBURGH
Eliminated
KV Luboteni FERIZAJ
Eliminated
Vegyész RC KAZINCBARCIKA
Eliminated
RSR WALFER
Eliminated
LAUSANNE UC

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Ziraat Bankasi ANKARA
Qualified
Fakel NOVY URENGOY
Qualified
Maccabi TEL-AVIV
Qualified
Galatasaray HDI ISTANBUL
Qualified
Viking TIF BERGEN
Qualified
Spartak MYJAVA
Qualified
CHAUMONT VB 52
Qualified
Draisma Dynamo APELDOORN
Eliminated
IBB Polonia LONDON
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Benfica LISBOA
Eliminated
OK SIP ŠEMPETER
Eliminated
MOK Jedinstvo BRČKO
Eliminated
BATE-BGUFK BORISOV
Eliminated
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Eliminated
Fonte Bastardo AZORES

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
Fakel NOVY URENGOY
Qualified
Galatasaray HDI ISTANBUL
Qualified
CHAUMONT VB 52
Qualified
Ziraat Bankasi ANKARA
Eliminated
Spartak MYJAVA
Eliminated
Draisma Dynamo APELDOORN
Eliminated
Viking TIF BERGEN
Eliminated
Maccabi TEL-AVIV

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 08/11/2016 to 24/11/2016
Main Phase
From 06/12/2016 to 02/03/2017
Final Phase
From 29/03/2017 to 16/04/2017

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
01/03/17
5-204-Galatasaray HDI ISTANBUL vs Maccabi TEL-AVIV


Downloads

Useful Documents
 Title 
2017 European Cups Calendar Download