Skip Navigation Links
2nd and 3rd Round
2nd Round
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
ACH Volley LJUBLJANA
Budvanska Rivijera BUDVA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dobrudja 07 DOBRICH
GENTOFTE Volley
Hapoel MATE-ASHER AKKO
Hypo Tirol INNSBRUCK
KV PËJA
Mladost Ribola KAŠTELA
Omonia NICOSIA
PAOK THESSALONIKI
Selver TALLINN
Stroitel MINSK
Tiikerit KOKKOLA
Volley AMRISWIL
3rd Round
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
ACH Volley LJUBLJANA
Arago de SETE
Arkas IZMIR
Belogorie BELGOROD
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dukla LIBEREC
GENTOFTE Volley
Hypo Tirol INNSBRUCK
Noliko MAASEIK
PAOK THESSALONIKI
PGE Skra BELCHATÓW
Sir Sicoma Colussi PERUGIA
Tiikerit KOKKOLA
VfB FRIEDRICHSHAFEN
Volley AMRISWIL
2nd Round
Away Matches

2-002 PAOK THESSALONIKI 3
Mladost Ribola KAŠTELA 2
2-004 Dobrudja 07 DOBRICH 3
Abiant Lycurgus GRONINGEN 2
2-006 Hypo Tirol INNSBRUCK 3
Hapoel MATE-ASHER AKKO 0
2-008 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Selver TALLINN 2
2-010 Volley AMRISWIL 3
KV PËJA 0
2-012 ACH Volley LJUBLJANA 3
Omonia NICOSIA 0
2-014 Tiikerit KOKKOLA 3
Stroitel MINSK 1
2-016 Budvanska Rivijera BUDVA 1
GENTOFTE Volley 3
3rd Round
Away Matches

3-002 Belogorie BELGOROD 3
GENTOFTE Volley 0
3-004 Sir Sicoma Colussi PERUGIA 3
Volley AMRISWIL 0
3-006 Arkas IZMIR 3
Crvena Zvezda BEOGRAD 0
3-008 PGE Skra BELCHATÓW 3
PAOK THESSALONIKI 1
3-010 VfB FRIEDRICHSHAFEN 3
Hypo Tirol INNSBRUCK 2
3-012 Noliko MAASEIK 3
Abiant Lycurgus GRONINGEN 0
3-014 Arago de SETE 3
ACH Volley LJUBLJANA 1
3-016 Dukla LIBEREC 3
Tiikerit KOKKOLA 0
2nd Round
Status Teams
Qualified
ACH Volley LJUBLJANA
Qualified
Volley AMRISWIL
Qualified
GENTOFTE Volley
Qualified
Hypo Tirol INNSBRUCK
Qualified
PAOK THESSALONIKI
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Tiikerit KOKKOLA
Qualified
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Eliminated
Selver TALLINN
Eliminated
Stroitel MINSK
Eliminated
Dobrudja 07 DOBRICH
Eliminated
Mladost Ribola KAŠTELA
Eliminated
Budvanska Rivijera BUDVA
Eliminated
Hapoel MATE-ASHER AKKO
Eliminated
Omonia NICOSIA
Eliminated
KV PËJA

Detailed Standing
3rd Round
Status Teams
Qualified
Noliko MAASEIK
Qualified
Arkas IZMIR
Qualified
Belogorie BELGOROD
Qualified
Sir Sicoma Colussi PERUGIA
Qualified
PGE Skra BELCHATÓW
Qualified
VfB FRIEDRICHSHAFEN
Qualified
Dukla LIBEREC
Eliminated
Arago de SETE
Eliminated
ACH Volley LJUBLJANA
Eliminated
Tiikerit KOKKOLA
Eliminated
Hypo Tirol INNSBRUCK
Eliminated
PAOK THESSALONIKI
Eliminated
Volley AMRISWIL
Eliminated
GENTOFTE Volley
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
Abiant Lycurgus GRONINGEN

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
2nd and 3rd Round
From 02/11/2016 to 20/11/2016
4th Round
From 06/12/2016 to 01/03/2017
Playoffs Phase
From 14/03/2017 to 13/04/2017
Final Four in ROME (ITA)
From 29/04/2017 to 30/04/2017

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
23/03/17
5-006-Azimut MODENA vs Asseco Resovia RZESZÓW


Downloads

Useful Documents
 Title 
2017 European Cups Calendar Download

CEV Competition Social Media