Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
Apollon Prestige LIMASSOL
Asterix KIELDRECHT
BURSA BBSK
C.S.M. BUCURESTI
C.S.M. TARGOVISTE
Dauphines CHARLEROI
Eurosped - TVT ALMELO
HAIFA VC
Hapoel KFAR SABA
Hermes OOSTENDE
HPK HÄMEENLINNA
Jedinstvo STARA PAZOVA
KOHILA VC
Kralovo Pole BRNO
Minchanka MINSK
Mladost ZAGREB
NANTES VB
Olympiacos PIRAEUS
Rote Raben VILSBIBURG
SF PARIS Saint Cloud
Sm' AESCH Pfeffingen
SVS Post SCHWECHAT
Ti-panoramabau INNSBRUCK
TRABZON Idman Ocagi
Vasas Obuda BUDAPEST
VC SNEEK
VC WIESBADEN
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Viteos NEUCHATEL Université
VK UP OLOMOUC
Wovo ROVANIEMI
Zarechie ODINTSOVO
8th Finals
Participating Teams
Asterix KIELDRECHT
BURSA BBSK
C.S.M. BUCURESTI
Eurosped - TVT ALMELO
Hapoel KFAR SABA
NANTES VB
Olympiacos PIRAEUS
Rote Raben VILSBIBURG
SF PARIS Saint Cloud
Sm' AESCH Pfeffingen
TRABZON Idman Ocagi
VC WIESBADEN
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Viteos NEUCHATEL Université
VK UP OLOMOUC
Zarechie ODINTSOVO
4th Finals
Participating Teams
Asterix KIELDRECHT
BURSA BBSK
C.S.M. BUCURESTI
SF PARIS Saint Cloud
Sm' AESCH Pfeffingen
TRABZON Idman Ocagi
VC WIESBADEN
Zarechie ODINTSOVO
16th Finals
Away Matches

3-502 Apollon Prestige LIMASSOL 0
BURSA BBSK 3
3-504 Mladost ZAGREB 0
NANTES VB 3
3-506 Ti-panoramabau INNSBRUCK 2
Viteos NEUCHATEL Université 3
3-508 Asterix KIELDRECHT 3
HAIFA VC 0
3-510 Kralovo Pole BRNO 0
C.S.M. BUCURESTI 3
3-512 Vasas Obuda BUDAPEST 1
Olympiacos PIRAEUS 3
3-514 Minchanka MINSK 1
VC WIESBADEN 3
3-516 Dauphines CHARLEROI 0
Rote Raben VILSBIBURG 3
3-518 VFM FRANCHES-MONTAGNES 3
Hermes OOSTENDE 0
3-520 C.S.M. TARGOVISTE 0
TRABZON Idman Ocagi 3
3-522 Hapoel KFAR SABA 3
KOHILA VC 0
3-524 HPK HÄMEENLINNA 3
Sm' AESCH Pfeffingen 1
3-526 Jedinstvo STARA PAZOVA 1
SF PARIS Saint Cloud 3
3-528 OK POREC 0
VK UP OLOMOUC 3
3-530 Wovo ROVANIEMI 2
Eurosped - TVT ALMELO 3
3-532 VC SNEEK 1
Zarechie ODINTSOVO 3
8th Finals
Away Matches

4-502 NANTES VB 1
BURSA BBSK 3
4-504 Asterix KIELDRECHT 3
Viteos NEUCHATEL Université 0
4-506 C.S.M. BUCURESTI 3
Olympiacos PIRAEUS 1
4-508 VC WIESBADEN 3
Rote Raben VILSBIBURG 2
4-510 TRABZON Idman Ocagi 3
VFM FRANCHES-MONTAGNES 0
4-512 Sm' AESCH Pfeffingen 3
Hapoel KFAR SABA 1
4-514 SF PARIS Saint Cloud 3
VK UP OLOMOUC 1
4-516 Zarechie ODINTSOVO 3
Eurosped - TVT ALMELO 0
4th Finals
Away Matches

5-502 BURSA BBSK 3
Asterix KIELDRECHT 1
5-504 C.S.M. BUCURESTI 3
VC WIESBADEN 0
5-506 TRABZON Idman Ocagi 3
Sm' AESCH Pfeffingen 0
5-508 SF PARIS Saint Cloud 0
Zarechie ODINTSOVO 3
16th Finals
Status Teams
Qualified
NANTES VB
Qualified
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
Asterix KIELDRECHT
Qualified
VK UP OLOMOUC
Qualified
TRABZON Idman Ocagi
Qualified
Zarechie ODINTSOVO
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
SF PARIS Saint Cloud
Qualified
Viteos NEUCHATEL Université
Qualified
Eurosped - TVT ALMELO
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Qualified
Sm' AESCH Pfeffingen
Qualified
VC WIESBADEN
Eliminated
Minchanka MINSK
Eliminated
Rote Raben VILSBIBURG
Eliminated
Dauphines CHARLEROI
Eliminated
KOHILA VC
Eliminated
HPK HÄMEENLINNA
Eliminated
Wovo ROVANIEMI
Eliminated
Kralovo Pole BRNO
Eliminated
Jedinstvo STARA PAZOVA
Eliminated
Ti-panoramabau INNSBRUCK
Eliminated
C.S.M. TARGOVISTE
Eliminated
Vasas Obuda BUDAPEST
Eliminated
VC SNEEK
SVS Post SCHWECHAT
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Apollon Prestige LIMASSOL
Eliminated
HAIFA VC
Eliminated
Hermes OOSTENDE

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Zarechie ODINTSOVO
Qualified
TRABZON Idman Ocagi
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
Asterix KIELDRECHT
Qualified
Sm' AESCH Pfeffingen
Qualified
VC WIESBADEN
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
SF PARIS Saint Cloud
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
VK UP OLOMOUC
Eliminated
Rote Raben VILSBIBURG
Eliminated
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
NANTES VB
Eliminated
Viteos NEUCHATEL Université
Eliminated
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
Eurosped - TVT ALMELO

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
TRABZON Idman Ocagi
Qualified
BURSA BBSK
Qualified
Zarechie ODINTSOVO
Eliminated
SF PARIS Saint Cloud
Eliminated
Asterix KIELDRECHT
Eliminated
Sm' AESCH Pfeffingen
Eliminated
VC WIESBADEN

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 17/10/2015 to 26/11/2015
Main Phase
From 08/12/2015 to 25/02/2016
Final Phase
From 09/03/2016 to 03/04/2016

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
03/04/16
F-506-TRABZON Idman Ocagi vs C.S.M. BUCURESTI

Individual Awards
MVP

BLAGOJEVIC Jelena
TRABZON Idman Ocagi