Skip Navigation Links
Qualification Phase
2nd Round
Participating Teams
AEK ATHENS
AON Pannaxiakos NAXOS
Asterix KIELDRECHT
AVC FAMALICÃO
BEZIERS VB
BURSA BBSK
C.S.M. BUCURESTI
Fatum NYÍREGYHÁZA
Hapoel KFAR SABA
Jedinstvo STARA PAZOVA
KV SKENDERAJ
Minchanka MINSK
Mladost ZAGREB
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
OK POREC
Rote Raben VILSBIBURG
RSR WALFER
SLIEDRECHT Sport
Sm' AESCH Pfeffingen
Stod Volley STEINKJER
SVS Post SCHWECHAT
Teva GÖDÖLLÖ
Ti-panoramabau INNSBRUCK
TRABZON Idman Ocagi
UVC Holding GRAZ
Vasas Obuda BUDAPEST
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Wovo ROVANIEMI
Zarechie ODINTSOVO
ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO
2nd Round
Away Matches

2-502 Bye ---
BURSA BBSK ---
2-504 Teva GÖDÖLLÖ 0
Mladost ZAGREB 3
2-506 Ti-panoramabau INNSBRUCK 3
RSR WALFER 2
2-508 Asterix KIELDRECHT 3
SLIEDRECHT Sport 2
2-510 ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO 0
C.S.M. BUCURESTI 3
2-512 UVC Holding GRAZ 0
Vasas Obuda BUDAPEST 3
2-514 AEK ATHENS 0
Minchanka MINSK 3
2-516 Rote Raben VILSBIBURG 3
AVC FAMALICÃO 0
2-518 VFM FRANCHES-MONTAGNES 3
BEZIERS VB 0
2-520 AON Pannaxiakos NAXOS 0
TRABZON Idman Ocagi 3
2-522 KV SKENDERAJ 0
Hapoel KFAR SABA 3
2-524 Sm' AESCH Pfeffingen 3
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO 1
2-526 Fatum NYÍREGYHÁZA 1
Jedinstvo STARA PAZOVA 3
2-527 OK POREC 3
SVS Post SCHWECHAT 1
2-530 Wovo ROVANIEMI ---
Stod Volley STEINKJER ---
2-532 Zarechie ODINTSOVO ---
Bye ---
2nd Round
Status Teams
Qualified
Rote Raben VILSBIBURG
Qualified
Wovo ROVANIEMI
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Qualified
Mladost ZAGREB
Qualified
TRABZON Idman Ocagi
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
Vasas Obuda BUDAPEST
Qualified
Minchanka MINSK
Qualified
Jedinstvo STARA PAZOVA
Qualified
Ti-panoramabau INNSBRUCK
Qualified
Sm' AESCH Pfeffingen
Qualified
Asterix KIELDRECHT
Qualified
OK POREC
Qualified
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
SVS Post SCHWECHAT
Eliminated
BEZIERS VB
Eliminated
SLIEDRECHT Sport
Eliminated
Naturhouse Ciudad de LOGROÑO
Eliminated
RSR WALFER
Eliminated
Fatum NYÍREGYHÁZA
Eliminated
AEK ATHENS
Eliminated
ZOK Bimal-Jedinstvo BRCKO
Eliminated
UVC Holding GRAZ
BURSA BBSK
Zarechie ODINTSOVO
Eliminated
AON Pannaxiakos NAXOS
Eliminated
Teva GÖDÖLLÖ
Eliminated
KV SKENDERAJ
Eliminated
AVC FAMALICÃO
Eliminated
Stod Volley STEINKJER

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 17/10/2015 to 26/11/2015
Main Phase
From 08/12/2015 to 25/02/2016
Final Phase
From 09/03/2016 to 03/04/2016

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
03/04/16
F-506-TRABZON Idman Ocagi vs C.S.M. BUCURESTI

Individual Awards
MVP

BLAGOJEVIC Jelena
TRABZON Idman Ocagi

Downloads

Useful Documents
 Title 
2017 European Cups Calendar Download