Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
Apollon Prestige LIMASSOL
Azeryol BAKU
C.S.M. TARGOVISTE
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dauphines CHARLEROI
Dinamo KRASNODAR
Eurosped - TVT ALMELO
Galatasaray ISTANBUL
HAIFA VC
Hermes OOSTENDE
HPK HÄMEENLINNA
Khimik YUZHNY
KOHILA VC
Kralovo Pole BRNO
Linamar BÉKÉSCSABAI RSE
LP KANGASALA
LP SALO
Maritza PLOVDIV
NANTES VB
NIS Spartak SUBOTICA
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
Polski Cukier MUSZYNA
SCHWERINER SC
SF PARIS Saint Cloud
Stiinta BACAU
VC SNEEK
VC WIESBADEN
VDK GENT Dames
Viteos NEUCHATEL Université
VK UP OLOMOUC
Volley KÖNIZ
8th Finals
Participating Teams
Azeryol BAKU
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray ISTANBUL
Khimik YUZHNY
Linamar BÉKÉSCSABAI RSE
LP KANGASALA
LP SALO
Maritza PLOVDIV
NIS Spartak SUBOTICA
Nova KBM Branik MARIBOR
Polski Cukier MUSZYNA
SCHWERINER SC
Stiinta BACAU
VDK GENT Dames
Volley KÖNIZ
4th Finals
Participating Teams
Azeryol BAKU
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray ISTANBUL
Khimik YUZHNY
Polski Cukier MUSZYNA
SCHWERINER SC
Stiinta BACAU
Volley KÖNIZ
16th Finals
Away Matches

1-402 Galatasaray ISTANBUL 3
Viteos NEUCHATEL Université 0
1-404 VC SNEEK 0
VDK GENT Dames 3
1-406 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Kralovo Pole BRNO 0
1-408 HPK HÄMEENLINNA 3
Volley KÖNIZ 2
1-410 Polski Cukier MUSZYNA 3
VC WIESBADEN 0
1-412 Nova KBM Branik MARIBOR 3
KOHILA VC 0
1-414 HAIFA VC 0
LP SALO 3
1-416 Azeryol BAKU 3
C.S.M. TARGOVISTE 0
1-418 LP KANGASALA 2
SF PARIS Saint Cloud 3
1-420 Khimik YUZHNY 3
NANTES VB 0
1-422 Maritza PLOVDIV 3
Dauphines CHARLEROI 1
1-424 VK UP OLOMOUC 3
SCHWERINER SC 2
1-426 Apollon Prestige LIMASSOL 1
Stiinta BACAU 3
1-428 Eurosped - TVT ALMELO 2
NIS Spartak SUBOTICA 3
1-430 Olympiacos PIRAEUS 1
Linamar BÉKÉSCSABAI RSE 3
1-432 Dinamo KRASNODAR 3
Hermes OOSTENDE 0
8th Finals
Away Matches

2-402 VDK GENT Dames 1
Galatasaray ISTANBUL 3
2-404 Crvena Zvezda BEOGRAD 0
Volley KÖNIZ 3
2-406 Nova KBM Branik MARIBOR 2
Polski Cukier MUSZYNA 3
2-408 Azeryol BAKU 3
LP SALO 2
2-410 Khimik YUZHNY 1
LP KANGASALA 3
2-412 SCHWERINER SC 3
Maritza PLOVDIV 0
2-414 Stiinta BACAU 3
NIS Spartak SUBOTICA 0
2-416 Linamar BÉKÉSCSABAI RSE 0
Dinamo KRASNODAR 3
4th Finals
Away Matches

3-402 Volley KÖNIZ 1
Galatasaray ISTANBUL 3
3-404 Azeryol BAKU 3
Polski Cukier MUSZYNA 0
3-406 SCHWERINER SC 3
Khimik YUZHNY 1
3-408 Dinamo KRASNODAR 3
Stiinta BACAU 1
16th Finals
Status Teams
Qualified
LP SALO
Qualified
Nova KBM Branik MARIBOR
Qualified
Maritza PLOVDIV
Qualified
Stiinta BACAU
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
NIS Spartak SUBOTICA
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Linamar BÉKÉSCSABAI RSE
Qualified
LP KANGASALA
Qualified
VDK GENT Dames
Qualified
Azeryol BAKU
Qualified
SCHWERINER SC
Qualified
Polski Cukier MUSZYNA
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
Volley KÖNIZ
Eliminated
SF PARIS Saint Cloud
Eliminated
HPK HÄMEENLINNA
Eliminated
C.S.M. TARGOVISTE
Eliminated
VC SNEEK
Eliminated
VK UP OLOMOUC
Eliminated
VC WIESBADEN
Eliminated
NANTES VB
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
Viteos NEUCHATEL Université
Eliminated
Kralovo Pole BRNO
Eliminated
Eurosped - TVT ALMELO
Eliminated
Apollon Prestige LIMASSOL
Eliminated
Dauphines CHARLEROI
Eliminated
Hermes OOSTENDE
Eliminated
KOHILA VC
Eliminated
HAIFA VC

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
SCHWERINER SC
Qualified
Stiinta BACAU
Qualified
Volley KÖNIZ
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Azeryol BAKU
Qualified
Polski Cukier MUSZYNA
Qualified
Khimik YUZHNY
Eliminated
LP KANGASALA
Eliminated
Nova KBM Branik MARIBOR
Eliminated
LP SALO
Eliminated
VDK GENT Dames
Eliminated
Maritza PLOVDIV
Eliminated
NIS Spartak SUBOTICA
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
Linamar BÉKÉSCSABAI RSE

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
SCHWERINER SC
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Azeryol BAKU
Eliminated
Polski Cukier MUSZYNA
Eliminated
Volley KÖNIZ
Eliminated
Stiinta BACAU
Eliminated
Khimik YUZHNY

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 27/10/2015 to 28/01/2016
Challenge Phase
From 09/02/2016 to 25/02/2016
Final Phase
From 08/03/2016 to 02/04/2016

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
02/04/16
F-406-Dinamo KRASNODAR vs Galatasaray Daikin ISTANBUL

Individual Awards
MVP

MALYKH Natalia
Dinamo KRASNODAR