Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
BALLYMONEY Blaze
Drenica R&Rukolli SKENDERAJ
2nd Round
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
BATE-BGU BORISOV
Benfica LISBOA
Biogas Volley NÄFELS
BK TROMSØ
C.S. Arcada GALATI
Calcit KAMNIK
Calzedonia VERONA
Drenica R&Rukolli SKENDERAJ
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Fakel NOVY URENGOY
Fino KAPOSVAR
Fonte Bastardo AZORES
GENTOFTE Volley
Hapoel KFAR SABA
ISTANBUL BBSK
Loimu RAISIO
Mladost BRCKO
Mladost Marina KASTELA
Mladost ZAGREB
Nyborg BERGEN
OK NOVI PAZAR
Orion DOETINCHEM
Panvita Pomgrad MURSKA SOBOTA
Pokka A.E. KARAVA
Prefaxis MENEN
Spartak LJIG
Spartak MYJAVA
Studenti TIRANA
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
VCA AMSTETTEN NÖ
Volley AMRISWIL
1st Round
Away Matches

1-202 Drenica R&Rukolli SKENDERAJ 3
BALLYMONEY Blaze 0
2nd Round
Away Matches

2-202 BATE-BGU BORISOV 0
Fakel NOVY URENGOY 3
2-204 Pokka A.E. KARAVA 3
Drenica R&Rukolli SKENDERAJ 0
2-206 Union Raiffeisen WALDVIERTEL 2
Volley AMRISWIL 3
2-208 Calcit KAMNIK 3
Spartak MYJAVA 0
2-210 OK NOVI PAZAR 2
C.S. Arcada GALATI 3
2-212 Loimu RAISIO 3
Nyborg BERGEN 1
2-214 Fino KAPOSVAR 3
Mladost Marina KASTELA 1
2-216 Prefaxis MENEN 3
Orion DOETINCHEM 1
2-218 ISTANBUL BBSK 3
Mladost BRCKO 0
2-220 Benfica LISBOA 3
Biogas Volley NÄFELS 1
2-222 Spartak LJIG 3
Studenti TIRANA 0
2-224 Ethnikos ALEXANDROUPOLIS 3
Panvita Pomgrad MURSKA SOBOTA 1
2-226 Mladost ZAGREB 3
VCA AMSTETTEN NÖ 2
2-228 Hapoel KFAR SABA 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
2-230 GENTOFTE Volley 3
BK TROMSØ 1
2-232 Fonte Bastardo AZORES 1
Calzedonia VERONA 3
1st Round
Status Teams
Qualified
Drenica R&Rukolli SKENDERAJ
Eliminated
BALLYMONEY Blaze

Detailed Standing
2nd Round
Status Teams
Qualified
Pokka A.E. KARAVA
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Qualified
Spartak LJIG
Qualified
Loimu RAISIO
Qualified
GENTOFTE Volley
Qualified
Benfica LISBOA
Qualified
ISTANBUL BBSK
Qualified
Fakel NOVY URENGOY
Qualified
Calzedonia VERONA
Qualified
Calcit KAMNIK
Qualified
Prefaxis MENEN
Qualified
Ethnikos ALEXANDROUPOLIS
Qualified
Fino KAPOSVAR
Qualified
Volley AMRISWIL
Qualified
C.S. Arcada GALATI
Qualified
VCA AMSTETTEN NÖ
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Mladost Marina KASTELA
Eliminated
Union Raiffeisen WALDVIERTEL
Eliminated
OK NOVI PAZAR
Eliminated
Panvita Pomgrad MURSKA SOBOTA
Eliminated
Orion DOETINCHEM
Eliminated
Nyborg BERGEN
Eliminated
Mladost BRCKO
Eliminated
Biogas Volley NÄFELS
Eliminated
BATE-BGU BORISOV
Eliminated
Fonte Bastardo AZORES
Eliminated
Spartak MYJAVA
Eliminated
BK TROMSØ
Eliminated
Drenica R&Rukolli SKENDERAJ
Eliminated
Anorthosis FAMAGUSTA
Eliminated
Studenti TIRANA

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 24/10/2015 to 19/11/2015
Main Phase
From 01/12/2015 to 03/03/2016
Final Phase
From 16/03/2016 to 03/04/2016

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
03/04/16
F-206-Fakel NOVY URENGOY vs Calzedonia VERONA

Individual Awards
MVP

SANDER Taylor Lee
Calzedonia VERONA