Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Arago de SETE
AS CANNES
ASUL LYON Métropole
CAI TERUEL
ČEZ KARLOVARSKO
Crvena Zvezda BEOGRAD
Draisma Dynamo APELDOORN
Fatra ZLIN
Foinikas SYROS
Galatasaray HDI ISTANBUL
Gazprom-Ugra SURGUT
Hurrikaani LOIMAA
JASTRZEBSKI Wegiel
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Landstede ZWOLLE
LAUSANNE UC
Lokomotiv KHARKIV
Mirad PU PRESOV
Olympiacos PIRAEUS
Omonia NICOSIA
PÄRNU VC
Posojilnica AICH/DOB
SCMU CRAIOVA
Sir Safety-Sicoma PERUGIA
Stroitel MINSK
SWD powervolleys DÜREN
Tiikerit KOKKOLA
Topvolley Callant ANTWERP
VaLePa SASTAMALA
VK PRIEVIDZA
Volei Municipal ZALAU
8th Finals
Participating Teams
AS CANNES
CAI TERUEL
Foinikas SYROS
Gazprom-Ugra SURGUT
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
LAUSANNE UC
Mirad PU PRESOV
Olympiacos PIRAEUS
Omonia NICOSIA
Posojilnica AICH/DOB
SCMU CRAIOVA
Sir Safety-Sicoma PERUGIA
SWD powervolleys DÜREN
Tiikerit KOKKOLA
VaLePa SASTAMALA
Volei Municipal ZALAU
4th Finals
Participating Teams
AS CANNES
CAI TERUEL
Gazprom-Ugra SURGUT
Olympiacos PIRAEUS
Sir Safety-Sicoma PERUGIA
SWD powervolleys DÜREN
VaLePa SASTAMALA
Volei Municipal ZALAU
16th Finals
Away Matches

1-102 Abiant Lycurgus GRONINGEN 0
Gazprom-Ugra SURGUT 3
1-104 Tiikerit KOKKOLA 3
Arago de SETE 1
1-106 Olympiacos PIRAEUS 3
PÄRNU VC 0
1-108 SCMU CRAIOVA 2
Fatra ZLIN 3
1-110 Foinikas SYROS 3
Topvolley Callant ANTWERP 0
1-112 Crvena Zvezda BEOGRAD 2
VaLePa SASTAMALA 3
1-114 LAUSANNE UC 3
Landstede ZWOLLE 2
1-116 Volei Municipal ZALAU 3
Galatasaray HDI ISTANBUL 1
1-118 Omonia NICOSIA ---
JASTRZEBSKI Wegiel ---
1-120 CAI TERUEL 3
VK PRIEVIDZA 0
1-122 Hurrikaani LOIMAA 3
Posojilnica AICH/DOB 2
1-124 AS CANNES 3
Stroitel MINSK 0
1-126 ASUL LYON Métropole 1
SWD powervolleys DÜREN 3
1-128 Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 3
Draisma Dynamo APELDOORN 0
1-130 Mirad PU PRESOV 3
Lokomotiv KHARKIV 1
1-132 ČEZ KARLOVARSKO 1
Sir Safety-Sicoma PERUGIA 3
8th Finals
Away Matches

2-102 Gazprom-Ugra SURGUT 3
Tiikerit KOKKOLA 1
2-104 Olympiacos PIRAEUS 3
SCMU CRAIOVA 0
2-106 Foinikas SYROS 3
VaLePa SASTAMALA 2
2-108 Volei Municipal ZALAU 3
LAUSANNE UC 0
2-110 Omonia NICOSIA 2
CAI TERUEL 3
2-112 AS CANNES 3
Posojilnica AICH/DOB 0
2-114 Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 0
SWD powervolleys DÜREN 3
2-116 Sir Safety-Sicoma PERUGIA 3
Mirad PU PRESOV 0
4th Finals
Away Matches

3-102 Olympiacos PIRAEUS 0
Gazprom-Ugra SURGUT 3
3-104 Volei Municipal ZALAU 0
VaLePa SASTAMALA 3
3-106 AS CANNES 3
CAI TERUEL 1
3-108 Sir Safety-Sicoma PERUGIA 3
SWD powervolleys DÜREN 1
16th Finals
Status Teams
Qualified
CAI TERUEL
Qualified
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Qualified
Omonia NICOSIA
Qualified
Gazprom-Ugra SURGUT
Qualified
AS CANNES
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
SWD powervolleys DÜREN
Qualified
Sir Safety-Sicoma PERUGIA
Qualified
Tiikerit KOKKOLA
Qualified
LAUSANNE UC
Qualified
VaLePa SASTAMALA
Qualified
Foinikas SYROS
Qualified
Volei Municipal ZALAU
Qualified
Mirad PU PRESOV
Qualified
SCMU CRAIOVA
Qualified
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Galatasaray HDI ISTANBUL
Eliminated
Lokomotiv KHARKIV
Eliminated
Hurrikaani LOIMAA
Eliminated
Topvolley Callant ANTWERP
Eliminated
Fatra ZLIN
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
Arago de SETE
Eliminated
Landstede ZWOLLE
Eliminated
ASUL LYON Métropole
Eliminated
PÄRNU VC
Eliminated
ČEZ KARLOVARSKO
Eliminated
VK PRIEVIDZA
Eliminated
Draisma Dynamo APELDOORN
Eliminated
Stroitel MINSK
Eliminated
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Eliminated
JASTRZEBSKI Wegiel

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
AS CANNES
Qualified
Sir Safety-Sicoma PERUGIA
Qualified
Volei Municipal ZALAU
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
SWD powervolleys DÜREN
Qualified
CAI TERUEL
Qualified
Gazprom-Ugra SURGUT
Qualified
VaLePa SASTAMALA
Eliminated
Foinikas SYROS
Eliminated
Tiikerit KOKKOLA
Eliminated
SCMU CRAIOVA
Eliminated
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Eliminated
Omonia NICOSIA
Eliminated
LAUSANNE UC
Eliminated
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Mirad PU PRESOV

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
VaLePa SASTAMALA
Qualified
Sir Safety-Sicoma PERUGIA
Qualified
Gazprom-Ugra SURGUT
Eliminated
AS CANNES
Eliminated
CAI TERUEL
Eliminated
SWD powervolleys DÜREN
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
Volei Municipal ZALAU

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 03/11/2015 to 28/01/2016
Challenge Phase
From 16/02/2016 to 03/03/2016
Final Phase
From 15/03/2016 to 02/04/2016

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
02/04/16
F-106-Gazprom-Ugra SURGUT vs BERLIN Recycling Volleys

Individual Awards
MVP

LOTMAN Paul
BERLIN Recycling Volleys