Skip Navigation Links
Qualification Phase
2nd Round
Participating Teams
Alterno APELDOORN
Anorthosis FAMAGUSTA
Aurubis HAMBURG
Besiktas ISTANBUL
C.S.U. TARGU MURES
Calcit KAMNIK
Dauphines CHARLEROI
Doprastav BRATISLAVA
Hermes OOSTENDE
Impel WROCLAW
LP KANGASALA
Minchanka MINSK
O.P.E. RETHYMNO
OK GACKO
Prestige Apollon LIMASSOL
Rocheville LE CANNET
RSR WALFER
Sagres NEUCHATEL
Slavia EU BRATISLAVA
SLIEDRECHT Sport
Stod Volley STEINKJER
Teva GÖDÖLLÖI
TI-Meraner INNSBRUCK
TSV HARTBERG
Vasas-Obuda BUDAPEST
VC MAMER
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Zarechie ODINTSOVO
2nd Round
Away Matches

2-502 Bye ---
Zarechie ODINTSOVO ---
2-504 VC MAMER 0
Slavia EU BRATISLAVA 3
2-506 SLIEDRECHT Sport 3
Prestige Apollon LIMASSOL 0
2-508 Teva GÖDÖLLÖI 3
TSV HARTBERG 0
2-510 Doprastav BRATISLAVA 1
Aurubis HAMBURG 3
2-512 VFM FRANCHES-MONTAGNES 1
Calcit KAMNIK 3
2-514 Anorthosis FAMAGUSTA 1
RSR WALFER 3
2-516 Bye ---
C.S.U. TARGU MURES ---
2-518 Bye ---
Impel WROCLAW ---
2-520 Hermes OOSTENDE 3
OK GACKO 0
2-522 Stod Volley STEINKJER 3
O.P.E. RETHYMNO 0
2-524 Alterno APELDOORN 0
Sagres NEUCHATEL 3
2-526 Besiktas ISTANBUL 3
Dauphines CHARLEROI 0
2-528 LP KANGASALA 1
Vasas-Obuda BUDAPEST 3
2-530 TI-Meraner INNSBRUCK 0
Minchanka MINSK 3
2-532 Bye ---
Rocheville LE CANNET ---
2nd Round
Status Teams
Qualified
Hermes OOSTENDE
Qualified
Minchanka MINSK
Qualified
Slavia EU BRATISLAVA
Qualified
Besiktas ISTANBUL
Qualified
RSR WALFER
Qualified
Teva GÖDÖLLÖI
Qualified
SLIEDRECHT Sport
Qualified
Vasas-Obuda BUDAPEST
Qualified
Calcit KAMNIK
Qualified
Aurubis HAMBURG
Qualified
Sagres NEUCHATEL
Qualified
Stod Volley STEINKJER
Eliminated
Alterno APELDOORN
Eliminated
O.P.E. RETHYMNO
Eliminated
Doprastav BRATISLAVA
Eliminated
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
Prestige Apollon LIMASSOL
Eliminated
TSV HARTBERG
Eliminated
Anorthosis FAMAGUSTA
Eliminated
LP KANGASALA
Impel WROCLAW
Zarechie ODINTSOVO
Rocheville LE CANNET
C.S.U. TARGU MURES
Eliminated
Dauphines CHARLEROI
Eliminated
TI-Meraner INNSBRUCK
Eliminated
OK GACKO
Eliminated
VC MAMER

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 19/10/2013 to 28/11/2013
Main Phase
From 10/12/2013 to 13/02/2014
Final Phase
From 25/02/2014 to 30/03/2014

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
30/03/14
F-506-Besiktas ISTANBUL vs Zarechie ODINTSOVO

Individual Awards
MVP

MALYKH Natalia
Zarechie ODINTSOVO

Downloads

Useful Documents
 Title 
Updated Tentative 2014 European Cups Calendar Download

Official Regulations
 Title 
2014 EC - Competition Regulations Download
2014 EC - Technical Organization & Logistics Download
2014 EC - Refereeing Regulations Download
2014 EC - Marketing & TV Regulations Download
2014 EC - Media Regulations Download
2014 EC - Medical Regulations Download
2014 EC - Financial Regulations Download
2014 EC - Fines - Sanctions - Protests Download