Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
A.E.K. ATHENS
Apollon LIMASSOL
Aurubis HAMBURG
AZS Metal-Fach BIALYSTOK
C.S.M. BUCURESTI
Calcit KAMNIK
Dinamo KRASNODAR
Doprastav BRATISLAVA
GENT Dames
Hapoel KFAR-SABA
Ilbank Sports Club ANKARA
Irmato WEERT
Jedinstvo BRCKO
Khimik YUZHNY
Kolubara LAZAREVAC
Kralovo Pole BRNO
LP SALO
Minatori RRESHEN
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
Peelpush MEIJEL
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Rocheville LE CANNET
SK UP OLOMOUC
SLIEDRECHT Sport
Stod Volley STEINKJER
TED ANKARA Kolejliler
Tent OBRENOVAC
TRB_Danoi AEL LIMASSOL
Universal MODENA
ZOK RIJEKA
ZOK SPLIT 1700
8th Final
Participating Teams
Aurubis HAMBURG
AZS Metal-Fach BIALYSTOK
C.S.M. BUCURESTI
Calcit KAMNIK
Dinamo KRASNODAR
Doprastav BRATISLAVA
Hapoel KFAR-SABA
Ilbank Sports Club ANKARA
Khimik YUZHNY
Kolubara LAZAREVAC
LP SALO
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Rocheville LE CANNET
Stod Volley STEINKJER
TRB_Danoi AEL LIMASSOL
Universal MODENA
4th Final
Participating Teams
Aurubis HAMBURG
C.S.M. BUCURESTI
Dinamo KRASNODAR
Ilbank Sports Club ANKARA
Khimik YUZHNY
LP SALO
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Rocheville LE CANNET
16th Final
Away Matches

3-502 Nova KBM Branik MARIBOR 1
Universal MODENA 3
3-504 SK UP OLOMOUC 1
Ilbank Sports Club ANKARA 3
3-506 Kralovo Pole BRNO 1
Doprastav BRATISLAVA 3
3-508 Dinamo KRASNODAR 3
TED ANKARA Kolejliler 1
3-510 GENT Dames 0
Khimik YUZHNY 3
3-512 Olympiacos PIRAEUS 3
AZS Metal-Fach BIALYSTOK 0
3-514 Irmato WEERT 3
Calcit KAMNIK 1
3-516 LP SALO 3
Peelpush MEIJEL 1
3-518 A.E.K. ATHENS 1
Rocheville LE CANNET 3
3-520 Tent OBRENOVAC 1
Kolubara LAZAREVAC 3
3-522 Rebecchin.Meccanica PIACENZA 3
Apollon LIMASSOL 0
3-524 Minatori RRESHEN ---
TRB_Danoi AEL LIMASSOL ---
3-526 C.S.M. BUCURESTI 3
SLIEDRECHT Sport 0
3-528 Stod Volley STEINKJER 3
Jedinstvo BRCKO 2
3-530 Aurubis HAMBURG 3
ZOK RIJEKA 0
3-532 Hapoel KFAR-SABA 3
ZOK SPLIT 1700 0
8th Final
Away Matches

4-502 Universal MODENA 3
Ilbank Sports Club ANKARA 1
4-504 Dinamo KRASNODAR 3
Doprastav BRATISLAVA 0
4-506 Khimik YUZHNY 3
AZS Metal-Fach BIALYSTOK 0
4-508 Calcit KAMNIK 3
LP SALO 2
4-510 Kolubara LAZAREVAC 0
Rocheville LE CANNET 3
4-512 TRB_Danoi AEL LIMASSOL 0
Rebecchin.Meccanica PIACENZA 3
4-514 Stod Volley STEINKJER 0
C.S.M. BUCURESTI 3
4-516 Hapoel KFAR-SABA 1
Aurubis HAMBURG 3
4th Final
Away Matches

5-502 Ilbank Sports Club ANKARA 1
Dinamo KRASNODAR 3
5-504 LP SALO 3
Khimik YUZHNY 2
5-506 Rebecchin.Meccanica PIACENZA 3
Rocheville LE CANNET 2
5-508 C.S.M. BUCURESTI 0
Aurubis HAMBURG 3
16th Final
Status Teams
Qualified
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
Hapoel KFAR-SABA
Qualified
TRB_Danoi AEL LIMASSOL
Qualified
Doprastav BRATISLAVA
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Universal MODENA
Qualified
Aurubis HAMBURG
Qualified
Ilbank Sports Club ANKARA
Qualified
LP SALO
Qualified
Kolubara LAZAREVAC
Qualified
Rocheville LE CANNET
Qualified
AZS Metal-Fach BIALYSTOK
Qualified
Stod Volley STEINKJER
Eliminated
Jedinstvo BRCKO
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
Irmato WEERT
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
Peelpush MEIJEL
Eliminated
Tent OBRENOVAC
Eliminated
A.E.K. ATHENS
Eliminated
ZOK RIJEKA
Eliminated
SK UP OLOMOUC
Eliminated
Kralovo Pole BRNO
Eliminated
TED ANKARA Kolejliler
Eliminated
Nova KBM Branik MARIBOR
Eliminated
Apollon LIMASSOL
Eliminated
Minatori RRESHEN
Eliminated
SLIEDRECHT Sport
Eliminated
ZOK SPLIT 1700
Eliminated
GENT Dames

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Rocheville LE CANNET
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
Aurubis HAMBURG
Qualified
LP SALO
Qualified
Ilbank Sports Club ANKARA
Eliminated
Universal MODENA
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
Hapoel KFAR-SABA
Eliminated
Stod Volley STEINKJER
Eliminated
TRB_Danoi AEL LIMASSOL
Eliminated
Doprastav BRATISLAVA
Eliminated
AZS Metal-Fach BIALYSTOK
Eliminated
Kolubara LAZAREVAC

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Aurubis HAMBURG
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Qualified
LP SALO
Eliminated
Khimik YUZHNY
Eliminated
Rocheville LE CANNET
Eliminated
Ilbank Sports Club ANKARA
Eliminated
C.S.M. BUCURESTI

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 13/11/2012 to 22/11/2012
Main Phase
From 03/12/2012 to 15/02/2013
Final Phase
From 25/02/2013 to 25/03/2013

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
24/03/13
F-506-Dinamo KRASNODAR vs Rebecchin.Meccanica PIACENZA

Individual Awards
MVP

MARYUKHNICH Marina
Dinamo KRASNODAR