Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Andreoli LATINA
Anorthosis FAMAGUSTA
Aris THESSALONIKI
AS CANNES
Calcit KAMNIK
Chemes HUMENNE
Chênois GENEVE
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK
CSKA SOFIA
Delecta BYDGOSZCZ
Dinamo BUCURESTI
Gas Pamvohaikos VRAHATI
Halkbank ANKARA
Iskra ODINTSOVO
Isku TAMPERE
JASTRZEBSKI Wegiel
Kakanj KAKANJ
Landstede ZWOLLE
Levski SOFIA
Lokomotiv KHARKIV
Maccabi TEL-AVIV
Maliye Milli Piyango ANKARA
Mladost Marina KASTELA
Orion DOETINCHEM
Pokka AE KARAVA
Posojilnica AICH/DOB
RENNES Volley 35
Schelde-N. Precura ANTWERP
Selver TALLINN
VaLePa SASTAMALA
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Volley AMRISWIL
8th Final
Participating Teams
Andreoli LATINA
Anorthosis FAMAGUSTA
AS CANNES
Calcit KAMNIK
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK
Gas Pamvohaikos VRAHATI
Halkbank ANKARA
Iskra ODINTSOVO
Isku TAMPERE
JASTRZEBSKI Wegiel
Landstede ZWOLLE
Lokomotiv KHARKIV
Maliye Milli Piyango ANKARA
Posojilnica AICH/DOB
Schelde-N. Precura ANTWERP
VaLePa SASTAMALA
4th Final
Participating Teams
Andreoli LATINA
Gas Pamvohaikos VRAHATI
Halkbank ANKARA
Iskra ODINTSOVO
Lokomotiv KHARKIV
Maliye Milli Piyango ANKARA
Posojilnica AICH/DOB
Schelde-N. Precura ANTWERP
16th Final
Away Matches

1-102 Andreoli LATINA 3
CSKA SOFIA 1
1-104 VaLePa SASTAMALA 3
Selver TALLINN 0
1-106 Volley AMRISWIL 3
Calcit KAMNIK 1
1-108 Kakanj KAKANJ 2
Posojilnica AICH/DOB 3
1-110 Schelde-N. Precura ANTWERP 3
Aris THESSALONIKI 2
1-112 Isku TAMPERE 3
Levski SOFIA 0
1-114 Orion DOETINCHEM 0
Maliye Milli Piyango ANKARA 3
1-116 RENNES Volley 35 0
JASTRZEBSKI Wegiel 3
1-118 Maccabi TEL-AVIV 0
Iskra ODINTSOVO 3
1-120 Crimsoda KRASNOPEREKOPSK 3
Chênois GENEVE 1
1-122 Landstede ZWOLLE 3
Dinamo BUCURESTI 2
1-124 Halkbank ANKARA 3
Delecta BYDGOSZCZ 2
1-126 AS CANNES 3
Pokka AE KARAVA 2
1-128 Lokomotiv KHARKIV 3
Vojvodina NS Seme NOVI SAD 0
1-130 Anorthosis FAMAGUSTA 3
Mladost Marina KASTELA 1
1-132 Gas Pamvohaikos VRAHATI 2
Chemes HUMENNE 3
8th Final
Away Matches

2-102 Andreoli LATINA 3
VaLePa SASTAMALA 0
2-104 Posojilnica AICH/DOB 3
Calcit KAMNIK 0
2-106 Schelde-N. Precura ANTWERP 3
Isku TAMPERE 0
2-108 JASTRZEBSKI Wegiel 1
Maliye Milli Piyango ANKARA 3
2-110 Iskra ODINTSOVO 3
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK 1
2-112 Landstede ZWOLLE 0
Halkbank ANKARA 3
2-114 Lokomotiv KHARKIV 3
AS CANNES 1
2-116 Gas Pamvohaikos VRAHATI 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
4th Final
Away Matches

3-102 Posojilnica AICH/DOB 1
Andreoli LATINA 3
3-104 Schelde-N. Precura ANTWERP 3
Maliye Milli Piyango ANKARA 1
3-106 Iskra ODINTSOVO 0
Halkbank ANKARA 3
3-108 Lokomotiv KHARKIV 3
Gas Pamvohaikos VRAHATI 0
16th Final
Status Teams
Qualified
JASTRZEBSKI Wegiel
Qualified
Iskra ODINTSOVO
Qualified
Maliye Milli Piyango ANKARA
Qualified
Lokomotiv KHARKIV
Qualified
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK
Qualified
Andreoli LATINA
Qualified
Landstede ZWOLLE
Qualified
AS CANNES
Qualified
Posojilnica AICH/DOB
Qualified
VaLePa SASTAMALA
Qualified
Gas Pamvohaikos VRAHATI
Qualified
Isku TAMPERE
Qualified
Calcit KAMNIK
Qualified
Anorthosis FAMAGUSTA
Qualified
Schelde-N. Precura ANTWERP
Qualified
Halkbank ANKARA
Eliminated
Aris THESSALONIKI
Eliminated
Delecta BYDGOSZCZ
Eliminated
Chemes HUMENNE
Eliminated
Mladost Marina KASTELA
Eliminated
Volley AMRISWIL
Eliminated
Levski SOFIA
Eliminated
Selver TALLINN
Eliminated
Pokka AE KARAVA
Eliminated
Kakanj KAKANJ
Eliminated
Dinamo BUCURESTI
Eliminated
CSKA SOFIA
Eliminated
Chênois GENEVE
Eliminated
RENNES Volley 35
Eliminated
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Eliminated
Orion DOETINCHEM
Eliminated
Maccabi TEL-AVIV

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Schelde-N. Precura ANTWERP
Qualified
Halkbank ANKARA
Qualified
Gas Pamvohaikos VRAHATI
Qualified
Iskra ODINTSOVO
Qualified
Lokomotiv KHARKIV
Qualified
Posojilnica AICH/DOB
Qualified
Andreoli LATINA
Qualified
Maliye Milli Piyango ANKARA
Eliminated
JASTRZEBSKI Wegiel
Eliminated
VaLePa SASTAMALA
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
AS CANNES
Eliminated
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK
Eliminated
Landstede ZWOLLE
Eliminated
Isku TAMPERE
Eliminated
Anorthosis FAMAGUSTA

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Halkbank ANKARA
Qualified
Lokomotiv KHARKIV
Qualified
Andreoli LATINA
Eliminated
Maliye Milli Piyango ANKARA
Eliminated
Schelde-N. Precura ANTWERP
Eliminated
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Iskra ODINTSOVO
Eliminated
Gas Pamvohaikos VRAHATI

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 22/10/2012 to 14/12/2012
Challenge Phase
From 14/01/2013 to 25/01/2013
Final Phase
From 04/02/2013 to 04/03/2013

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
03/03/13
F-106-Halkbank ANKARA vs Andreoli LATINA

Individual Awards
MVP

PRIDDY William Reid
Halkbank ANKARA