Skip Navigation Links
Competition Standings

StatusTeamMatchesSetGolden set Won
PlayedWonLostWonLost
Qualified
Draisma Dynamo APELDOORN
2 2 0 6 0 No
Qualified
Hapoel MATE-ASHER AKKO
2 2 0 6 0 No
Qualified
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
2 2 0 6 1 No
Qualified
Barkom-Kazhany LVIV
2 1 1 5 4 No
Eliminated
Maccabi TEL-AVIV
2 1 1 4 5 No
Eliminated
MOK RIJEKA
2 0 2 1 6 No
Eliminated
KV Luboteni FERIZAJ
2 0 2 0 6 No
Eliminated
OK Mladost BRCKO
2 0 2 0 6 No

StatusTeamMatchesSetGolden set Won
PlayedWonLostWonLost
Qualified
Posojilnica AICH/DOB
2 2 0 6 0 No
Qualified
Belogorie BELGOROD
2 2 0 6 0 No
Qualified
Asseco Resovia RZESZOW
2 2 0 6 0 No
Qualified
Lindemans AALST
2 2 0 6 0 No
Qualified
Calzedonia VERONA
2 2 0 6 1 No
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
2 2 0 6 1 No
Qualified
Shakhtior SOLIGORSK
2 2 0 6 1 No
Qualified
ACH Volley LJUBLJANA
2 2 0 6 2 No
Qualified
Ziraat Bankasi ANKARA
2 2 0 6 2 No
Qualified
Dukla LIBEREC
2 2 0 6 2 No
Qualified
MONTPELLIER Volley UC
2 2 0 6 2 No
Qualified
SWD powervolleys DÜREN
2 1 1 4 3 Yes
Qualified
C.S. Arcada GALATI
2 1 1 5 3 No
Qualified
GFC AJACCIO VB
2 1 1 5 3 No
Qualified
Volley AMRISWIL
2 1 1 5 3 No
Qualified
Hapoel MATE-ASHER AKKO
2 1 1 5 4 No
Eliminated
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
2 1 1 4 5 No
Eliminated
Abiant GRONINGEN
2 1 1 3 4 No
Eliminated
Omonia NICOSIA
2 1 1 3 5 No
Eliminated
Calcit KAMNIK
2 1 1 3 5 No
Eliminated
KLADNO Volejbal cz
2 1 1 3 5 No
Eliminated
OK NOVI PAZAR
2 0 2 2 6 No
Eliminated
United Volleys RHEIN MAIN
2 0 2 2 6 No
Eliminated
Neftohimic 2010 BURGAS
2 0 2 2 6 No
Eliminated
SCM "U" CRAIOVA
2 0 2 2 6 No
Eliminated
Barkom-Kazhany LVIV
2 0 2 1 6 No
Eliminated
Ribnica KRALJEVO
2 0 2 1 6 No
Eliminated
Hurrikaani LOIMAA
2 0 2 1 6 No
Eliminated
Perungan Pojat ROVANIEMI
2 0 2 0 6 No
Eliminated
CSKA SOFIA
2 0 2 0 6 No
Eliminated
Draisma Dynamo APELDOORN
2 0 2 0 6 No
Eliminated
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
2 0 2 0 6 No

StatusTeamMatchesSetGolden set Won
PlayedWonLostWonLost
Qualified
Belogorie BELGOROD
2 2 0 6 0 No
Qualified
GFC AJACCIO VB
2 2 0 6 0 No
Qualified
Calzedonia VERONA
2 2 0 6 1 No
Qualified
Lindemans AALST
2 2 0 6 1 No
Qualified
Asseco Resovia RZESZOW
2 2 0 6 1 No
Qualified
Ziraat Bankasi ANKARA
2 2 0 6 2 No
Qualified
ACH Volley LJUBLJANA
2 2 0 6 2 No
Qualified
MONTPELLIER Volley UC
2 1 1 5 4 No
Eliminated
Shakhtior SOLIGORSK
2 1 1 4 5 No
Eliminated
SWD powervolleys DÜREN
2 0 2 2 6 No
Eliminated
C.S. Arcada GALATI
2 0 2 2 6 No
Eliminated
Dukla LIBEREC
2 0 2 1 6 No
Eliminated
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
2 0 2 1 6 No
Eliminated
Posojilnica AICH/DOB
2 0 2 1 6 No
Eliminated
Hapoel MATE-ASHER AKKO
2 0 2 0 6 No
Eliminated
Volley AMRISWIL
2 0 2 0 6 No

StatusTeamMatchesSetGolden set Won
PlayedWonLostWonLost
Belogorie BELGOROD
1 1 0 3 0 No
Asseco Resovia RZESZOW
1 1 0 3 0 No
Calzedonia VERONA
1 1 0 3 1 No
Ziraat Bankasi ANKARA
1 1 0 3 1 No
MONTPELLIER Volley UC
1 0 1 1 3 No
Lindemans AALST
1 0 1 1 3 No
ACH Volley LJUBLJANA
1 0 1 0 3 No
GFC AJACCIO VB
1 0 1 0 3 No