Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
AEL LIMASSOL
DHG ODENSE
Jelovica TUZLA
Kanti SCHAFFHAUSEN
Levski Siconco SOFIA
Radnicki NIS Petrol BEOGRAD
Speks-R RIGA
Teuta DURRES
TI Volley INNSBRUCK
VC MAMER
Tournament 1 in
Participating Teams
DJK KARBACH
Levski Siconco SOFIA
Longa 59 LICHTENVOORDE
Visual Home BENIDORM
Tournament 2 in
Participating Teams
FAMALICENSE Atletico Clube
Postar 064 BEOGRAD
SLIEDRECHT Sport
VBC GLARONIA
Tournament 3 in
Participating Teams
Euphony TONGEREN
Mladost ZAGREB
MVS LA ROCHETTE
Tournament 4 in
Participating Teams
Caja de AVILA
PND VC WEERT
RC VILLEBON 91
USC MÜNSTER
Tournament 5 in
Participating Teams
RAANANA VBC
RSR WALFER
Sparkasse FELDKIRCH
Universidad GRANADA
Tournament 6 in
Participating Teams
CS MADEIRA
Dauphines CHARLEROI
Filathlitikos THESSALONIKI
Intercollege NICOSIA
Tournament 7 in
Participating Teams
DHG ODENSE
Galychanka TERNOPIL
Illerbankasi ANKARA
Stinol LIPETSK
Tournament 8 in
Participating Teams
KATRINEHOLM VK
KLEPP VBL
Skra WARSZAWA
ZOK RIJEKA
Tournament 9 in
Participating Teams
Atlant BARANOVICHI
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dinamo Romprest BUCURESTI
Imzit Dobrinja SARAJEVO
Tournament 10 i
Participating Teams
"Die Kärntner" KLAGENFURT
Panathinaikos ATHENS
VC MAMER
ZOK VUKOVAR
Tournament 11 i
Participating Teams
Apollon LIMASSOL
Speks-R RIGA
Stiinta BACAU
Tirana TIRANA
Tournament 12 i
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
Balakovskaia BALAKOVO
Kanti SCHAFFHAUSEN
Yesilyurt ISTANBUL
1st Round
10./11. 11.2001

1-502 TI TWK INNSBRUCK 2
DHG ODENSE 3
1-504 Speks-R RIGA 3
ZOK TUZLA 0
1-506 AEL LIMASSOL 3
VC MAMER 2
1-508 Teuta DURRES 3
Kanti SCHAFFHAUSEN 2
1-510 Levski Siconco SOFIA 3
Radnicki-Jugopetrol BEOGRAD 0
Tournament 1 in
9. 12.2001

Q-505 Longa'59 LICHTENVOORDE 0
Levski Siconco SOFIA 3
Q-506 DJK KARBACH 2
Playas BENIDORM 3
Tournament 2 in
9. 12.2001

Q-511 VBC GLARONIA 0
SLIEDRECHT Sport 3
Q-512 Postar 064 BEOGRAD 0
Academico FAMALICAO 3
Tournament 3 in
9. 12.2001

Q-515 DAM LA ROCHETTE 3
Isola TONGEREN 1
Tournament 4 in
9. 12.2001

Q-520 Caja de AVILA 0
Vanilla WEERT 3
Q-521 USC MÜNSTER 1
RC VILLEBON 91 3
Tournament 5 in
9. 12.2001

Q-526 Davshanim RAANANA 3
RSR WALFER 0
Q-527 Universidad GRANADA 3
Sparkasse FELDKIRCH 1
Tournament 6 in
9. 12.2001

Q-532 Filathlitikos THESSALONIKI 3
CS MADEIRA 0
Q-533 Dauphines CHARLEROI 3
AEK KITION 0
Tournament 7 in
9. 12.2001

Q-538 DHG ODENSE 0
Illerbankasi ANKARA 3
Q-539 Stinol LIPETSK 3
Galychanka TERNOPIL 0
Tournament 8 in
9. 12.2001

Q-544 KLEPP VBL 0
SKRA WARSZAWA 3
Q-545 KATRINEHOLM VBK 1
ZOK RIJEKA 3
Tournament 9 in
9. 12.2001

Q-550 Crvena Zvezda Galax BEOGRAD 3
Dobrinja SARAJEVO 0
Q-551 Dinamo BUCURESTI 1
Atlant BARANOVICHI 3
Tournament 10 i
9. 12.2001

Q-556 OK VUKOVAR 0
VC MAMER 3
Q-557 "Die Kärntner" KLAGENFURT 0
Panathinaikos ATHENS 3
Tournament 11 i
9. 12.2001

Q-562 Tirana TIRANA 0
Speks-R RIGA 3
Q-563 Apollon LIMASSOL 0
Universitatea Amici BACAU 3
Tournament 12 i
9. 12.2001

Q-568 Kanti SCHAFFHAUSEN 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
Q-569 Yesilyurt ISTANBUL 1
Balakovskaia BALAKOVO 3
1st Round
Tournament 1 in
 Pts.MatchesWSLS
Levski Siconco SOFIA
6 3 94
Visual Home BENIDORM
5 3 87
Longa 59 LICHTENVOORDE
4 3 57
DJK KARBACH
3 3 59

Detailed Standing
Tournament 2 in
 Pts.MatchesWSLS
SLIEDRECHT Sport
5 3 73
Postar 064 BEOGRAD
5 3 64
FAMALICENSE Atletico Clube
5 3 64
VBC GLARONIA
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 3 in
 Pts.MatchesWSLS
MVS LA ROCHETTE
4 2 61
Euphony TONGEREN
3 2 43
Mladost ZAGREB
2 2 06

Detailed Standing
Tournament 4 in
 Pts.MatchesWSLS
RC VILLEBON 91
6 3 91
USC MÜNSTER
5 3 74
PND VC WEERT
4 3 46
Caja de AVILA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 5 in
 Pts.MatchesWSLS
Universidad GRANADA
6 3 91
RAANANA VBC
5 3 63
Sparkasse FELDKIRCH
4 3 46
RSR WALFER
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 6 in
 Pts.MatchesWSLS
Filathlitikos THESSALONIKI
6 3 90
Dauphines CHARLEROI
5 3 65
CS MADEIRA
4 3 56
Intercollege NICOSIA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 7 in
 Pts.MatchesWSLS
Stinol LIPETSK
6 3 90
Illerbankasi ANKARA
5 3 63
Galychanka TERNOPIL
4 3 37
DHG ODENSE
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 8 in
 Pts.MatchesWSLS
Skra WARSZAWA
6 3 90
ZOK RIJEKA
5 3 64
KATRINEHOLM VK
4 3 46
KLEPP VBL
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 9 in
 Pts.MatchesWSLS
Atlant BARANOVICHI
6 3 91
Dinamo Romprest BUCURESTI
5 3 75
Crvena Zvezda BEOGRAD
4 3 56
Imzit Dobrinja SARAJEVO
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 10 i
 Pts.MatchesWSLS
Panathinaikos ATHENS
6 3 90
"Die Kärntner" KLAGENFURT
5 3 64
VC MAMER
4 3 46
ZOK VUKOVAR
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 11 i
 Pts.MatchesWSLS
Stiinta BACAU
6 3 90
Speks-R RIGA
5 3 63
Apollon LIMASSOL
4 3 36
Tirana TIRANA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 12 i
 Pts.MatchesWSLS
Balakovskaia BALAKOVO
6 3 91
Yesilyurt ISTANBUL
5 3 73
Kanti SCHAFFHAUSEN
4 3 36
Anorthosis FAMAGUSTA
3 3 09

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/09/2001 to 01/04/2002
Main Phase
From 01/09/2001 to 01/04/2002
Final Four in Schio (ITA)
From 02/03/2002 to 03/03/2002

LiveScore
There are no matches appointed for today