Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
AALBORG HIK
Anorthosis FAMAGUSTA
Aris Marmouris THESSALONIKI
Azeroil BAKU
Bosna SARAJEVO
BROSTADBOTN IL
CV GRAN CANARIA
Deltacons TULCEA
Dionysos PAPHOS
Dunaferr DUNAUJVAROS
ESS Falck PÄRNU
Hapoel Yoav KFAR SABA
HOLTE IF
HYLTE VBK
Hypo Tirol INNSBRUCK
Kommunalnik GRODNO
LAUSANNE UC
Law Academy KHARKIV
Lirija ZEROVJANE
Lokomotiv BELGOROD
Maccabi TEL-AVIV
Nacional FUNCHAL
Nea Salamina FAMAGUSTA
OK KAKANJ
OK MTB MARIBOR
OK VARAZDIN
Pafiakos PAFOS
Papiron SZEGED
Poliurs/Biolar OZOLNIEKI
Royal Foods SOFIA
Speranta-USM KISHINEV
Stade Poitevin POITIERS
Studenti TIRANA
Teuta DURRES
University TBILISI
VC MAMER
VC MIDDELFART
Vegyesz KAZINCBARCIKA
Zarevo MAKIYIVKA
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament 1 in
Participating Teams
Amber ANTWERP
Kommunalnik GRODNO
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Telecom MALAGA
Tournament 2 in
Participating Teams
CV GRAN CANARIA
evivo DÜREN
MONTPELLIER Volley
Nacional FUNCHAL
Tournament 3 in
Participating Teams
Deltacons TULCEA
Galatasaray ISTANBUL
Iskra ODINTSOVO
Law Academy KHARKIV
Tournament 4 in
Participating Teams
Chênois GENEVE
OK VARAZDIN
Quadriga SALZBURG
TOURCOING Lille Métropole
Tournament 5 in
Participating Teams
LAUSANNE UC
Stade Poitevin POITIERS
VKPU PRESOV
Volley 80 PETANGE
Tournament 6 in
Participating Teams
Alcom CAPELLE
ESMORIZ GC
Lokomotiv BELGOROD
Poliurs/Biolar OZOLNIEKI
Tournament 7 in
Participating Teams
AC ORESTIAS
ESS Falck PÄRNU
Spartak MYJAVA
Volleyball.cz KLADNO
Tournament 8 in
Participating Teams
Erdemirspor EREGLI
HOLTE IF
Royal Foods SOFIA
Sinpos SARAJEVO
Tournament 9 in
Participating Teams
Aris Marmouris THESSALONIKI
NIS Vojvodina NOVI SAD
SCC BERLIN
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament 10 i
Participating Teams
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Neftianik YAROSLAVL
Panathinaikos ATHENS
Studenti TIRANA
Tournament 11 i
Participating Teams
Fatra ZLIN
Hapoel Yoav KFAR SABA
OK MTB MARIBOR
Posojilnica AICH/DOB
Tournament 12 i
Participating Teams
Dunaferr DUNAUJVAROS
HYLTE VBK
Piivolley SALO
Zapadny Bug BREST
1st Round
10./11. 11.2001

1-202 CS GRAN CANARIA 3
Wasserkraft INNSBRUCK 0
1-204 Azeroil BAKU 0
HOLTE IF 3
1-206 Dunaferr DUNAUJVAROS 3
VC MAMER 1
1-208 Anorthosis FAMAGUSTA 2
OK MARIBOR 3
1-210 Vegyesz KAZINCBARCIKA 0
Hapoel Yoav KFAR SABA 3
1-212 Bosna SARAJEVO 3
OK VARAZDIN 2
1-214 Ziraatbankasi ANKARA 3
Papiron SZEGED 0
1-216 OK KAKANJ 0
Lokomotiv BELGOROD 3
1-218 Deltacons TULCEA 3
BROSTADBOTN IL 0
1-220 ESS Falck PÄRNU 3
Dionysos Strombiou PAPHOS 0
1-222 CSKA Royal Cake SOFIA 3
Maccabi TEL-AVIV 0
1-224 Zarevo MAKIYIVKA 3
OZOLNIEKI Poliurs 2
1-226 VC TBILISI 0
LAUSANNE UC 3
1-228 Law Academy KHARKIV 3
New Salamis FAMAGUSTA 0
1-230 HIK AALBORG 0
Kommunalnik GRODNO 3
1-232 Lirija ZEROVJANE 0
Studenti TIRANA 3
1-234 HYLTE VBK 3
Paphiakos PAPHOS 0
1-236 Stade Poitevin POITIERS 3
Speranta KISHINEV 0
1-238 Teuta DURRES 0
Nacional FUNCHAL 3
1-240 MIDDELFART VK 0
Aris THESSALONIKI 3
Tournament 1 in
9. 12.2001

Q-205 Amber ANTWERP 3
Telekom MALAGA 2
Q-206 Nesselande ROTTERDAM 0
Kommunalnik GRODNO 3
Tournament 2 in
9. 12.2001

Q-211 Nacional FUNCHAL 1
DÜRENER TV 3
Q-212 CS GRAN CANARIA 3
MONTPELLIER UC 2
Tournament 3 in
9. 12.2001

Q-217 Law Academy KHARKIV 3
Deltacons TULCEA 0
Q-218 Iskra ODINTSOVO 3
Galatasaray ISTANBUL 0
Tournament 4 in
9. 12.2001

Q-223 Uniqa SALZBURG 3
OK VARAZDIN 0
Q-224 Chênois GENEVE 2
TOURCOING Lille Métropole 3
Tournament 5 in
9. 12.2001

Q-229 Volley 80 PETANGE 0
VK PU PRESOV 3
Q-230 LAUSANNE UC 0
Stade Poitevin POITIERS 3
Tournament 6 in
9. 12.2001

Q-235 ESMORIZ GC 3
OZOLNIEKI Poliurs 2
Q-236 Lokomotiv BELGOROD 3
Alcom CAPELLE 0
Tournament 7 in
9. 12.2001

Q-241 Chance ODOLENA VODA 0
ESS Falck PÄRNU 3
Q-242 AC ORESTIAS 0
Spartak MYJAVA 3
Tournament 8 in
9. 12.2001

Q-247 Erdemirspor EREGLI 3
HOLTE IF 0
Q-248 CSKA Royal Cake SOFIA 3
Sinpos SARAJEVO 0
Tournament 9 in
9. 12.2001

Q-253 Vojvodina Novolin NOVI SAD 0
Aris THESSALONIKI 3
Q-254 Ziraatbankasi ANKARA 0
SCC BERLIN 3
Tournament 10 i
9. 12.2001

Q-259 Panathinaikos ATHENS 3
Studenti TIRANA 0
Q-260 JASTRZEBIE Borynia 1
Neftianik YAROSLAVL 3
Tournament 11 i
9. 12.2001

Q-265 Hapoel Yoav KFAR SABA 3
Zadruga AICH/DOB 1
Q-266 Fatra ZLIN 3
OK MARIBOR 1
Tournament 12 i
9. 12.2001

Q-271 Dunaferr DUNAUJVAROS 3
HYLTE VBK 0
Q-272 Piivolley SALO 0
Zapadny Bug BREST 3
1st Round
Tournament 1 in
 Pts.MatchesWSLS
Amber ANTWERP
6 3 96
Telecom MALAGA
5 3 83
Kommunalnik GRODNO
4 3 56
Ortec ROTTERDAM Nesselande
3 3 29

Detailed Standing
Tournament 2 in
 Pts.MatchesWSLS
CV GRAN CANARIA
6 3 93
MONTPELLIER Volley
5 3 84
evivo DÜREN
4 3 47
Nacional FUNCHAL
3 3 29

Detailed Standing
Tournament 3 in
 Pts.MatchesWSLS
Iskra ODINTSOVO
6 3 91
Law Academy KHARKIV
5 3 74
Deltacons TULCEA
4 3 36
Galatasaray ISTANBUL
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 4 in
 Pts.MatchesWSLS
TOURCOING Lille Métropole
6 3 92
Quadriga SALZBURG
5 3 64
Chênois GENEVE
4 3 67
OK VARAZDIN
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 5 in
 Pts.MatchesWSLS
Stade Poitevin POITIERS
6 3 90
LAUSANNE UC
5 3 63
VKPU PRESOV
4 3 36
Volley 80 PETANGE
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 6 in
 Pts.MatchesWSLS
Lokomotiv BELGOROD
6 3 90
Alcom CAPELLE
5 3 63
ESMORIZ GC
4 3 38
Poliurs/Biolar OZOLNIEKI
3 3 29

Detailed Standing
Tournament 7 in
 Pts.MatchesWSLS
ESS Falck PÄRNU
6 3 91
Spartak MYJAVA
5 3 74
AC ORESTIAS
4 3 36
Volleyball.cz KLADNO
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 8 in
 Pts.MatchesWSLS
Erdemirspor EREGLI
6 3 92
Royal Foods SOFIA
5 3 83
Sinpos SARAJEVO
4 3 36
HOLTE IF
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 9 in
 Pts.MatchesWSLS
Aris Marmouris THESSALONIKI
5 3 63
Ziraat Bankasi ANKARA
5 3 64
SCC BERLIN
4 3 56
NIS Vojvodina NOVI SAD
4 3 48

Detailed Standing
Tournament 10 i
 Pts.MatchesWSLS
Panathinaikos ATHENS
6 3 92
Neftianik YAROSLAVL
5 3 64
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
4 3 66
Studenti TIRANA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 11 i
 Pts.MatchesWSLS
Hapoel Yoav KFAR SABA
6 3 92
Posojilnica AICH/DOB
5 3 74
Fatra ZLIN
4 3 57
OK MTB MARIBOR
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 12 i
 Pts.MatchesWSLS
Zapadny Bug BREST
6 3 93
Dunaferr DUNAUJVAROS
5 3 74
Piivolley SALO
4 3 46
HYLTE VBK
3 3 29

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/09/2001 to 01/04/2002
Main Phase
From 01/09/2001 to 01/04/2002
Final Four in Cuneo (ITA)
From 09/03/2002 to 10/03/2002

LiveScore
There are no matches appointed for today