Skip Navigation Links
Pool 1
Participating Teams
Budvanska Rivijera BUDVA
CASTELO DA MAIA GC
Knack Randstad ROESELARE
Mladost ZAGREB
Pool 2
Participating Teams
Azot CHERKASY
Kometa KAPOSVAR
Numancia SORIA
VBC LUTRY-LAVAUX
Pool 3
Participating Teams
Concordia MTV NÄFELS
Dukla LIBEREC
Metallurg ZHLOBIN
SC ESPINHO
Pool 4
Participating Teams
Calcit KAMNIK
Domex Tytan AZS CZESTOCHOWA
Dynamo APELDOORN
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Pool 5
Participating Teams
Bayer WUPPERTAL
Dinamo BUCURESTI
Police SC RIGA
VSK PUCHOV
Pool 6
Participating Teams
Buducnost PODGORICA
Lokomotiv KHARKIV
Petrom PLOIESTI
Rabotnicki Fersped SKOPJE
4th Final
Participating Teams
Azot CHERKASY
Bayer WUPPERTAL
Domex Tytan AZS CZESTOCHOWA
Knack Randstad ROESELARE
Kometa KAPOSVAR
Lokomotiv KHARKIV
SC ESPINHO
VSK PUCHOV
Pool 1
23. 01.2002

L-111 CASTELO DA MAIA GC 3
Budvanska Rivijera BUDVA 0
L-112 Mladost ZAGREB 1
Knack ROESELARE 3
Pool 2
23. 01.2002

L-123 Azot CHERKASY 3
Kometa KAPOSVAR SE 2
L-124 VBC LUTRY-LAVAUX 0
Numancia Caja Duero SORIA 3
Pool 3
23. 01.2002

L-135 GVC GOMEL 1
Concordia NÄFELS 3
L-136 Dukla LIBEREC 3
SC ESPINHO 0
Pool 4
23. 01.2002

L-147 Galaxia Bank CZESTOCHOWA 3
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 0
L-148 Calcit KAMNIK 0
Piet Zoomers APELDOORN 3
Pool 5
23. 01.2002

L-159 Matador PUCHOV 0
Bayer WUPPERTAL 3
L-160 Dinamo BUCURESTI 1
Police SC RIGA 3
Pool 6
23. 01.2002

L-171 Rabotnicki-Fersped SKOPJE 3
Petrom PLOIESTI 0
L-172 Buducnost PODGORICA 1
Lokomotiv KHARKIV 3
4th Final
19./20./21. 02.2002

4-102 Azot CHERKASY 1
Lokomotiv KHARKIV 3
4-104 Bayer WUPPERTAL 3
SC ESPINHO 2
4-106 Kometa KAPOSVAR SE 0
Knack ROESELARE 3
4-108 Matador PUCHOV 1
Galaxia Bank CZESTOCHOWA 3
Pool 1
 Pts.MatchesWSLS
Knack Randstad ROESELARE
11 6 176
CASTELO DA MAIA GC
10 6 159
Budvanska Rivijera BUDVA
8 6 716
Mladost ZAGREB
7 6 715

Detailed Standing
Pool 2
 Pts.MatchesWSLS
Kometa KAPOSVAR
11 6 174
Azot CHERKASY
11 6 157
Numancia SORIA
8 6 812
VBC LUTRY-LAVAUX
6 6 118

Detailed Standing
Pool 3
 Pts.MatchesWSLS
SC ESPINHO
11 6 156
Dukla LIBEREC
10 6 129
Concordia MTV NÄFELS
8 6 1113
Metallurg ZHLOBIN
7 6 616

Detailed Standing
Pool 4
 Pts.MatchesWSLS
Domex Tytan AZS CZESTOCHOWA
11 6 157
Dynamo APELDOORN
10 6 148
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
8 6 816
Calcit KAMNIK
7 6 1016

Detailed Standing
Pool 5
 Pts.MatchesWSLS
Bayer WUPPERTAL
11 6 176
VSK PUCHOV
11 6 157
Police SC RIGA
7 6 916
Dinamo BUCURESTI
7 6 517

Detailed Standing
Pool 6
 Pts.MatchesWSLS
Lokomotiv KHARKIV
12 6 187
Buducnost PODGORICA
8 6 1213
Petrom PLOIESTI
8 6 1014
Rabotnicki Fersped SKOPJE
8 6 713

Detailed Standing
4th Final
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/09/2001 to 01/04/2002
Main Phase
From 01/09/2001 to 01/04/2002
Final Four in Czestochowa (POL)
From 16/03/2002 to 17/03/2002

LiveScore
There are no matches appointed for today