Skip Navigation Links
Pool 1
Participating Teams
DHG ODENSE
ÖREBRO Volley
RAANANA VBC
TI Volley INNSBRUCK
Pool 2
Participating Teams
AEL LIMASSOL
Kanti SCHAFFHAUSEN
Nova KBM Branik MARIBOR
Stal MIELEC
Pool 3
Participating Teams
Crvena Zvezda BEOGRAD
Jinestra ODESSA
Konecranes HÄMEENLINNA
Volley KÖNIZ
Pool 4
Participating Teams
Hit NOVA GORICA
Imzit Dobrinja SARAJEVO
SVS Post SCHWECHAT
SZAKSZIG NYIREGYHAZA
Pool 5
Participating Teams
AIS SHOUMEN
Asterix KIELDRECHT
Egut EGER
Jelovica TUZLA
Pool 6
Participating Teams
CASTELO DA MAIA GC
Hapoel Ironi KIRYAT ATA
Heutink-Pollux OLDENZAAL
Kometal Student SKOPJE
Pool 7
Participating Teams
Apollon LIMASSOL
ASPTT MULHOUSE
Euphony TONGEREN
Teuta DURRES
Pool 8
Participating Teams
CS MADEIRA
Jedinstvo UZICE
Olymp PRAHA
Rabotnicki-Fersped SKOPJE
4th Final
Participating Teams
ASPTT MULHOUSE
Asterix KIELDRECHT
Heutink-Pollux OLDENZAAL
Jinestra ODESSA
Nova KBM Branik MARIBOR
Olymp PRAHA
ÖREBRO Volley
SVS Post SCHWECHAT
Pool 1
23. 01.2001

L-411 Sparkasse INNSBRUCK 3
DHG ODENSE (W) 0
L-412 Davshanim RAANANA 2
KFUM ÖREBRO 3
Pool 2
23. 01.2001

L-423 Stal MIELEC 0
Kanti SCHAFFHAUSEN 3
L-424 AEL LIMASSOL 0
Infond Branik MARIBOR 3
Pool 3
23. 01.2001

L-435 Tarmo-Volley HÄMEENLINNA 3
Crvena Zvezda Galax BEOGRAD 2
L-436 Zeiler KÖNIZ 2
Dynamo-Jenestra ODESA 3
Pool 4
23. 01.2001

L-447 Hit NOVA GORICA 3
Dobrinja SARAJEVO 1
L-448 Szakszig Gabona NYIREGYHAZA 1
Telekom Post WIEN 3
Pool 5
23. 01.2001

L-459 AIS SHOUMEN 0
Egut EGER 3
L-460 ZOK TUZLA 0
Asterix KIELDRECHT 3
Pool 6
23. 01.2001

L-471 Kometal Student SKOPJE 3
Hapoel Ironi KIRYAT ATA 2
L-472 Arke Pollux OLDENZAAL 3
CASTELO DA MAIA GC 0
Pool 7
23. 01.2001

L-483 Isola TONGEREN 3
Apollon LIMASSOL 0
L-484 Teuta DURRES 0
ASPTT MULHOUSE 3
Pool 8
23. 01.2001

L-495 CS MADEIRA 1
Olymp PRAHA 3
L-496 Jedinstvo UZICE 3
Rabotnicki Fersped SKOPJE 0
4th Final
20./21./22. 02.2001

4-402 ASPTT MULHOUSE 1
Telekom Post WIEN 3
4-404 Infond Branik MARIBOR 3
KFUM ÖREBRO 0
4-406 Dynamo-Jenestra ODESA 3
Arke Pollux OLDENZAAL 0
4-408 Asterix KIELDRECHT 3
Olymp PRAHA 0
Pool 1
 Pts.MatchesWSLS
ÖREBRO Volley
11 6 175
TI Volley INNSBRUCK
10 6 1312
RAANANA VBC
8 6 1214
DHG ODENSE
7 6 516

Detailed Standing
Pool 2
 Pts.MatchesWSLS
Nova KBM Branik MARIBOR
10 6 147
Kanti SCHAFFHAUSEN
10 6 148
Stal MIELEC
10 6 127
AEL LIMASSOL
6 6 018

Detailed Standing
Pool 3
 Pts.MatchesWSLS
Jinestra ODESSA
12 6 183
Volley KÖNIZ
10 6 157
Crvena Zvezda BEOGRAD
7 6 617
Konecranes HÄMEENLINNA
7 6 517

Detailed Standing
Pool 4
 Pts.MatchesWSLS
SVS Post SCHWECHAT
12 6 181
SZAKSZIG NYIREGYHAZA
9 6 129
Hit NOVA GORICA
9 6 913
Imzit Dobrinja SARAJEVO
6 6 218

Detailed Standing
Pool 5
 Pts.MatchesWSLS
Asterix KIELDRECHT
12 6 183
Egut EGER
10 6 156
Jelovica TUZLA
7 6 516
AIS SHOUMEN
7 6 417

Detailed Standing
Pool 6
 Pts.MatchesWSLS
Heutink-Pollux OLDENZAAL
11 6 154
CASTELO DA MAIA GC
11 6 155
Hapoel Ironi KIRYAT ATA
7 6 715
Kometal Student SKOPJE
7 6 417

Detailed Standing
Pool 7
 Pts.MatchesWSLS
ASPTT MULHOUSE
12 6 182
Euphony TONGEREN
10 6 146
Teuta DURRES
8 6 613
Apollon LIMASSOL
6 6 118

Detailed Standing
Pool 8
 Pts.MatchesWSLS
Olymp PRAHA
11 6 157
Jedinstvo UZICE
10 6 168
CS MADEIRA
9 6 1212
Rabotnicki-Fersped SKOPJE
6 6 218

Detailed Standing
4th Final
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/07/2000 to 01/04/2001
Main Phase
From 01/07/2000 to 01/04/2001
Final Four in Vienna (AUT)
From 01/07/2000 to 01/04/2001

LiveScore
There are no matches appointed for today