Skip Navigation Links
Pool 1
Participating Teams
Azot CHERKASY
Dynamo APELDOORN
Euphony ASSE-LENNIK
Pool 2
Participating Teams
NIS Vojvodina NOVI SAD
Police SC RIGA
SC ESPINHO
Pool 3
Participating Teams
KuPS-Volley KUOPIO
Petrom PLOIESTI
Quadriga SALZBURG
Pool 4
Participating Teams
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Mladost ZAGREB
Royal Foods SOFIA
Volley AMRISWIL
Pool 5
Participating Teams
Crvena Zvezda BEOGRAD
Kometa KAPOSVAR
Numancia SORIA
Petrochema DUBOVA
Pool 6
Participating Teams
Erdemirspor EREGLI
Keski-Savon Pateri VARKAUS
Salonit ANHOVO KANAL
VSK PUCHOV
Pool 7
Participating Teams
Concordia MTV NÄFELS
Midia NAVODARI
Papiron SZEGED
Stilon GORZOW
Pool 8
Participating Teams
CASTELO DA MAIA GC
Lokomotiv KHARKIV
Rabotnicki Fersped SKOPJE
Unicaja ALMERIA
4th Final
Participating Teams
Dynamo APELDOORN
Erdemirspor EREGLI
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Numancia SORIA
Quadriga SALZBURG
SC ESPINHO
Stilon GORZOW
Unicaja ALMERIA
Pool 1
24. 01.2001

L-111 Go Pass Brabant LENNIK 3
Azot CHERKASY 1
Pool 2
24. 01.2001

L-123 PCSK RIGA 3
Vojvodina Novolin NOVI SAD 2
Pool 3
24. 01.2001

L-136 Petrom PLOIESTI 3
Uniqa SALZBURG 2
Pool 4
24. 01.2001

L-147 Mladost ZAGREB 3
TV AMRISWIL 0
L-148 Royal Cake SOFIA (M) 3
Izumrud EKATERINBURG 0
Pool 5
24. 01.2001

L-159 Kometa KAPOSVAR 3
Petrochema DUBOVA 1
L-160 Crvena Zvezda Galax BEOGRAD 1
Numancia Caja Duero SORIA 3
Pool 6
24. 01.2001

L-171 Salonit Anhovo KANAL 0
Erdemirspor EREGLI 3
L-172 Matador PUCHOV 3
Keski-Savon Pateri VARKAUS 0
Pool 7
24. 01.2001

L-183 Stilon GORZOW 3
Midia NAVODARI 0
L-184 Concordia NÄFELS 2
Medikémia SZEGED 3
Pool 8
24. 01.2001

L-195 Unicaja ALMERIA 3
CASTELO DA MAIA GC 0
L-196 Lokomotiv KHARKIV 3
Rabotnicki-Fersped SKOPJE 1
4th Final
20./21./22. 02.2001

4-102 Numancia Caja Duero SORIA 3
Unicaja ALMERIA 1
4-104 Uniqa SALZBURG 2
SC ESPINHO 3
4-106 Izumrud EKATERINBURG 3
Piet Zoomers APELDOORN 1
4-108 Stilon GORZOW 1
Erdemirspor EREGLI 3
Pool 1
 Pts.MatchesWSLS
Dynamo APELDOORN
8 4 125
Euphony ASSE-LENNIK
6 4 87
Azot CHERKASY
4 4 412

Detailed Standing
Pool 2
 Pts.MatchesWSLS
SC ESPINHO
7 4 115
NIS Vojvodina NOVI SAD
6 4 88
Police SC RIGA
5 4 511

Detailed Standing
Pool 3
 Pts.MatchesWSLS
Quadriga SALZBURG
7 4 114
Petrom PLOIESTI
6 4 69
KuPS-Volley KUOPIO
5 4 59

Detailed Standing
Pool 4
 Pts.MatchesWSLS
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
11 6 153
Royal Foods SOFIA
10 6 149
Mladost ZAGREB
9 6 1111
Volley AMRISWIL
6 6 118

Detailed Standing
Pool 5
 Pts.MatchesWSLS
Numancia SORIA
12 6 185
Kometa KAPOSVAR
9 6 1212
Petrochema DUBOVA
8 6 1115
Crvena Zvezda BEOGRAD
7 6 817

Detailed Standing
Pool 6
 Pts.MatchesWSLS
Erdemirspor EREGLI
12 6 180
VSK PUCHOV
10 6 129
Keski-Savon Pateri VARKAUS
8 6 712
Salonit ANHOVO KANAL
6 6 218

Detailed Standing
Pool 7
 Pts.MatchesWSLS
Stilon GORZOW
11 6 174
Papiron SZEGED
10 6 1311
Concordia MTV NÄFELS
9 6 1211
Midia NAVODARI
6 6 218

Detailed Standing
Pool 8
 Pts.MatchesWSLS
Unicaja ALMERIA
10 6 159
Rabotnicki Fersped SKOPJE
9 6 1213
CASTELO DA MAIA GC
9 6 1012
Lokomotiv KHARKIV
8 6 1114

Detailed Standing
4th Final
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/07/2000 to 01/04/2001
Main Phase
From 01/07/2000 to 01/04/2001
Final Four in Eregli (TUR)
From 01/07/2000 to 01/04/2001

LiveScore
There are no matches appointed for today