Skip Navigation Links
Qualification Phase
2nd Round
Participating Teams
A.E.K. ATHENS
Apollon LIMASSOL
Asado Anorthosis FAMAGUSTA
Aurubis HAMBURG
AZS BIALYSTOK
C.S.M. BUCURESTI
C.S.M. TARGU MURES
Calcit KAMNIK
Doprastav BRATISLAVA
GENT Dames
Hapoel KFAR-SABA
Ilbank Sports Club ANKARA
Irmato WEERT
Khimik YUZHNY
Kolubara LAZAREVAC
Kralovo Pole BRNO
LINDESBERG Volley
LP SALO
Luka BAR
Minatori RRESHEN
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
Peelpush MEIJEL
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
SK UP OLOMOUC
Slavia EU BRATISLAVA
SLIEDRECHT Sport
Spodnja Savinjska SEMPETER
Stod Volley STEINKJER
TED ANKARA Kolejliler
Tent OBRENOVAC
Teva GRC GÖDÖLLŐ
Tirol INNSBRUCK
TRB_Danoi AEL LIMASSOL
USC MÜNSTER
UVC Holding GRAZ
Vasas Obuda BUDAPEST
VC OUDEGEM
VFM FRANCHES-MONTAGNES
ZOK RIJEKA
2nd Round
Away Matches

2-502 Tirol INNSBRUCK 0
Ilbank Sports Club ANKARA 3
2-504 Stod Volley STEINKJER 3
Vasas Obuda BUDAPEST 0
2-506 Hapoel KFAR-SABA 21/11
USC MÜNSTER 19:00
2-508 Doprastav BRATISLAVA 3
Asado Anorthosis FAMAGUSTA 0
2-510 Calcit KAMNIK 3
VFM FRANCHES-MONTAGNES 0
2-512 C.S.M. TARGU MURES 2
Peelpush MEIJEL 3
2-514 GENT Dames 3
LINDESBERG Volley 0
2-516 Apollon LIMASSOL 3
Luka BAR 1
2-518 Spodnja Savinjska SEMPETER 1
Aurubis HAMBURG 3
2-520 VC OUDEGEM 0
C.S.M. BUCURESTI 3
2-522 Slavia EU BRATISLAVA 0
TRB_Danoi AEL LIMASSOL 3
2-524 Olympiacos PIRAEUS 3
Teva GRC GÖDÖLLŐ 0
2-526 Kolubara LAZAREVAC 3
UVC Holding GRAZ 0
2nd Round
Status Teams
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
GENT Dames
Qualified
Calcit KAMNIK
Qualified
Doprastav BRATISLAVA
Qualified
Ilbank Sports Club ANKARA
Qualified
TRB_Danoi AEL LIMASSOL
Qualified
Aurubis HAMBURG
Qualified
Kolubara LAZAREVAC
Qualified
C.S.M. BUCURESTI
Qualified
Stod Volley STEINKJER
Qualified
Apollon LIMASSOL
Qualified
Peelpush MEIJEL
Eliminated
C.S.M. TARGU MURES
Eliminated
USC MÜNSTER
Eliminated
Hapoel KFAR-SABA
Eliminated
Vasas Obuda BUDAPEST
Eliminated
Luka BAR
Eliminated
UVC Holding GRAZ
Eliminated
Slavia EU BRATISLAVA
Eliminated
Spodnja Savinjska SEMPETER
Eliminated
VC OUDEGEM
LP SALO
Minatori RRESHEN
Rebecchin.Meccanica PIACENZA
Tent OBRENOVAC
A.E.K. ATHENS
SLIEDRECHT Sport
TED ANKARA Kolejliler
AZS BIALYSTOK
Irmato WEERT
Khimik YUZHNY
Nova KBM Branik MARIBOR
ZOK RIJEKA
SK UP OLOMOUC
Kralovo Pole BRNO
Eliminated
Tirol INNSBRUCK
Eliminated
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
Asado Anorthosis FAMAGUSTA
Eliminated
Teva GRC GÖDÖLLŐ
Eliminated
LINDESBERG Volley

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 13/11/2012 to 22/11/2012
Main Phase
From 03/12/2012 to 15/02/2013
Final Phase
From 25/02/2013 to 25/03/2013

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
24/03/13
F-506-Dinamo KRASNODAR vs Rebecchin.Meccanica PIACENZA

Individual Awards
MVP

MARYUKHNICH Marina
Dinamo KRASNODAR