Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Aris THESSALONIKI
Chemes HUMENNE
Chênois GENEVE
Copra Elior PIACENZA
CSKA SOFIA
CVC GABROVO
Delecta BYDGOSZCZ
Dinamo BUCURESTI
Dukla LIBEREC
EN Gas & Oil LUGANO
Galatasaray ISTANBUL
Hapoel MATE-ASHER AKKO
Hurrikaani-LOIMAA
Kakanj KAKANJ
Kommunalnik GRODNO
Levski SOFIA
Maccabi TEL-AVIV
Mladost Marina KASTELA
MOERSER SC
Olympiacos PIRAEUS
Orion DOETINCHEM
Pokka AE KARAVA
Prefaxis MENEN
Radnicki KRAGUJEVAC
RENNES Volley 35
Selver TALLINN
Stroitel MINSK
Union Raiffeisen ARBESBACH
Unirea DEJ
Ural UFA
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Volley AMRISWIL
8th Final
Participating Teams
Copra Elior PIACENZA
CVC GABROVO
Delecta BYDGOSZCZ
Dukla LIBEREC
EN Gas & Oil LUGANO
Galatasaray ISTANBUL
Hurrikaani-LOIMAA
Kakanj KAKANJ
Kommunalnik GRODNO
Maccabi TEL-AVIV
MOERSER SC
Olympiacos PIRAEUS
Radnicki KRAGUJEVAC
Stroitel MINSK
Ural UFA
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
4th Final
Participating Teams
Copra Elior PIACENZA
Delecta BYDGOSZCZ
Dukla LIBEREC
Galatasaray ISTANBUL
Maccabi TEL-AVIV
Radnicki KRAGUJEVAC
Stroitel MINSK
Ural UFA
16th Final
Away Matches

3-202 Dukla LIBEREC 3
CSKA SOFIA 0
3-204 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 3
Unirea DEJ 1
3-206 Mladost Marina KASTELA 1
Hurrikaani-LOIMAA 3
3-208 Union Raiffeisen ARBESBACH 2
Maccabi TEL-AVIV 3
3-210 Dinamo BUCURESTI 0
Stroitel MINSK 3
3-212 Levski SOFIA 0
Olympiacos PIRAEUS 3
3-214 Copra Elior PIACENZA 3
Selver TALLINN 0
3-216 CVC GABROVO 3
Chênois GENEVE 0
3-218 Orion DOETINCHEM 1
Radnicki KRAGUJEVAC 3
3-220 Kakanj KAKANJ 3
Prefaxis MENEN 2
3-222 Chemes HUMENNE 0
MOERSER SC 3
3-224 Delecta BYDGOSZCZ 3
Hapoel MATE-ASHER AKKO 0
3-226 Aris THESSALONIKI 2
Kommunalnik GRODNO 3
3-228 Ural UFA 3
RENNES Volley 35 1
3-230 Volley AMRISWIL 1
Galatasaray ISTANBUL 3
3-232 Pokka AE KARAVA 0
EN Gas & Oil LUGANO 3
8th Final
Away Matches

4-202 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 1
Dukla LIBEREC 3
4-204 Maccabi TEL-AVIV 3
Hurrikaani-LOIMAA 0
4-206 Stroitel MINSK 3
Olympiacos PIRAEUS 0
4-208 Copra Elior PIACENZA 3
CVC GABROVO 0
4-210 Radnicki KRAGUJEVAC 3
Kakanj KAKANJ 0
4-212 Delecta BYDGOSZCZ 3
MOERSER SC 1
4-214 Kommunalnik GRODNO 0
Ural UFA 3
4-216 Galatasaray ISTANBUL 3
EN Gas & Oil LUGANO 0
4th Final
Away Matches

5-202 Maccabi TEL-AVIV 1
Dukla LIBEREC 3
5-204 Copra Elior PIACENZA 3
Stroitel MINSK 0
5-206 Delecta BYDGOSZCZ 3
Radnicki KRAGUJEVAC 0
5-208 Galatasaray ISTANBUL 2
Ural UFA 3
16th Final
Status Teams
Qualified
Copra Elior PIACENZA
Qualified
Delecta BYDGOSZCZ
Qualified
MOERSER SC
Qualified
Stroitel MINSK
Qualified
Dukla LIBEREC
Qualified
CVC GABROVO
Qualified
EN Gas & Oil LUGANO
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
Ural UFA
Qualified
Radnicki KRAGUJEVAC
Qualified
Hurrikaani-LOIMAA
Qualified
Kommunalnik GRODNO
Qualified
Maccabi TEL-AVIV
Qualified
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Qualified
Kakanj KAKANJ
Eliminated
Prefaxis MENEN
Eliminated
Union Raiffeisen ARBESBACH
Eliminated
Aris THESSALONIKI
Eliminated
Unirea DEJ
Eliminated
Mladost Marina KASTELA
Eliminated
Orion DOETINCHEM
Eliminated
Chênois GENEVE
Eliminated
Volley AMRISWIL
Eliminated
RENNES Volley 35
Eliminated
Levski SOFIA
Eliminated
Pokka AE KARAVA
Eliminated
Selver TALLINN
Eliminated
CSKA SOFIA
Eliminated
Hapoel MATE-ASHER AKKO
Eliminated
Chemes HUMENNE
Eliminated
Dinamo BUCURESTI

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Copra Elior PIACENZA
Qualified
Ural UFA
Qualified
Delecta BYDGOSZCZ
Qualified
Radnicki KRAGUJEVAC
Qualified
Stroitel MINSK
Qualified
Dukla LIBEREC
Qualified
Maccabi TEL-AVIV
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Eliminated
EN Gas & Oil LUGANO
Eliminated
Hurrikaani-LOIMAA
Eliminated
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Eliminated
Kakanj KAKANJ
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
MOERSER SC
Eliminated
CVC GABROVO
Eliminated
Kommunalnik GRODNO

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Copra Elior PIACENZA
Qualified
Dukla LIBEREC
Qualified
Ural UFA
Qualified
Delecta BYDGOSZCZ
Eliminated
Radnicki KRAGUJEVAC
Eliminated
Galatasaray ISTANBUL
Eliminated
Maccabi TEL-AVIV
Eliminated
Stroitel MINSK

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 19/10/2012 to 23/11/2012
Main Phase
From 03/12/2012 to 15/02/2013
Final Phase
From 25/02/2013 to 25/03/2013

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
24/03/13
F-206-Copra Elior PIACENZA vs Ural UFA

Individual Awards
MVP

DE CECCO Luciano
Copra Elior PIACENZA