Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Etta OULU
Foinikas SYROS
FØRDE VBK
GENTOFTE Volley
ISTANBUL BBSK
Kommunalnik GRODNO
Metallurg ZHLOBIN
Volley NAEFELS
2nd Round
Participating Teams
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Copra Elior PIACENZA
CVC GABROVO
Dukla LIBEREC
EN Gas & Oil LUGANO
Etta OULU
Foinikas SYROS
Fonte BASTARDO AZORES
Galatasaray ISTANBUL
Hapoel MATE-ASHER
Hurrikaani-LOIMAA
Hypo Nö AMSTETTEN
ISTANBUL BBSK
Kommunalnik GRODNO
Mladi Radnik POZAREVAC
Mladost BRCKO
MOERSER SC
MOK ROVINJ
Nea Salamina FAMAGUSTA
Nyborg BERGEN
Olympiacos PIRAEUS
Prefaxis MENEN
Radnicki KRAGUJEVAC
SPPCZ BRNO
Stroitel MINSK
Studenti TIRANA
TILBURG STV
Unicef BRATISLAVA
Union Raiffeisen ARBESBACH
Unirea DEJ
Ural UFA
VC STRASSEN
1st Round
Away Matches

1-202 ISTANBUL BBSK 3
Metallurg ZHLOBIN 0
1-204 Volley NAEFELS 0
Foinikas SYROS 3
1-206 FØRDE VBK 1
Etta OULU 3
1-208 Kommunalnik GRODNO 3
GENTOFTE Volley 0
2nd Round
Away Matches

2-202 VC STRASSEN 0
MOERSER SC 3
2-204 ISTANBUL BBSK 0
Copra Elior PIACENZA 3
2-206 Hurrikaani-LOIMAA 3
Fonte BASTARDO AZORES 1
2-208 Dukla LIBEREC 3
TILBURG STV 0
2-210 Prefaxis MENEN 3
Foinikas SYROS 1
2-212 Unicef BRATISLAVA 3
Galatasaray ISTANBUL 2
2-214 Kommunalnik GRODNO 3
MOK ROVINJ 0
2-216 Mladost BRCKO 0
Olympiacos PIRAEUS 3
2-218 Etta OULU 0
Stroitel MINSK 3
2-220 Hapoel MATE-ASHER 3
Nea Salamina FAMAGUSTA 0
2-222 Studenti TIRANA 1
Unirea DEJ 3
2-224 Hypo Nö AMSTETTEN 3
Radnicki KRAGUJEVAC 0
2-226 Abiant Lycurgus GRONINGEN 1
EN Gas & Oil LUGANO 3
2-228 CVC GABROVO 3
SPPCZ BRNO 1
2-230 Union Raiffeisen ARBESBACH 3
Mladi Radnik POZAREVAC 0
2-232 Nyborg BERGEN 0
Ural UFA 3
1st Round
Status Teams
Qualified
Kommunalnik GRODNO
Qualified
Foinikas SYROS
Qualified
Etta OULU
Qualified
ISTANBUL BBSK
Eliminated
Metallurg ZHLOBIN
Eliminated
FØRDE VBK
Eliminated
Volley NAEFELS
Eliminated
GENTOFTE Volley

Detailed Standing
2nd Round
Status Teams
Qualified
Copra Elior PIACENZA
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
Ural UFA
Qualified
MOERSER SC
Qualified
Union Raiffeisen ARBESBACH
Qualified
Stroitel MINSK
Qualified
Dukla LIBEREC
Qualified
Kommunalnik GRODNO
Qualified
Prefaxis MENEN
Qualified
Unirea DEJ
Qualified
CVC GABROVO
Qualified
EN Gas & Oil LUGANO
Qualified
Hapoel MATE-ASHER
Qualified
Hurrikaani-LOIMAA
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Radnicki KRAGUJEVAC
Eliminated
Hypo Nö AMSTETTEN
Eliminated
Unicef BRATISLAVA
Eliminated
Fonte BASTARDO AZORES
Eliminated
Nea Salamina FAMAGUSTA
Eliminated
Abiant Lycurgus GRONINGEN
Eliminated
SPPCZ BRNO
Eliminated
Foinikas SYROS
Eliminated
MOK ROVINJ
Eliminated
Studenti TIRANA
Eliminated
VC STRASSEN
Eliminated
ISTANBUL BBSK
Eliminated
Nyborg BERGEN
Eliminated
Mladost BRCKO
Eliminated
Etta OULU
Eliminated
TILBURG STV
Eliminated
Mladi Radnik POZAREVAC

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 19/10/2012 to 23/11/2012
Main Phase
From 03/12/2012 to 15/02/2013
Final Phase
From 25/02/2013 to 25/03/2013

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
24/03/13
F-206-Copra Elior PIACENZA vs Ural UFA

Individual Awards
MVP

DE CECCO Luciano
Copra Elior PIACENZA