Skip Navigation Links
League Round
Pool A
Participating Teams
Hypo Tirol INNSBRUCK
Knack ROESELARE
VfB FRIEDRICHSHAFEN
Zenit KAZAN
Pool B
Participating Teams
BERLIN Recycling Volleys
Budvanska Rivijera BUDVA
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Pool C
Participating Teams
Crvena Zvezda BEOGRAD
TOURS VB
TRENTINO Diatec
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE
Pool D
Participating Teams
ACH Volley LJUBLJANA
Euphony ASSE-LENNIK
Generali UNTERHACHING
Lube Banca Marche MACERATA
Pool E
Participating Teams
Dinamo MOSCOW
Fenerbahce Grundig ISTANBUL
PGE Skra BELCHATOW
Tomis CONSTANTA
Pool F
Participating Teams
Arkas IZMIR
CAI TERUEL
Marek Union-Ivkoni DUPNITSA
Noliko MAASEIK
Pool G
Participating Teams
Arago de SETE
Asseco Resovia RZESZOW
Bre Banca Lannutti CUNEO
Remat ZALAU
Pool A
6th Leg

L-011 VfB FRIEDRICHSHAFEN 2
Hypo Tirol INNSBRUCK 3
L-012 Knack ROESELARE 0
Zenit KAZAN 3
Pool B
6th Leg

L-023 Lokomotiv NOVOSIBIRSK 3
Budvanska Rivijera BUDVA 0
L-024 Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 3
BERLIN Recycling Volleys 1
Pool C
6th Leg

L-035 TOURS VB 1
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE 3
L-036 Crvena Zvezda BEOGRAD 1
TRENTINO Diatec 3
Pool D
6th Leg

L-047 Lube Banca Marche MACERATA 3
Euphony ASSE-LENNIK 0
L-048 Generali UNTERHACHING 1
ACH Volley LJUBLJANA 3
Pool E
6th Leg

L-059 Fenerbahce Grundig ISTANBUL 1
PGE Skra BELCHATOW 3
L-060 Tomis CONSTANTA 0
Dinamo MOSCOW 3
Pool F
6th Leg

L-071 CAI TERUEL 0
Noliko MAASEIK 3
L-072 Marek Union-Ivkoni DUPNITSA 2
Arkas IZMIR 3
Pool G
6th Leg

L-083 Bre Banca Lannutti CUNEO 3
Remat ZALAU 1
L-084 Asseco Resovia RZESZOW 3
Arago de SETE 0
Pool A
 Pts.MatchesWSLS
Zenit KAZAN
18 6 180
Knack ROESELARE
9 6 1112
VfB FRIEDRICHSHAFEN
5 6 916
Hypo Tirol INNSBRUCK
4 6 717

Detailed Standing
Pool B
 Pts.MatchesWSLS
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
15 6 165
BERLIN Recycling Volleys
11 6 1410
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
7 6 913
Budvanska Rivijera BUDVA
3 6 617

Detailed Standing
Pool C
 Pts.MatchesWSLS
TRENTINO Diatec
18 6 182
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE
12 6 137
TOURS VB
6 6 712
Crvena Zvezda BEOGRAD
0 6 118

Detailed Standing
Pool D
 Pts.MatchesWSLS
Lube Banca Marche MACERATA
15 6 163
ACH Volley LJUBLJANA
13 6 148
Generali UNTERHACHING
8 6 1013
Euphony ASSE-LENNIK
0 6 218

Detailed Standing
Pool E
 Pts.MatchesWSLS
PGE Skra BELCHATOW
18 6 183
Dinamo MOSCOW
12 6 148
Tomis CONSTANTA
4 6 515
Fenerbahce Grundig ISTANBUL
2 6 617

Detailed Standing
Pool F
 Pts.MatchesWSLS
Noliko MAASEIK
17 6 183
Arkas IZMIR
11 6 1512
Marek Union-Ivkoni DUPNITSA
5 6 816
CAI TERUEL
3 6 717

Detailed Standing
Pool G
 Pts.MatchesWSLS
Bre Banca Lannutti CUNEO
18 6 182
Asseco Resovia RZESZOW
12 6 137
Arago de SETE
5 6 714
Remat ZALAU
1 6 318

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
League Round
From 22/10/2012 to 13/12/2012
PlayOffs
From 14/01/2013 to 15/02/2013
Final Four in OMSK (RUS)
From 16/03/2013 to 17/03/2013

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
17/03/13
F-004-Bre Banca Lannutti CUNEO vs Lokomotiv NOVOSIBIRSK

Individual Awards
MVP

NILSSON Nils Jon Marcus
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Best Scorer

NILSSON Nils Jon Marcus
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Best Spiker

ROUZIER Antonin
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE
Best Server

MARQUES FONTELES Luis Felipe
Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE
Best Blocker

LEE David Cameron
Zenit KAZAN
Best Receiver

BEREZHKO Yury
Zenit KAZAN
Best Libero

DE PANDIS Daniele
Bre Banca Lannutti CUNEO
Best Setter

BUTKO Alexander
Lokomotiv NOVOSIBIRSK