Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
A.E.K. ATHENS
Aluprof BIELSKO-BIALA
Apollon LIMASSOL
Askö LINZ STEG
Asterix KIELDRECHT
Dinamo KRASNODAR
Dinamo Romprest BUCURESTI
Galatasaray ISTANBUL
Igtisadchi BAKU
Iller Bankasi ANKARA
ISTRES Ouest Provence
Khimik YUZHNY
Kralovo Pole BRNO
LE CANNET VB
LP SALO
Neve Shanan HAIFA
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
Radnicki BEOGRAD
Robur Tiboni URBINO
Rote Raben VILSBIBURG
Sagres NEUCHATEL
Smart Allianz STUTTGART
Stiinta BACAU
SVS Post SCHWECHAT
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Vizura BEOGRAD
Yamamay BUSTO ARSIZIO
ZOK Jedinstvo BRCKO
ZOK SPLIT 1700
ZOK VUKOVAR
8th Final
Participating Teams
A.E.K. ATHENS
Aluprof BIELSKO-BIALA
Asterix KIELDRECHT
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray ISTANBUL
Igtisadchi BAKU
LP SALO
Nova KBM Branik MARIBOR
Robur Tiboni URBINO
Rote Raben VILSBIBURG
Sagres NEUCHATEL
Smart Allianz STUTTGART
Stiinta BACAU
SVS Post SCHWECHAT
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Yamamay BUSTO ARSIZIO
4th Final
Participating Teams
A.E.K. ATHENS
Aluprof BIELSKO-BIALA
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray ISTANBUL
Robur Tiboni URBINO
Smart Allianz STUTTGART
SVS Post SCHWECHAT
Yamamay BUSTO ARSIZIO
16th Final
Away Matches

1-402 Robur Tiboni URBINO 3
VFM FRANCHES-MONTAGNES 0
1-404 Nova KBM Branik MARIBOR 3
Kralovo Pole BRNO 2
1-406 Smart Allianz STUTTGART 3
ISTRES Ouest Provence 1
1-408 ZOK VUKOVAR 0
LP SALO 3
1-410 Iller Bankasi ANKARA 2
Aluprof BIELSKO-BIALA 3
1-412 Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
Olympiacos PIRAEUS 0
1-414 Dinamo Romprest BUCURESTI 2
Igtisadchi BAKU 3
1-416 LE CANNET VB 0
Yamamay BUSTO ARSIZIO 3
1-418 Apollon LIMASSOL 0
Galatasaray ISTANBUL 3
1-420 Asterix KIELDRECHT 3
Neve Shanan HAIFA 0
1-422 Radnicki BEOGRAD 2
Sagres NEUCHATEL 3
1-424 Vizura BEOGRAD 1
A.E.K. ATHENS 3
1-426 Stiinta BACAU 3
Askö LINZ STEG 0
1-428 SVS Post SCHWECHAT 3
ZOK Jedinstvo BRCKO 1
1-430 Khimik YUZHNY 1
Rote Raben VILSBIBURG 3
1-432 Dinamo KRASNODAR 3
ZOK SPLIT 1700 0
8th Final
Away Matches

2-402 Nova KBM Branik MARIBOR 1
Robur Tiboni URBINO 3
2-404 Smart Allianz STUTTGART 3
LP SALO 0
2-406 Aluprof BIELSKO-BIALA 3
Uralochka-NTMK EKATERINBURG 0
2-408 Igtisadchi BAKU 2
Yamamay BUSTO ARSIZIO 3
2-410 Asterix KIELDRECHT 3
Galatasaray ISTANBUL 2
2-412 Sagres NEUCHATEL 2
A.E.K. ATHENS 3
2-414 Stiinta BACAU 0
SVS Post SCHWECHAT 3
2-416 Dinamo KRASNODAR 2
Rote Raben VILSBIBURG 3
4th Final
Away Matches

3-402 Robur Tiboni URBINO 3
Smart Allianz STUTTGART 1
3-404 Yamamay BUSTO ARSIZIO 3
Aluprof BIELSKO-BIALA 1
3-406 A.E.K. ATHENS 0
Galatasaray ISTANBUL 3
3-408 SVS Post SCHWECHAT 0
Dinamo KRASNODAR 3
16th Final
Status Teams
Qualified
Asterix KIELDRECHT
Qualified
LP SALO
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Yamamay BUSTO ARSIZIO
Qualified
Robur Tiboni URBINO
Qualified
Rote Raben VILSBIBURG
Qualified
SVS Post SCHWECHAT
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Stiinta BACAU
Qualified
Igtisadchi BAKU
Qualified
A.E.K. ATHENS
Qualified
Aluprof BIELSKO-BIALA
Qualified
Sagres NEUCHATEL
Qualified
Nova KBM Branik MARIBOR
Qualified
Smart Allianz STUTTGART
Eliminated
ISTRES Ouest Provence
Eliminated
Kralovo Pole BRNO
Eliminated
Radnicki BEOGRAD
Eliminated
Vizura BEOGRAD
Eliminated
Iller Bankasi ANKARA
Eliminated
Dinamo Romprest BUCURESTI
Eliminated
ZOK Jedinstvo BRCKO
Eliminated
Askö LINZ STEG
Eliminated
ZOK SPLIT 1700
Eliminated
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
Khimik YUZHNY
Eliminated
ZOK VUKOVAR
Eliminated
Neve Shanan HAIFA
Eliminated
LE CANNET VB
Eliminated
Apollon LIMASSOL
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
SVS Post SCHWECHAT
Qualified
Robur Tiboni URBINO
Qualified
Yamamay BUSTO ARSIZIO
Qualified
A.E.K. ATHENS
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Aluprof BIELSKO-BIALA
Eliminated
Smart Allianz STUTTGART
Eliminated
Rote Raben VILSBIBURG
Eliminated
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Eliminated
LP SALO
Eliminated
Asterix KIELDRECHT
Eliminated
Sagres NEUCHATEL
Eliminated
Igtisadchi BAKU
Eliminated
Nova KBM Branik MARIBOR
Eliminated
Stiinta BACAU

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Robur Tiboni URBINO
Qualified
Yamamay BUSTO ARSIZIO
Eliminated
Aluprof BIELSKO-BIALA
Eliminated
Smart Allianz STUTTGART
Eliminated
A.E.K. ATHENS
Eliminated
SVS Post SCHWECHAT

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 25/11/2011 to 10/02/2012
Challenge Phase
From 21/02/2012 to 01/03/2012
Final Phase
From 13/03/2012 to 01/04/2012

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
31/03/12
F-406-Yamamay BUSTO ARSIZIO vs Galatasaray ISTANBUL