Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Abiant GRONINGEN
Anorthosis FAMAGUSTA
Calcit KAMNIK
Dinamo BUCURESTI
Dinamo KRASNODAR
Fonte Bastardo AZORES
Galatasaray Yurtici ISTANBUL
Hypo Nö AMSTETTEN
Isku Volley TAMPERE
Kakanj KAKANJ
Lakkapää ROVANIEMI
Langhenkel DOETINCHEM
LAUSANNE UC
Lokomotyv KHARKIV
Maccabi TEL AVIV
Mladost Marina KASTELA
Mladost ZAGREB
Nea Salamina FAMAGUSTA
Olympiacos PIRAEUS
Pokka - A.E. KARAVA
Politechnika WARSZAWSKA
Posojilnica AICH/DOB
Prefaxis MENEN
RENNES Volley 35
Selver TALLINN
Stiinta - Explorari BAIA MARE
Stroitel MINSK
Tomis CONSTANTA
Tytan AZS CZESTOCHOWA
Unicaja ALMERIA
VC STRASSEN
Volley AMRISWIL
8th Final
Participating Teams
Dinamo KRASNODAR
Galatasaray Yurtici ISTANBUL
LAUSANNE UC
Lokomotyv KHARKIV
Maccabi TEL AVIV
Nea Salamina FAMAGUSTA
Olympiacos PIRAEUS
Pokka - A.E. KARAVA
Politechnika WARSZAWSKA
Prefaxis MENEN
RENNES Volley 35
Selver TALLINN
Stroitel MINSK
Tomis CONSTANTA
Tytan AZS CZESTOCHOWA
Unicaja ALMERIA
4th Final
Participating Teams
LAUSANNE UC
Lokomotyv KHARKIV
Maccabi TEL AVIV
Politechnika WARSZAWSKA
Prefaxis MENEN
RENNES Volley 35
Tomis CONSTANTA
Tytan AZS CZESTOCHOWA
16th Final
Away Matches

3-202 Dinamo KRASNODAR 3
Dinamo BUCURESTI 2
3-204 Politechnika WARSZAWSKA 3
Mladost Marina KASTELA 0
3-206 Volley AMRISWIL 0
Lokomotyv KHARKIV 3
3-208 Galatasaray Yurtici ISTANBUL 3
Kakanj KAKANJ 0
3-210 Tomis CONSTANTA 3
Stiinta - Explorari BAIA MARE 0
3-212 Nea Salamina FAMAGUSTA 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
3-214 VC STRASSEN 1
Maccabi TEL AVIV 3
3-216 Isku Volley TAMPERE 0
Olympiacos PIRAEUS 3
3-218 Mladost ZAGREB 1
RENNES Volley 35 3
3-220 Posojilnica AICH/DOB 0
Stroitel MINSK 3
3-222 Abiant GRONINGEN 2
Unicaja ALMERIA 3
3-224 Tytan AZS CZESTOCHOWA 3
Fonte Bastardo AZORES 1
3-226 Selver TALLINN 0
Langhenkel DOETINCHEM 3
3-228 LAUSANNE UC 3
Hypo Nö AMSTETTEN 2
3-230 Prefaxis MENEN 3
Calcit KAMNIK 0
3-232 Pokka - A.E. KARAVA 3
Lakkapää ROVANIEMI 2
8th Final
Away Matches

4-202 Politechnika WARSZAWSKA 3
Dinamo KRASNODAR 1
4-204 Galatasaray Yurtici ISTANBUL 2
Lokomotyv KHARKIV 3
4-206 Tomis CONSTANTA 07/02
Nea Salamina FAMAGUSTA 18:00
4-208 Maccabi TEL AVIV 3
Olympiacos PIRAEUS 1
4-210 Stroitel MINSK 3
RENNES Volley 35 2
4-212 Unicaja ALMERIA 3
Tytan AZS CZESTOCHOWA 2
4-214 LAUSANNE UC 2
Selver TALLINN 3
4-216 Pokka - A.E. KARAVA 0
Prefaxis MENEN 3
4th Final
Away Matches

5-202 Lokomotyv KHARKIV 2
Politechnika WARSZAWSKA 3
5-204 Maccabi TEL AVIV 1
Tomis CONSTANTA 3
5-206 RENNES Volley 35 3
Tytan AZS CZESTOCHOWA 1
5-208 Prefaxis MENEN 3
LAUSANNE UC 0
16th Final
Status Teams
Qualified
Politechnika WARSZAWSKA
Qualified
Lokomotyv KHARKIV
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
Maccabi TEL AVIV
Qualified
RENNES Volley 35
Qualified
Prefaxis MENEN
Qualified
Nea Salamina FAMAGUSTA
Qualified
Tomis CONSTANTA
Qualified
Tytan AZS CZESTOCHOWA
Qualified
Galatasaray Yurtici ISTANBUL
Qualified
Unicaja ALMERIA
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Stroitel MINSK
Qualified
Pokka - A.E. KARAVA
Qualified
LAUSANNE UC
Qualified
Selver TALLINN
Eliminated
Langhenkel DOETINCHEM
Eliminated
Hypo Nö AMSTETTEN
Eliminated
Lakkapää ROVANIEMI
Eliminated
Abiant GRONINGEN
Eliminated
Dinamo BUCURESTI
Eliminated
Kakanj KAKANJ
Eliminated
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Anorthosis FAMAGUSTA
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
Fonte Bastardo AZORES
Eliminated
Stiinta - Explorari BAIA MARE
Eliminated
VC STRASSEN
Eliminated
Isku Volley TAMPERE
Eliminated
Volley AMRISWIL
Eliminated
Mladost Marina KASTELA

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Prefaxis MENEN
Qualified
Lokomotyv KHARKIV
Qualified
RENNES Volley 35
Qualified
Tytan AZS CZESTOCHOWA
Qualified
LAUSANNE UC
Qualified
Maccabi TEL AVIV
Qualified
Politechnika WARSZAWSKA
Eliminated
Selver TALLINN
Eliminated
Dinamo KRASNODAR
Eliminated
Olympiacos PIRAEUS
Eliminated
Stroitel MINSK
Eliminated
Unicaja ALMERIA
Tomis CONSTANTA
Eliminated
Galatasaray Yurtici ISTANBUL
Nea Salamina FAMAGUSTA
Eliminated
Pokka - A.E. KARAVA

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Prefaxis MENEN
Qualified
Tomis CONSTANTA
Qualified
Politechnika WARSZAWSKA
Qualified
Tytan AZS CZESTOCHOWA
Eliminated
RENNES Volley 35
Eliminated
Lokomotyv KHARKIV
Eliminated
Maccabi TEL AVIV
Eliminated
LAUSANNE UC

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 20/10/2011 to 23/12/2011
Main Phase
From 10/01/2012 to 01/03/2012
Final Phase
From 13/03/2012 to 01/04/2012

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
31/03/12
F-206-Tytan AZS CZESTOCHOWA vs Politechnika WARSZAWSKA