Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Kommunalnik GRODNO
Metallurg ZHLOBIN
Nyborg BERGEN
Universitatea CLUJ
2nd Round
Participating Teams
Abiant GRONINGEN
Casa MODENA
Chemes HUMENNE
Chênois GENEVE
CVC GABROVO
Dinamo KRASNODAR
Dukla LIBEREC
Etta OULU
evivo DÜREN
Fonte Bastardo AZORES
Galatasaray Yurtici ISTANBUL
Hapoel KFAR SABA
hotVolleys VIENNA
Hypo Nö AMSTETTEN
Kommunalnik GRODNO
Langhenkel DOETINCHEM
Metallurg ZHLOBIN
MOK BRCKO Jedinstvo
Nea Salamina FAMAGUSTA
Olympiacos PIRAEUS
Pokka - A.E. KARAVA
Politechnika WARSZAWSKA
Prefaxis MENEN
Radnicki KRAGUJEVAC
RENNES Volley 35
Sampo PIELAVESI
Stroitel MINSK
Teuta DURRES
Tomis CONSTANTA
VC STRASSEN
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Volley AMRISWIL
1st Round
Away Matches

1-202 Nyborg BERGEN 1
Metallurg ZHLOBIN 3
1-204 Universitatea CLUJ 2
Kommunalnik GRODNO 3
2nd Round
Away Matches

2-202 Pokka - A.E. KARAVA 3
hotVolleys VIENNA 0
2-204 Sampo PIELAVESI 1
Langhenkel DOETINCHEM 3
2-206 RENNES Volley 35 3
Chemes HUMENNE 0
2-208 Politechnika WARSZAWSKA 3
Metallurg ZHLOBIN 2
2-210 evivo DÜREN 2
Fonte Bastardo AZORES 3
2-212 VC STRASSEN 3
Casa MODENA 0
2-214 Volley AMRISWIL 2
Dukla LIBEREC 3
2-216 Prefaxis MENEN 3
Radnicki KRAGUJEVAC 1
2-218 Teuta DURRES 0
Galatasaray Yurtici ISTANBUL 3
2-220 CVC GABROVO 2
Nea Salamina FAMAGUSTA 3
2-222 Kommunalnik GRODNO 0
Dinamo KRASNODAR 3
2-224 Hapoel KFAR SABA 1
Olympiacos PIRAEUS 3
2-226 Vojvodina NS Seme NOVI SAD 2
Hypo Nö AMSTETTEN 3
2-228 Tomis CONSTANTA 3
MOK BRCKO Jedinstvo 0
2-230 Abiant GRONINGEN 3
Chênois GENEVE 2
2-232 Stroitel MINSK 3
Etta OULU 1
1st Round
Status Teams
Qualified
Metallurg ZHLOBIN
Qualified
Kommunalnik GRODNO
Eliminated
Nyborg BERGEN
Eliminated
Universitatea CLUJ

Detailed Standing
2nd Round
Status Teams
Qualified
Pokka - A.E. KARAVA
Qualified
Galatasaray Yurtici ISTANBUL
Qualified
Tomis CONSTANTA
Qualified
Olympiacos PIRAEUS
Qualified
RENNES Volley 35
Qualified
Dinamo KRASNODAR
Qualified
Stroitel MINSK
Qualified
Fonte Bastardo AZORES
Qualified
Nea Salamina FAMAGUSTA
Qualified
Politechnika WARSZAWSKA
Qualified
Hypo Nö AMSTETTEN
Qualified
Abiant GRONINGEN
Qualified
Langhenkel DOETINCHEM
Qualified
Volley AMRISWIL
Qualified
Prefaxis MENEN
Qualified
VC STRASSEN
Eliminated
Dukla LIBEREC
Eliminated
Radnicki KRAGUJEVAC
Eliminated
Sampo PIELAVESI
Eliminated
Casa MODENA
Eliminated
Metallurg ZHLOBIN
Eliminated
Chênois GENEVE
Eliminated
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Eliminated
evivo DÜREN
Eliminated
Etta OULU
Eliminated
CVC GABROVO
Eliminated
Kommunalnik GRODNO
Eliminated
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
Chemes HUMENNE
Eliminated
MOK BRCKO Jedinstvo
Eliminated
Teuta DURRES
Eliminated
hotVolleys VIENNA

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Qualification Phase
From 20/10/2011 to 23/12/2011
Main Phase
From 10/01/2012 to 01/03/2012
Final Phase
From 13/03/2012 to 01/04/2012

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
31/03/12
F-206-Tytan AZS CZESTOCHOWA vs Politechnika WARSZAWSKA