Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Acqua Paradiso MONZA
Anorthosis FAMAGUSTA
Aquacare HALEN
Arago de SETE
AS CANNES
Asseco Resovia RZESZOW
Belogorie BELGOROD
BERLIN Recycling Volleys
Buducnost PODGORICA
Calcit KAMNIK
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dinamo BUCURESTI
Dinamo MOSCOW
Draisma Dynamo APELDOORN
G.C. LAMIA
Halkbank ANKARA
Isku Volley TAMPERE
ISTANBUL BBSK
Kakanj KAKANJ
Knack ROESELARE
Lakkapää ROVANIEMI
LAUSANNE UC
Lokomotyv KHARKIV
Maccabi TEL AVIV
Mladost Marina KASTELA
Mladost ZAGREB
Posojilnica AICH/DOB
Seat Volley NÄFELS
Selver TALLINN
Stiinta - Explorari BAIA MARE
Tytan AZS CZESTOCHOWA
Unicaja ALMERIA
8th Final
Participating Teams
Acqua Paradiso MONZA
Aquacare HALEN
Arago de SETE
AS CANNES
Asseco Resovia RZESZOW
Belogorie BELGOROD
BERLIN Recycling Volleys
Buducnost PODGORICA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dinamo MOSCOW
Draisma Dynamo APELDOORN
G.C. LAMIA
Halkbank ANKARA
ISTANBUL BBSK
Knack ROESELARE
Seat Volley NÄFELS
4th Final
Participating Teams
Acqua Paradiso MONZA
Arago de SETE
Asseco Resovia RZESZOW
BERLIN Recycling Volleys
Dinamo MOSCOW
G.C. LAMIA
Halkbank ANKARA
Knack ROESELARE
16th Final
Away Matches

1-102 Lakkapää ROVANIEMI 0
Acqua Paradiso MONZA 3
1-104 Mladost ZAGREB 2
Seat Volley NÄFELS 3
1-106 Anorthosis FAMAGUSTA 0
BERLIN Recycling Volleys 3
1-108 Unicaja ALMERIA 1
ISTANBUL BBSK 3
1-110 Dinamo BUCURESTI 2
Arago de SETE 3
1-112 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
Selver TALLINN 0
1-114 Mladost Marina KASTELA 3
Draisma Dynamo APELDOORN 2
1-116 Asseco Resovia RZESZOW 3
LAUSANNE UC 0
1-118 G.C. LAMIA 3
Maccabi TEL AVIV 0
1-120 Buducnost PODGORICA 3
Kakanj KAKANJ 1
1-122 Aquacare HALEN 3
Calcit KAMNIK 0
1-124 Knack ROESELARE 3
Isku Volley TAMPERE 2
1-126 Tytan AZS CZESTOCHOWA 0
Halkbank ANKARA 3
1-128 Posojilnica AICH/DOB 3
AS CANNES 1
1-130 Belogorie BELGOROD 3
Stiinta - Explorari BAIA MARE 0
1-132 Lokomotyv KHARKIV 2
Dinamo MOSCOW 3
8th Final
Away Matches

2-102 Acqua Paradiso MONZA 3
Seat Volley NÄFELS 0
2-104 ISTANBUL BBSK 2
BERLIN Recycling Volleys 3
2-106 Arago de SETE 3
Crvena Zvezda BEOGRAD 1
2-108 Draisma Dynamo APELDOORN 0
Asseco Resovia RZESZOW 3
2-110 G.C. LAMIA 2
Buducnost PODGORICA 3
2-112 Knack ROESELARE 3
Aquacare HALEN 1
2-114 AS CANNES 1
Halkbank ANKARA 3
2-116 Dinamo MOSCOW 3
Belogorie BELGOROD 1
4th Final
Away Matches

3-102 BERLIN Recycling Volleys 1
Acqua Paradiso MONZA 3
3-104 Asseco Resovia RZESZOW 3
Arago de SETE 0
3-106 G.C. LAMIA 1
Knack ROESELARE 3
3-108 Dinamo MOSCOW 3
Halkbank ANKARA 2
16th Final
Status Teams
Qualified
Belogorie BELGOROD
Qualified
Acqua Paradiso MONZA
Qualified
BERLIN Recycling Volleys
Qualified
Halkbank ANKARA
Qualified
ISTANBUL BBSK
Qualified
Crvena Zvezda BEOGRAD
Qualified
Dinamo MOSCOW
Qualified
Asseco Resovia RZESZOW
Qualified
Knack ROESELARE
Qualified
Buducnost PODGORICA
Qualified
Arago de SETE
Qualified
Seat Volley NÄFELS
Qualified
AS CANNES
Qualified
Aquacare HALEN
Qualified
G.C. LAMIA
Eliminated
Draisma Dynamo APELDOORN
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Posojilnica AICH/DOB
Eliminated
Maccabi TEL AVIV
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
Mladost Marina KASTELA
Eliminated
Dinamo BUCURESTI
Eliminated
Kakanj KAKANJ
Eliminated
Lokomotyv KHARKIV
Eliminated
Selver TALLINN
Eliminated
Isku Volley TAMPERE
Eliminated
LAUSANNE UC
Eliminated
Unicaja ALMERIA
Eliminated
Stiinta - Explorari BAIA MARE
Eliminated
Lakkapää ROVANIEMI
Eliminated
Anorthosis FAMAGUSTA
Eliminated
Tytan AZS CZESTOCHOWA

Detailed Standing
8th Final
Status Teams
Qualified
Asseco Resovia RZESZOW
Qualified
Acqua Paradiso MONZA
Qualified
Knack ROESELARE
Qualified
Halkbank ANKARA
Qualified
Arago de SETE
Qualified
BERLIN Recycling Volleys
Qualified
G.C. LAMIA
Qualified
Dinamo MOSCOW
Eliminated
Belogorie BELGOROD
Eliminated
Buducnost PODGORICA
Eliminated
Crvena Zvezda BEOGRAD
Eliminated
ISTANBUL BBSK
Eliminated
AS CANNES
Eliminated
Aquacare HALEN
Eliminated
Draisma Dynamo APELDOORN
Eliminated
Seat Volley NÄFELS

Detailed Standing
4th Final
Status Teams
Qualified
Asseco Resovia RZESZOW
Qualified
Knack ROESELARE
Qualified
Acqua Paradiso MONZA
Qualified
Dinamo MOSCOW
Eliminated
Halkbank ANKARA
Eliminated
BERLIN Recycling Volleys
Eliminated
Arago de SETE
Eliminated
G.C. LAMIA

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 18/10/2011 to 20/01/2012
Challenge Phase
From 31/01/2012 to 09/02/2012
Final Phase
From 13/03/2012 to 01/04/2012

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
01/04/12
F-106-Dinamo MOSCOW vs Asseco Resovia RZESZOW