Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Dauer DAUGAVPILS
Dnestr PARCANI
Hapoel HAZTOR
Jedinstvo BRCKO
Kommunalnik GRODNO
Ktisifon PEANIA
Larsa VIGO
Maes Pils ZELLIK
Metal-Olt OSIJEK
Nacional FUNCHAL
Pomgrad MURSKA SOBOTA
Stavbar ZILINA
Stirol GORLOVKA
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament 1
Participating Teams
Explorari BAIA MARI
PERTTELIN Peikot
Ziraat Bankasi ANKARA
Tournament 2
Participating Teams
CWKS Legia WARSZAWA
Oosthout TORHOUT
Stredo STRASHENI
VBK KLAGENFURT
Tournament 3
Participating Teams
Olimpija LJUBLJANA
Olimpik TIRANA
Rentokil ZEVENHUIZEN
Samotlar NIZHNEVARTOVSK
Tournament 4
Participating Teams
Sportunion ENNS
Strumica STRUMICA
VC MAMER
VC ZWOLLE
Tournament 5
Participating Teams
Dinamo BUCURESTI
OK SMEDEREVO
RAISION Loimu
SC ESPINHO
Tournament 6
Participating Teams
AVIGNON VB
Bayer WUPPERTAL
CASTELO DA MAIA GC
Jugohrom JEGUNOVCE
Tournament 7
Participating Teams
Aero ODOLENA VODA
Azot CHERKASY
Hapoel HAZTOR
Volley 80 PETANGE
Tournament 8
Participating Teams
HOLTE IF
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Larsa VIGO
LAUSANNE UC
Tournament 9
Participating Teams
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Stirol GORLOVKA
VfB FRIEDRICHSHAFEN
Zeljeznicar OSIJEK
Tournament 10
Participating Teams
AS CANNES
Lokomotiv KHARKIV
Maes Pils ZELLIK
Unicaja ALMERIA
Tournament 11
Participating Teams
Budocnost PODGORICA
Ktisifon PEANIA
OK BIHAC
Volley AMRISWIL
Tournament 12
Participating Teams
Domex Tytan AZS CZESTOCHOWA
Kommunalnik GRODNO
Moldovahydromash CHISINAU
Netas ISTANBUL
1st Round
9./10. 11.1996

1-202 Go Pass ZELLIK 3
Nacional FUNCHAL 0
1-206 Ziraatbank ANKARA 3
Stavbar ZILINA 0
1-208 Hapoel HAZTOR 3
Dniester PARCANI 0
1-210 Kommunalnik GRODNO 3
Metalac Olt OSIJEK 0
1-212 Larsa VIGO 3
Mladost BRCKO 0
1-214 Dauer DAUGAVPILS 0
Ktisifon PEANIA 3
1-216 Stirol GORLOVKA 3
Pomurje MURSKA SOBOTA 0
Tournament 1
1. 12.1996

Q-206 Ziraatbank ANKARA 3
PERTTELIN Peikot 0
Tournament 2
1. 12.1996

Q-211 Desimpel TORHOUT 2
Legia WARSZAWA 3
Q-212 Hypo KLAGENFURT 2
Stredo STRASHENI 3
Tournament 3
1. 12.1996

Q-217 Samotlar NIZHNEVARTOVSK 3
Banka Olimpija LJUBLJANA 1
Q-218 Olimpik TIRANA 0
Rentokil ZEVENHUIZEN 3
Tournament 4
1. 12.1996

Q-223 Strumica STRUMICA 3
VC MAMER 0
Q-224 Sportunion ENNS 0
Kuipers ZWOLLE 3
Tournament 5
1. 12.1996

Q-229 OK SMEDEREVO 0
SC ESPINHO 3
Q-230 RAISION Loimu 3
Dinamo BUCURESTI 0
Tournament 6
1. 12.1996

Q-235 Bayer WUPPERTAL 3
Jugohrom JEGUNOVCE 1
Q-236 AVIGNON VB 0
CASTELO DA MAIA GC 3
Tournament 7
1. 12.1996

Q-241 Hapoel HAZTOR 0
Aero ODOLENA VODA 3
Q-242 Volley 80 PETANGE 0
Azot CHERKASY 3
Tournament 8
1. 12.1996

Q-247 Larsa VIGO 2
LAUSANNE UC 3
Q-248 HOLTE IF 0
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 3
Tournament 9
1. 12.1996

Q-253 Zeljeznicar OSIJEK 0
Stirol GORLOVKA 3
Q-254 VfB FRIEDRICHSHAFEN 0
Izumrud EKATERINBURG 3
Tournament 10
1. 12.1996

Q-259 Lokomotiv KHARKIV 1
Unicaja ALMERIA 3
Q-260 Go Pass ZELLIK 0
AS CANNES 3
Tournament 11
1. 12.1996

Q-265 Ktisifon PEANIA 3
TV AMRISWIL 0
Q-266 Budocnost PODGORICA 3
OK BIHAC 0
Tournament 12
1. 12.1996

Q-271 Netas ISTANBUL 3
Moldavgidromash KISHINEV 0
Q-272 Kommunalnik GRODNO 0
Yawal CZESTOCHOWA 3
1st Round
Tournament 1
 Pts.MatchesWSLS
Ziraat Bankasi ANKARA
3 2 53
PERTTELIN Peikot
3 2 33
Explorari BAIA MARI
3 2 35

Detailed Standing
Tournament 2
 Pts.MatchesWSLS
CWKS Legia WARSZAWA
6 3 93
Oosthout TORHOUT
5 3 83
Stredo STRASHENI
4 3 38
VBK KLAGENFURT
3 3 39

Detailed Standing
Tournament 3
 Pts.MatchesWSLS
Samotlar NIZHNEVARTOVSK
6 3 92
Rentokil ZEVENHUIZEN
5 3 75
Olimpija LJUBLJANA
4 3 66
Olimpik TIRANA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 4
 Pts.MatchesWSLS
VC ZWOLLE
6 3 91
Sportunion ENNS
5 3 63
Strumica STRUMICA
4 3 46
VC MAMER
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 5
 Pts.MatchesWSLS
SC ESPINHO
6 3 91
RAISION Loimu
5 3 73
OK SMEDEREVO
4 3 38
Dinamo BUCURESTI
3 3 29

Detailed Standing
Tournament 6
 Pts.MatchesWSLS
Bayer WUPPERTAL
6 3 93
CASTELO DA MAIA GC
5 3 73
AVIGNON VB
4 3 46
Jugohrom JEGUNOVCE
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 7
 Pts.MatchesWSLS
Aero ODOLENA VODA
6 3 90
Azot CHERKASY
5 3 65
Hapoel HAZTOR
4 3 56
Volley 80 PETANGE
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 8
 Pts.MatchesWSLS
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
6 3 90
LAUSANNE UC
5 3 67
HOLTE IF
4 3 58
Larsa VIGO
3 3 49

Detailed Standing
Tournament 9
 Pts.MatchesWSLS
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
6 3 90
VfB FRIEDRICHSHAFEN
5 3 63
Stirol GORLOVKA
4 3 36
Zeljeznicar OSIJEK
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 10
 Pts.MatchesWSLS
AS CANNES
6 3 90
Maes Pils ZELLIK
5 3 66
Unicaja ALMERIA
4 3 47
Lokomotiv KHARKIV
3 3 39

Detailed Standing
Tournament 11
 Pts.MatchesWSLS
Ktisifon PEANIA
6 3 90
Budocnost PODGORICA
5 3 64
Volley AMRISWIL
4 3 46
OK BIHAC
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 12
 Pts.MatchesWSLS
Netas ISTANBUL
6 3 91
Domex Tytan AZS CZESTOCHOWA
5 3 73
Kommunalnik GRODNO
4 3 36
Moldovahydromash CHISINAU
3 3 09

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 02/11/1996 to 01/12/1996
Main Phase
From 08/01/1997 to 13/02/1997
Top Four
From 01/03/1997 to 02/03/1997

LiveScore
There are no matches appointed for today