Skip Navigation Links
1st Round
Participating Teams
A. LINZ-STEG
A.O. MARKOPOULO Revoil
AEK LARNACA
AEL LIMASSOL
Anorthosis FAMAGUSTA
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
CSKA SOFIA
CSU TIRGU-MURES
DRESDNER SC
Forza SKOPJE
Heutink-Pollux OLDENZAAL
Hit NOVA GORICA
Igtisadchi BAKU
Imzit Dobrinja SARAJEVO
ISTRES Ouest Provence
Jedinstvo BRCKO
Kommunalnik MOGILEV
Konecranes HĂ„MEENLINNA
Kralovo Pole BRNO
Leningradka ST-PETERSBURG
LP SALO
Luka BAR
Minchanka MINSK
Nova KBM Branik MARIBOR
Olympiacos PIRAEUS
Rabita BAKU
Radnicki NIS Petrol BEOGRAD
Severodonchanka SEVERODONEC
SK UP OLOMOUC
Tirana TIRANA
TPV NOVO MESTO
TROON Prestwick & Ayr
Unic LPS PIATRA-NEAMT
Universidad de BURGOS
Vasas BUDAPEST
Vini Monteschiavo JESI
Zlatogor Zolotonosha CHERKASY
ZOK VUKOVAR
2nd Round
Participating Teams
A. LINZ-STEG
A.O. MARKOPOULO Revoil
AEK LARNACA
AEL LIMASSOL
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
CSKA SOFIA
CSU TIRGU-MURES
DRESDNER SC
Forza SKOPJE
Heutink-Pollux OLDENZAAL
Hit NOVA GORICA
Igtisadchi BAKU
Imzit Dobrinja SARAJEVO
ISTRES Ouest Provence
Jedinstvo BRCKO
Kommunalnik MOGILEV
Kralovo Pole BRNO
Leningradka ST-PETERSBURG
LP SALO
Olympiacos PIRAEUS
Rabita BAKU
Radnicki NIS Petrol BEOGRAD
Severodonchanka SEVERODONEC
Tirana TIRANA
TPV NOVO MESTO
TROON Prestwick & Ayr
Unic LPS PIATRA-NEAMT
Universidad de BURGOS
Vasas BUDAPEST
Vini Monteschiavo JESI
Zlatogor Zolotonosha CHERKASY
ZOK VUKOVAR
16th Final
Participating Teams
A. LINZ-STEG
A.O. MARKOPOULO Revoil
AEL LIMASSOL
Asterix KIELDRECHT
Azerrail BAKU
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
CS MADEIRA
CSU TIRGU-MURES
CV ALBACETE
Datovoc TONGEREN
Dinamo Romprest BUCURESTI
Doprastav BRATISLAVA
DRESDNER SC
Dyo Karsiyaka IZMIR
Hit NOVA GORICA
ISTRES Ouest Provence
Kommunalnik MOGILEV
Krug CHERKASY
Leningradka ST-PETERSBURG
OTP Banka PULA
Panathinaikos ATHENS
Pivovara OSIJEK
Rabita BAKU
Rocheville LE CANNET
Severodonchanka SEVERODONEC
Slavia UK BRATISLAVA
Sparkasse KLAGENFURT
Unic LPS PIATRA-NEAMT
Universidad de BURGOS
USSP ALBI
Vini Monteschiavo JESI
ZOK VUKOVAR
8th Final
Participating Teams
A. LINZ-STEG
A.O. MARKOPOULO Revoil
AEL LIMASSOL
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
CV ALBACETE
Dinamo Romprest BUCURESTI
DRESDNER SC
ISTRES Ouest Provence
Leningradka ST-PETERSBURG
Panathinaikos ATHENS
Rabita BAKU
Rocheville LE CANNET
Severodonchanka SEVERODONEC
Universidad de BURGOS
USSP ALBI
Vini Monteschiavo JESI
4th Final
Participating Teams
A.O. MARKOPOULO Revoil
CV ALBACETE
Leningradka ST-PETERSBURG
Panathinaikos ATHENS
Rabita BAKU
Rocheville LE CANNET
USSP ALBI
Vini Monteschiavo JESI
1st Round
18./19. 10.2008

1-502 No Opponent 0
Vini Monteschiavo JESI 0
1-504 Jedinstvo BRCKO 3
Luka BAR 0
1-506 No Opponent 0
Hit NOVA GORICA 0
1-508 Tirana TIRANA 0
No Opponent 0
1-510 No Opponent 0
Heutink-Pollux OLDENZAAL 0
1-512 DRESDNER SC 3
Nova KBM Branik MARIBOR 0
1-514 No Opponent 0
Fabasoft LINZ-STEG 0
1-516 TPV NOVO MESTO 0
No Opponent 0
1-518 No Opponent 0
Universidad de BURGOS 0
1-520 No Opponent 0
TROON Prestwick & Ayr 0
1-522 No Opponent 0
ISTRES Ouest Provence 0
1-524 SK UP OLOMOUC 0
VK KP BRNO 3
1-526 No Opponent 0
ZOK VUKOVAR 0
1-528 Imzit Dobrinja SARAJEVO 0
No Opponent 0
1-530 No Opponent 0
Vasas BUDAPEST 0
1-532 Betonut-NRK-NYIREGYHAZA 0
No Opponent 0
1-534 CSKA SOFIA 3
Konecranes HĂ„MEENLINNA 1
1-536 Kommunalnik MOGILEV 0
No Opponent 0
1-538 Minchanka MINSK 0
CSU TIRGU-MURES 3
1-540 Zlatogor Zolotonosha CHERKASY 0
No Opponent 0
1-542 No Opponent 0
Forza SKOPJE 0
1-544 Leningradka ST-PETERSBURG 0
No Opponent 0
1-546 Igtisadchi BAKU 0
No Opponent 0
1-548 AEL LIMASSOL 0
No Opponent 0
1-550 No Opponent 0
AEK LARNACA 0
1-552 Unic LPS PIATRA-NEAMT 0
No Opponent 0
1-554 Anorthosis FAMAGUSTA 2
A.O. MARKOPOULO 3
1-556 Radnicki NIS Petrol BEOGRAD 0
No Opponent 0
1-558 Severodonchanka SEVERODONEC 0
No Opponent 0
1-560 Olympiacos PIRAEUS 0
No Opponent 0
1-562 No Opponent 0
Viesti SALO 0
1-564 Rabita BAKU 0
No Opponent 0
2nd Round
11./12./13. 11.2008

2-502 Jedinstvo BRCKO 0
Vini Monteschiavo JESI 3
2-504 Tirana TIRANA 0
Hit NOVA GORICA 3
2-506 DRESDNER SC 3
Heutink-Pollux OLDENZAAL 0
2-508 TPV NOVO MESTO 0
Fabasoft LINZ-STEG 3
2-510 TROON Prestwick & Ayr 0
Universidad de BURGOS 3
2-512 VK KP BRNO 3
ISTRES Ouest Provence 2
2-514 Imzit Dobrinja SARAJEVO 1
ZOK VUKOVAR 3
2-516 Betonut-NRK-NYIREGYHAZA 2
Vasas BUDAPEST 3
2-518 Kommunalnik MOGILEV 3
CSKA SOFIA 1
2-520 Zlatogor Zolotonosha CHERKASY 3
CSU TIRGU-MURES 1
2-522 Leningradka ST-PETERSBURG 3
Forza SKOPJE 0
2-524 AEL LIMASSOL 3
Igtisadchi BAKU 0
2-526 Unic LPS PIATRA-NEAMT 3
AEK LARNACA 0
2-528 Radnicki NIS Petrol BEOGRAD 0
A.O. MARKOPOULO 3
2-530 Olympiacos PIRAEUS 3
Severodonchanka SEVERODONEC 2
2-532 Rabita BAKU 3
Viesti SALO 0
16th Final
16./17./18. 12.2008

3-502 Leningradka ST-PETERSBURG 3
Asterix KIELDRECHT 1
3-504 AEL LIMASSOL 3
Krug CHERKASY 0
3-506 ISTRES Ouest Provence 3
Doprastav BRATISLAVA 0
3-508 CSU TIRGU-MURES 3
Rocheville LE CANNET 2
3-510 Kommunalnik MOGILEV 3
Dinamo BUCURESTI 1
3-512 Vini Monteschiavo JESI 3
Slavia UK BRATISLAVA 0
3-514 Unic LPS PIATRA-NEAMT 3
USSP ALBI 1
3-516 Severodonchanka SEVERODONEC 3
Datovoc TONGEREN 0
3-518 DRESDNER SC 3
OTP Banka PULA 0
3-520 Rabita BAKU 3
Dyo Karsiyaka IZMIR 0
3-522 Betonut-NRK-NYIREGYHAZA 3
Azerrail BAKU 1
3-524 Hit NOVA GORICA 2
CV ALBACETE 3
3-526 A.O. MARKOPOULO 3
Sparkasse KLAGENFURT 1