Skip Navigation Links
1st Round
Participating Teams
A.J. FONTE BASTARDO
AB GRONINGEN/Lycurgus
Aquacare HALEN
Arkas IZMIR
Asseco Resovia RZESZOW
Azerneft BAKU
CAI TERUEL
Chemes HUMENNE
Chênois GENEVE
DHL OSTRAVA
Dinamo BUCURESTI
E.A. PATRON
Elvi KULDIGA
FORDE VBK
Galatasaray ISTANBUL
Generali Haching UNTERHACHING
Impexagro Sport CHERKASY
Isku TAMPERE
Kommunalnik GRODNO
Langhenkel Orion DOETINCHEM
Lase-R RIGA
Lokomotiv KHARKIV
Lokomotiv KYIV
Lukoil Neftohimik BURGAS
Maccabi TEL-AVIV
Marek Union-Ivkoni DUPNITSA
Marienlyst ODENSE
Metallurg ZHLOBIN
Metallurg-Bela MOGILEV
Mladost ZAGREB
MOERSER SC
MOK ZAGREB
Napredak ODZAK
Nea Salamina FAMAGUSTA
NIS Vojvodina NOVI SAD
OK KAKANJ
OK MTB MARIBOR
OK VARAZDIN
Pafiakos PAFOS
Partizan BEOGRAD
Posojilnica AICH/DOB
Selver TALLINN
Sisley TREVISO
Steaua BUCURESTI
Studentski Centar PODGORICA
Sutjeska Ina NIKSIC
TOURCOING Lille Métropole
Vammalan VAMMALA
VBK KLAGENFURT
VC STRASSEN
VKP BRATISLAVA
2nd Round
Participating Teams
A.J. FONTE BASTARDO
AB GRONINGEN/Lycurgus
Aquacare HALEN
Arkas IZMIR
Asseco Resovia RZESZOW
CAI TERUEL
Chênois GENEVE
DHL OSTRAVA
Dinamo BUCURESTI
E.A. PATRON
Galatasaray ISTANBUL
Generali Haching UNTERHACHING
Impexagro Sport CHERKASY
Isku TAMPERE
Langhenkel Orion DOETINCHEM
Lokomotiv KHARKIV
Lokomotiv KYIV
Lukoil Neftohimik BURGAS
Maccabi TEL-AVIV
Marek Union-Ivkoni DUPNITSA
Metallurg ZHLOBIN
Mladost ZAGREB
MOERSER SC
MOK ZAGREB
NIS Vojvodina NOVI SAD
OK KAKANJ
OK MTB MARIBOR
Posojilnica AICH/DOB
Selver TALLINN
Sisley TREVISO
TOURCOING Lille Métropole
VBK KLAGENFURT
16th Final
Participating Teams
A.J. FONTE BASTARDO
Anorthosis FAMAGUSTA
Arkas IZMIR
AS CANNES
CAI TERUEL
DHL OSTRAVA
Dunaferr DUNAUJVAROS
E.A. PATRON
Euphony ASSE-LENNIK
Galatasaray ISTANBUL
Generali Haching UNTERHACHING
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Kometa KAPOSVAR
L.P.S. PIATRA NEAMT
Langhenkel Orion DOETINCHEM
LAUSANNE UC
Lokomotiv KHARKIV
Lokomotiv KYIV
Marek Union-Ivkoni DUPNITSA
Metallurg ZHLOBIN
Mlekpol OLSZTYN
MOERSER SC
Posojilnica AICH/DOB
Rabotnicki Fersped SKOPJE
Salonit ANHOVO KANAL
SCC BERLIN
Sisley TREVISO
TENERIFE Sur
Tomis CONSTANTA
TOURCOING Lille Métropole
Volley AMRISWIL
8th Final
Participating Teams
Arkas IZMIR
CAI TERUEL
E.A. PATRON
Euphony ASSE-LENNIK
Galatasaray ISTANBUL
Generali Haching UNTERHACHING
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Kometa KAPOSVAR
Lokomotiv KHARKIV
Lokomotiv KYIV
Metallurg ZHLOBIN
Salonit ANHOVO KANAL
Sisley TREVISO
Tomis CONSTANTA
TOURCOING Lille Métropole
Volley AMRISWIL
4th Final
Participating Teams
Arkas IZMIR
E.A. PATRON
Galatasaray ISTANBUL
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Metallurg ZHLOBIN
Sisley TREVISO
Tomis CONSTANTA
TOURCOING Lille Métropole
1st Round
18./19. 10.2008

1-202 No Opponent 0
CAI TERUEL 0
1-204 Chemes HUMENNE 3
AB GRONINGEN/Lycurgus 1
1-206 No Opponent 0
D.O.C. Stap Orion DOETINCHEM 0
1-208 Kakanj KAKANJ 3
Marienlyst ODENSE 0
1-210 No Opponent 0
Sisley TREVISO 0
1-212 VKP BRATISLAVA 0
Maccabi TEL-AVIV 0
1-214 No Opponent 0
Posojilnica AICH/DOB 0
1-216 Chênois GENEVE 3
Sutjeska INA NIKSIC 0
1-218 No Opponent 0
Aquacare HALEN 0
1-220 Napredak ODZAK 0
MOERSER SC 3
1-222 No Opponent 0
TOURCOING L. M. 0
1-224 VC STRASSEN 2
VBK KLAGENFURT 3
1-226 No Opponent 0
Generali HACHING 0
1-228 Mladost ZAGREB 3
OK VARAZDIN 0
1-230 Studentski Centar PODGORICA 0
A.J. FONTE BASTARDO 3
1-232 MOK ZAGREB 3
FORDE VBK 0
1-234 Impexagro Sport CHERKASY 3
Pafiakos PAFOS 0
1-236 Steaua BUCURESTI 1
Marek Union Ivkoni DOUPNITSA 3
1-238 Lukoil Neftohimik BURGAS 3
Vammalan VAMMALA 0
1-240 Lase-R RIGA 1
Lokomotiv KYIV 3
1-242 Metallurg-Bela MOGILEV 3
Lokomotiv KHARKIV 2
1-244 NIS Vojvodina NOVI SAD 0
No Opponent 0
1-246 Nea Salamina FAMAGUSTA 0
Dinamo BUCURESTI 3
1-248 E.A. PATRAS 0
No Opponent 0
1-250 Partizan BEOGRAD 1
Isku TAMPERE 3
1-252 DHL OSTRAVA 0
No Opponent 0
1-254 Metallurg ZHLOBIN 3
Azerneft BAKU 0
1-256 Asseco Resovia SSA RZESZOW 0
No Opponent 0
1-258 Galatasaray ISTANBUL 3
Kommunalnik GRODNO 1
1-260 OK MTB MARIBOR 0
No Opponent 0
1-262 Elvi KULDIGA 0
Selver TALLINN 3
1-264 Arkas IZMIR 0
No Opponent 0
2nd Round
11./12./13. 11.2008

2-202 AB GRONINGEN/Lycurgus 1
CAI TERUEL 3
2-204 Kakanj KAKANJ 3
D.O.C. Stap Orion DOETINCHEM 2
2-206 Maccabi TEL-AVIV 1
Sisley TREVISO 3
2-208 Chênois GENEVE 3
Posojilnica AICH/DOB 2
2-210 MOERSER SC 3
Aquacare HALEN 0
2-212 VBK KLAGENFURT 0
TOURCOING L. M. 3
2-214 Mladost ZAGREB 3
Generali HACHING 2
2-216 MOK ZAGREB 3
A.J. FONTE BASTARDO 2
2-218 Marek Union Ivkoni DOUPNITSA 3
Impexagro Sport CHERKASY 1
2-220 Lokomotiv KYIV 3
Lukoil Neftohimik BURGAS 2
2-222 NIS Vojvodina NOVI SAD 0
Lokomotiv KHARKIV 3
2-224 E.A. PATRAS 3
Dinamo BUCURESTI 0
2-226 DHL OSTRAVA 1
Isku TAMPERE 3
2-228 Asseco Resovia SSA RZESZOW 3
Metallurg ZHLOBIN 0
2-230 OK MTB MARIBOR 0
Galatasaray ISTANBUL 3
2-232 Arkas IZMIR 3
Selver TALLINN 0
16th Final
16./17./18. 12.2008

3-202 E.A. PATRAS 3
AS CANNES 1
3-204 DHL OSTRAVA 3
Kometa KAPOSVAR 2
3-206 Galatasaray ISTANBUL 3
Rabotnicki Fersped SKOPJE 0
3-208 CAI TERUEL 3
SCC BERLIN 2
3-210 TOURCOING L. M. 3
Arona TENERIFE Sur 0
3-212 MOERSER SC 0
Salonit Anhovo KANAL 3
3-214 Generali HACHING 3
Dunaferr DUNAUJVAROS 0
3-216 Arkas IZMIR ---
No Opponent ---
3-218 D.O.C. Stap Orion DOETINCHEM 3
Tomis CONSTANTA 2