Skip Navigation Links
16th Final
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
AS CANNES
Bre Banca Lannutti CUNEO
Buducnost PODGORICA
Budvanska Rivijera BUDVA
Dukla LIBEREC
Dunaferr DUNAUJVAROS
Euphony ASSE-LENNIK
GC LAMIA
Halkbank ANKARA
Handelsgids AVERBODE
Hypo Tirol INNSBRUCK
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Kometa KAPOSVAR
L.P.S. PIATRA NEAMT
LAUSANNE UC
Lokomotiv BELGOROD
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Mlekpol OLSZTYN
Olympiacos PIRAEUS
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Perungan Pojat ROVANIEMI
Pielaveden Sampo PIELAVESI
Rabotnicki Fersped SKOPJE
Radnicki KRAGUJEVAC
Salonit ANHOVO KANAL
SCC BERLIN
Stade Poitevin POITIERS
TENERIFE Sur
Tomis CONSTANTA
Unicaja ALMERIA
Volley AMRISWIL
8th Final
Participating Teams
Bre Banca Lannutti CUNEO
Buducnost PODGORICA
Budvanska Rivijera BUDVA
Dukla LIBEREC
GC LAMIA
Halkbank ANKARA
Hypo Tirol INNSBRUCK
Lokomotiv BELGOROD
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Olympiacos PIRAEUS
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Perungan Pojat ROVANIEMI
Pielaveden Sampo PIELAVESI
Radnicki KRAGUJEVAC
Stade Poitevin POITIERS
Unicaja ALMERIA
4th Final
Participating Teams
Bre Banca Lannutti CUNEO
Budvanska Rivijera BUDVA
GC LAMIA
Lokomotiv BELGOROD
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
Olympiacos PIRAEUS
Stade Poitevin POITIERS
Unicaja ALMERIA
Challenge Round
Participating Teams
aon hotVolleys VIENNA
BEAUVAIS Oise
Bre Banca Lannutti CUNEO
Lokomotiv BELGOROD
Olympiacos PIRAEUS
Panathinaikos ATHENS
PARIS Volley
Unicaja ALMERIA
16th Final
11./12./13. 11.2008

1-102 JASTRZEBSKI Wegiel SA 1
Olympiacos PIRAEUS 3
1-104 Hypo Tirol INNSBRUCK 3
Tomis CONSTANTA 1
1-106 Pielaveden Sampo PIELAVESI 3
Salonit Anhovo KANAL 0
1-108 Stade Poitevin POITIERS 3
Anorthosis FAMAGUSTA 1
1-110 AS CANNES 2
Bre Banca Lannutti CUNEO 3
1-112 Radnicki Kombank KRAGUJEVAC 3
L.P.S. PIATRA NEAMT 0
1-114 Dunaferr DUNAUJVAROS 0
Dukla LIBEREC 3
1-116 Euphony Asse LENNIK 1
Budvanska Rivijera BUDVA 3
1-118 GC LAMIA 3
SCC BERLIN 1
1-120 Ortec ROTTERDAM Nesselande 3
Rabotnicki Fersped SKOPJE 0
1-122 Kometa KAPOSVAR 3
Perungan Pojat ROVANIEMI 2
1-124 Mlekpol OLSZTYN 0
Lokomotiv-Belogorie BELGOROD 3
1-126 LAUSANNE UC 1
Unicaja ALMERIA 3
1-128 Halkbank ANKARA 3
TV AMRISWIL 2
1-130 Handelsgids AVERBODE 0
Buducnost PODGORICA 3
1-132 Lokomotiv NOVOSIBIRSK 3
Arona TENERIFE Sur 2
8th Final
16./17./18. 12.2008

2-102 Hypo Tirol INNSBRUCK 1
Olympiacos PIRAEUS 3
2-104 Stade Poitevin POITIERS 3
Pielaveden Sampo PIELAVESI 0
2-106 Radnicki Kombank KRAGUJEVAC 0
Bre Banca Lannutti CUNEO 3
2-108 Budvanska Rivijera BUDVA 3
Dukla LIBEREC 0
2-110 Ortec ROTTERDAM Nesselande 1
GC LAMIA 3
2-112 Lokomotiv-Belogorie BELGOROD 3
Perungan Pojat ROVANIEMI 0
2-114 Halkbank ANKARA 3
Unicaja ALMERIA 2
2-116 Lokomotiv NOVOSIBIRSK 3
Buducnost PODGORICA 0
4th Final
20./21. 01.2009

3-102 Stade Poitevin POITIERS 3
Olympiacos PIRAEUS 1
3-104 Budvanska Rivijera BUDVA 2
Bre Banca Lannutti CUNEO 3
3-106 Lokomotiv-Belogorie BELGOROD 3
GC LAMIA 0
3-108 Lokomotiv NOVOSIBIRSK 3
Unicaja ALMERIA 1
Challenge Round
17./18./19. 02.2009

4-102 Lokomotiv-Belogorie BELGOROD 3
BEAUVAIS Oise 0
4-104 Unicaja ALMERIA 3
PARIS Volley 1
4-106 Bre Banca Lannutti CUNEO 3
aon hotVolleys VIENNA 0
4-108 Olympiacos PIRAEUS 3
Panathinaikos ATHENS 2
16th Final
8th Final
4th Final
Challenge Round
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Main Phase
From 01/06/2008 to 31/03/2009

LiveScore
There are no matches appointed for today