Skip Navigation Links
1st Round
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
Aquacare HALEN
Asseco Resovia RZESZOW
Azerneft BAKU
BEAUVAIS Oise
Casa MODENA
Chênois GENEVE
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dionysos PAPHOS
Fenerbahce ISTANBUL
GC LAMIA
Generali Haching UNTERHACHING
GENTOFTE Volley
Halkbank ANKARA
Isku TAMPERE
Jedinstvo BIJELO POLJE
JMP BRNO
L.P.S. PIATRA NEAMT
Langhenkel Orion DOETINCHEM
Lase-R RIGA
LAUSANNE UC
Levski Siconco SOFIA
Lokomotiv KHARKIV
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Lukoil Neftohimik BURGAS
Maccabi HOD HASHARON
Metallurg ZHLOBIN
Metallurg-Bela MOGILEV
OK VARAZDIN
Pafiakos PAFOS
Piivolley SALO
Posojilnica AICH/DOB
Ribnica KRALJEVO
Salonit ANHOVO KANAL
SCC BERLIN
Selver TALLINN
Sokol SCHWECHAT
Steaua BUCURESTI
Studentski Centar PODGORICA
Teuta DURRES
Universidad GRANADA
University of ULSTER
VK NOVE MESTO NAD VAHOM
VK OPAVA
VKP BRATISLAVA
Zapadny Bug BREST
2nd Round
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
Aquacare HALEN
Asseco Resovia RZESZOW
BEAUVAIS Oise
Casa MODENA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Fenerbahce ISTANBUL
GC LAMIA
Generali Haching UNTERHACHING
Halkbank ANKARA
Isku TAMPERE
Jedinstvo BIJELO POLJE
L.P.S. PIATRA NEAMT
Langhenkel Orion DOETINCHEM
Lase-R RIGA
LAUSANNE UC
Lokomotiv KHARKIV
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Lukoil Neftohimik BURGAS
Metallurg ZHLOBIN
Metallurg-Bela MOGILEV
OK VARAZDIN
Pafiakos PAFOS
Piivolley SALO
Posojilnica AICH/DOB
Salonit ANHOVO KANAL
SCC BERLIN
Selver TALLINN
Steaua BUCURESTI
Universidad GRANADA
VK OPAVA
VKP BRATISLAVA
3rd Round
Participating Teams
11 Oktomvri 2005 PRILEP
Aquacare HALEN
Asseco Resovia RZESZOW
BEAUVAIS Oise
Casa MODENA
Ciudad Medio Ambiente SORIA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Dinamo BUCURESTI
evivo DÜREN
Halkbank ANKARA
Isku TAMPERE
L.P.S. PIATRA NEAMT
LAUSANNE UC
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Lukoil Neftohimik BURGAS
Marchiol Vodi PRVACINA
Metallurg-Bela MOGILEV
Mladost ZAGREB
Mlekpol OLSZTYN
OK MTB MARIBOR
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Pafiakos PAFOS
PAOK THESSALONIKI
Perungan Pojat ROVANIEMI
Phoenix Mecano KECSKEMET
Pielaveden Sampo PIELAVESI
Posojilnica AICH/DOB
Rabotnicki Fersped SKOPJE
SCC BERLIN
Selver TALLINN
Stade Poitevin POITIERS
Volley AMRISWIL
8th Final
Participating Teams
Asseco Resovia RZESZOW
BEAUVAIS Oise
Casa MODENA
Crvena Zvezda BEOGRAD
Halkbank ANKARA
L.P.S. PIATRA NEAMT
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Lukoil Neftohimik BURGAS
Mlekpol OLSZTYN
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Perungan Pojat ROVANIEMI
Pielaveden Sampo PIELAVESI
Posojilnica AICH/DOB
SCC BERLIN
Selver TALLINN
Stade Poitevin POITIERS
4th Final
Participating Teams
Asseco Resovia RZESZOW
Casa MODENA
Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG
Mlekpol OLSZTYN
Ortec ROTTERDAM Nesselande
Pielaveden Sampo PIELAVESI
Selver TALLINN
Stade Poitevin POITIERS
1st Round
6./7. 10.2007

1-202 No Opponent 0
Asseco Resovia SSA RZESZOW 0
1-204 University of ULSTER 0
Lase-R RIGA 3
1-206 No Opponent 0
VCM LPS PIATRA NEAMT 0
1-208 Salonit Anhovo KANAL 0
No Opponent 0
1-210 No Opponent 0
Jedinstvo BIJELO POLJE 0
1-212 Pafiakos PAFOS 3
VK NOVE MESTO NAD VAHOM 0
1-214 Generali Haching UNTERHACHING 3
Ribnica KRALJEVO 0
1-216 Posojilnica AICH/DOB 0
No Opponent 0
1-218 No Opponent 0
Pallavolo MODENA 0
1-220 Maccabi HOD HASHARON 1
Lokomotiv KHARKIV 3
1-222 No Opponent 0
SCC BERLIN 0
1-224 DOC Stap Orion DOETINCHEM 0
No Opponent 0
1-226 No Opponent 0
Piivolley SALO 0
1-228 Azerneft BAKU 1
Metallurg-Bela MOGILEV 3
1-230 JMP BRNO 1
Steaua BUCURESTI 3
1-232 Aquacare HALEN 0
No Opponent 0
1-234 No Opponent 0
Universidad GRANADA 0
1-236 Chênois GENEVE 1
Isku TAMPERE 3
1-238 VKP BRATISLAVA 3
Sokol SCHWECHAT 2
1-240 LAUSANNE UC 0
No Opponent 0
1-242 No Opponent 0
Fenerbahce ISTANBUL 0
1-244 Teuta DURRES 0
Halkbank ANKARA 3
1-246 Studentski Centar PODGORICA 0
Anorthosis FAMAGUSTA 3
1-248 Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG 0
No Opponent 0
1-250 No Opponent 0
BEAUVAIS Oise 0
1-252 GVC GOMEL 3
Dionysos PAPHOS 1
1-254 GENTOFTE Volley 0
OK VARAZDIN 3
1-256 Crvena Zvezda BEOGRAD 0
No Opponent 0
1-258 No Opponent 0
VK OPAVA 0
1-260 Zapadny Bug BREST 3
Lukoil Neftohimik BURGAS 0
1-262 Levski Siconco SOFIA 2
Selver TALLINN 3
1-264 GS LAMIA 0
No Opponent 0
2nd Round
27./28. 10.2007

2-202 Lase-R RIGA 3
Asseco Resovia SSA RZESZOW 2
2-204 Salonit Anhovo KANAL 2
VCM LPS PIATRA NEAMT 3
2-206 Pafiakos PAFOS 3
Jedinstvo BIJELO POLJE 0
2-208 Posojilnica AICH/DOB 3
Generali Haching UNTERHACHING 1
2-210 Lokomotiv KHARKIV 3
Pallavolo MODENA 1
2-212 DOC Stap Orion DOETINCHEM 1
SCC BERLIN 3
2-214 Metallurg-Bela MOGILEV 3
Piivolley SALO 2
2-216 Aquacare HALEN 3
Steaua BUCURESTI 0
2-218 Isku TAMPERE 0
Universidad GRANADA 3
2-220 LAUSANNE UC 3
VKP BRATISLAVA 2
2-222 Halkbank ANKARA 3
Fenerbahce ISTANBUL 0
2-224 Lokomotiv-Izumrud EKATERINBURG 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
2-226 GVC GOMEL 0
BEAUVAIS Oise 3
2-228 Crvena Zvezda BEOGRAD 3
OK VARAZDIN 1
2-230 Lukoil Neftohimik BURGAS 3
VK OPAVA 0
2-232 GS LAMIA 2
Selver TALLINN 3
3rd Round
18./19./20. 12.2007

3-202 Pallavolo MODENA 3
Phoenix Mecano KECSKEMET 0
3-204 Halkbank ANKARA 3
PAOK THESSALONIKI 0
3-206 SCC BERLIN 3
Marchiol PRVACINA 1
3-208 Pafiakos PAFOS 0
AZS OLSZTYN 3
3-210 Posojilnica AICH/DOB 3
TV AMRISWIL 2
3-212 Aquacare HALEN 3
Ortec ROTTERDAM Nesselande 1
3-214 Asseco Resovia SSA RZESZOW 3
OK MARIBOR 0
3-216 Lukoil Neftohimik BURGAS 3
Rabotnicki Fersped SKOPJE 0
3-218 VCM LPS PIATRA NEAMT 3
Dinamo BUCURESTI 0
3-220 LAUSANNE UC 2
Pielaveden Sampo PIELAVESI 3
3-222