Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
AC ORESTIAS
Bosna KALESIJA
Dinamo-Energetik TIRASPOL
Handelsgids AVERBODE
INNSBRUCKER AC
Iskra ODINTSOVO
ISTANBUL BBSK
LAUSANNE UC
Nacional FUNCHAL
Panathinaikos ATHENS
Papiron SZEGED
SC VINNITSA
Steaua BUCURESTI
Teuta DURRES
Volley BARTRENG
Tournament 1
Participating Teams
CV GRAN CANARIA
Levski Siconco SOFIA
Sinpos SARAJEVO
Sokol SCHWECHAT
Tournament 2
Participating Teams
LAUSANNE UC
Locomotiv UNGENI
Petrochema DUBOVA
Pomgrad MURSKA SOBOTA
Tournament 3
Participating Teams
Handelsgids AVERBODE
Lase-R RIGA
Ribnica KRALJEVO
SV FELLBACH
Tournament 4
Participating Teams
Buducnost PODGORICA
OK MTB MARIBOR
SCC BERLIN
Seat Volley NÄFELS
Tournament 5
Participating Teams
CSKA MOSCOW
Geové Vrevok NIEUWEGEIN
SC VINNITSA
Volley 80 PETANGE
Tournament 6
Participating Teams
MONTPELLIER Volley
MOSJOEN VBK
Panathinaikos ATHENS
Partizani TIRANA
Tournament 7
Participating Teams
Dorozhnyk ODESA
Dynamo APELDOORN
Fatra ZLIN
OK KAKANJ
Tournament 8
Participating Teams
AC ORESTIAS
Anorthosis FAMAGUSTA
ESMORIZ GC
Stade Poitevin POITIERS
Tournament 9
Participating Teams
CV Aguas de HUELVA
INNSBRUCKER AC
Tournament 10
Participating Teams
Dunaferr DUNAUJVAROS
Erzeni DURRES
Iskra ODINTSOVO
Zapadny Bug BREST
Tournament 11
Participating Teams
Dynamo LUGANSK
Peikot SALO
Steaua BUCURESTI
VBC LUTRY-LAVAUX
Tournament 12
Participating Teams
ASKIM VBK
Chênois GENEVE
Emlakbank ANKARA
VC MAMER
1st Round
17./18. 10.1998

1-202 Nacional FUNCHAL 1
LAUSANNE UC 3
1-204 Volley BERTRANGE 1
Everbeur AVERBODE 3
1-206 ISTANBUL Büyük Sehir Belediyesi 3
SC VINNITSA 0
1-208 Medikémia SZEGED 0
Panathinaikos ATHENS 3
1-210 5 - Opponent B 3
AC ORESTIAS 1
1-212 Teuta DURRES 0
INNSBRUCKER AC 3
1-214 Bosna KALESIJA 0
Steaua BUCURESTI 3
1-216 Dinamo TIRASPOL 0
Iskra ODINTSOVO 3
Tournament 1
6. 12.1998

Q-205 CS GRAN CANARIA 3
Sokol SCHWECHAT 0
Q-206 Levski Siconco SOFIA 3
Sinpos-Sab Banka SARAJEVO 0
Tournament 2
6. 12.1998

Q-211 Locomotiv UNGENI (M) 0
LAUSANNE UC 3
Q-212 Pomgrad MURSKA SOBOTA 3
Petrochema DUBOVA 0
Tournament 3
6. 12.1998

Q-217 Everbeur AVERBODE 0
VSC RIGA (M) 3
Q-218 SV FELLBACH 2
Ribnica KRALJEVO 3
Tournament 4
6. 12.1998

Q-223 Seat NÄFELS (M) 3
OK MARIBOR 2
Q-224 SCC BERLIN 3
Buducnost PODGORICA 0
Tournament 5
6. 12.1998

Q-229 SC VINNITSA 3
Volley 80 PETANGE (M) 0
Q-230 Bos CS Advocaten V.NIEUWEGEIN 1
CSKA MOSCOW 3
Tournament 6
6. 12.1998

Q-235 Partizani TIRANA 0
MONTPELLIER UC 3
Q-237 Panathinaikos ATHENS 3
MOSJOEN VBK 0
Tournament 7
6. 12.1998

Q-241 Dorozhnyk ODESA (M) 1
Fatra ZLIN 3
Q-242 Piet Zoomers APELDOORN 3
OK KAKANJ 0
Tournament 8
6. 12.1998

Q-247 ESMORIZ GC 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
Q-248 Stade Poitevin POITIERS 3
AC ORESTIAS 0
Tournament 9
6. 12.1998

Q-250 CV Aguas de HUELVA 3
INNSBRUCKER AC 0
Tournament 10
6. 12.1998

Q-259 Zapadny Bug BREST 1
Iskra ODINTSOVO 3
Q-260 Dunaferr SE DUNAUJVAROS 3
Erzeni DURRES 0
Tournament 11
6. 12.1998

Q-265 VBC LUTRY-LAVAUX 1
Steaua BUCURESTI 3
Q-266 Peikot SALO 3
Dynamo LUGANSK 1
Tournament 12
6. 12.1998

Q-271 VC MAMER 0
ASKIM VBK 3
Q-272 Chênois GENEVE 1
Emlakbank ANKARA 3
1st Round
Tournament 1
 Pts.MatchesWSLS
Levski Siconco SOFIA
6 3 91
CV GRAN CANARIA
5 3 73
Sokol SCHWECHAT
4 3 36
Sinpos SARAJEVO
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 2
 Pts.MatchesWSLS
Pomgrad MURSKA SOBOTA
6 3 90
Petrochema DUBOVA
5 3 64
LAUSANNE UC
4 3 46
Locomotiv UNGENI
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 3
 Pts.MatchesWSLS
Lase-R RIGA
6 3 91
Handelsgids AVERBODE
5 3 66
Ribnica KRALJEVO
4 3 68
SV FELLBACH
3 3 39

Detailed Standing
Tournament 4
 Pts.MatchesWSLS
SCC BERLIN
6 3 90
Buducnost PODGORICA
5 3 65
Seat Volley NÄFELS
4 3 38
OK MTB MARIBOR
3 3 49

Detailed Standing
Tournament 5
 Pts.MatchesWSLS
Geové Vrevok NIEUWEGEIN
5 3 73
SC VINNITSA
5 3 63
CSKA MOSCOW
5 3 64
Volley 80 PETANGE
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 6
 Pts.MatchesWSLS
MONTPELLIER Volley
6 3 90
Panathinaikos ATHENS
5 3 63
MOSJOEN VBK
4 3 36
Partizani TIRANA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 7
 Pts.MatchesWSLS
Fatra ZLIN
6 3 91
Dynamo APELDOORN
5 3 63
Dorozhnyk ODESA
4 3 46
OK KAKANJ
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 8
 Pts.MatchesWSLS
Stade Poitevin POITIERS
6 3 90
AC ORESTIAS
5 3 64
ESMORIZ GC
4 3 46
Anorthosis FAMAGUSTA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 9
 Pts.MatchesWSLS
CV Aguas de HUELVA
4 2 61
INNSBRUCKER AC
2 2 16

Detailed Standing
Tournament 10
 Pts.MatchesWSLS
Iskra ODINTSOVO
6 3 92
Zapadny Bug BREST
5 3 73
Dunaferr DUNAUJVAROS
4 3 46
Erzeni DURRES
3 3 09

Detailed Standing
Tournament 11
 Pts.MatchesWSLS
Peikot SALO
6 3 92
Dynamo LUGANSK
5 3 73
Steaua BUCURESTI
4 3 47
VBC LUTRY-LAVAUX
3 3 19

Detailed Standing
Tournament 12
 Pts.MatchesWSLS
Emlakbank ANKARA
6 3 91
Chênois GENEVE
5 3 73
ASKIM VBK
4 3 36
VC MAMER
3 3 09

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/10/1998 to 31/03/1999
Main Phase
From 01/10/1998 to 31/03/1999
Final Round (Top Four)
From 06/03/1999 to 07/03/1999

LiveScore
There are no matches appointed for today