Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
RSR WALFER
TROON Prestwick & Ayr
Tournament #1 i
Participating Teams
Atlant BARANOVICHI
Crvena Zvezda BEOGRAD
Euphony TONGEREN
Severodonchanka SEVERODONEC
Tournament #2 i
Participating Teams
BEZIERS VB
Galychanka TERNOPIL
PTPS PILA
Sparkasse KLAGENFURT
Tournament #3 i
Participating Teams
A. LINZ-STEG
Iraklis KIFISSIAS
OK SIBENIK
Unic LPS PIATRA-NEAMT
Tournament #4 i
Participating Teams
Kralovo Pole BRNO
Polo KALESIJA
Volley KÖNIZ
VTC PEZINOK
Tournament #5 i
Participating Teams
Panellinios ATHENS
TPV NOVO MESTO
Visual Home BENIDORM
WSV Eisenerz TROFAIACH
Tournament #6 i
Participating Teams
Hit NOVA GORICA
HOLTE IF
Jedinstvo UZICE
Pivovara OSIJEK
Tournament #7 i
Participating Teams
A.O. MARKOPOULO Revoil
Clube Desportivo RIBEIRENSE
Kanti SCHAFFHAUSEN
MVS LA ROCHETTE
Tournament #8 i
Participating Teams
Asystel NOVARA
Jedinstvo BRCKO
Nova KBM Branik MARIBOR
VDK GENT Dames
Tournament #9 i
Participating Teams
Apollon LIMASSOL
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
GAZIANTEP SB
TROON Prestwick & Ayr
1st Round
16./17. 12.2006

1-502 RSR WALFER 1
TROON VC 3
Tournament #1 i
7. 01.2007

2-505 Crvena Zvezda BEOGRAD 2
Euphony TONGEREN 3
2-506 Atlant BARANOVICHI 0
Severodonchanka SEVERODONEC 3
Tournament #2 i
7. 01.2007

2-511 Sparkasse KLAGENFURT 3
Galychanka TERNOPIL 1
2-512 Gazelec BEZIERS 1
Nafta Gaz PILA 3
Tournament #3 i
7. 01.2007

2-517 Fabasoft LINZ 3
OK SIBENIK 0
2-518 Unic LPS PIATRA-NEAMT 3
Iraklis KIFISSIAS 0
Tournament #4 i
7. 01.2007

2-523 Polo KALESIJA 0
Zeiler KÖNIZ 3
2-524 Kralovo Pole BRNO 3
VTC PEZINOK 1
Tournament #5 i
7. 01.2007

2-529 Visual Home BENIDORM 0
Panellinios ATHENS 3
2-530 TPV NOVO MESTO 3
WSV Eisenerz TROFAIACH 0
Tournament #6 i
7. 01.2007

2-535 HOLTE IF 0
Jedinstvo UZICE 3
2-536 Pivovara OSIJEK 0
Hit NOVA GORICA 3
Tournament #7 i
7. 01.2007

2-541 AO MARKOPOULO 1
MVS LA ROCHETTE 3
2-542 Ribeirense PICO 0
Kanti SCHAFFHAUSEN 3
Tournament #8 i
7. 01.2007

2-547 Jedinstvo Mobis BRCKO 0
Nova KBM Branik MARIBOR 3
2-548 VDK GENT Dames 1
Sant'Orsola Asystel NOVARA 3
Tournament #9 i
7. 01.2007

2-553 GAZIANTEP SB 3
TROON VC 0
2-554 Apollon LIMASSOL 0
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA (W) 3
1st Round
Placement Teams
-
RSR WALFER
-
TROON Prestwick & Ayr

Detailed Standing
Tournament #1 i
 Pts.MatchesWSLS
Severodonchanka SEVERODONEC
6 3 93
Euphony TONGEREN
5 3 86
Crvena Zvezda BEOGRAD
4 3 68
Atlant BARANOVICHI
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #2 i
 Pts.MatchesWSLS
PTPS PILA
6 3 91
BEZIERS VB
5 3 77
Sparkasse KLAGENFURT
4 3 57
Galychanka TERNOPIL
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #3 i
 Pts.MatchesWSLS
Unic LPS PIATRA-NEAMT
6 3 90
Iraklis KIFISSIAS
5 3 66
A. LINZ-STEG
4 3 46
OK SIBENIK
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #4 i
 Pts.MatchesWSLS
Volley KÖNIZ
6 3 92
Kralovo Pole BRNO
5 3 84
Polo KALESIJA
4 3 37
VTC PEZINOK
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #5 i
 Pts.MatchesWSLS
Panellinios ATHENS
5 3 83
TPV NOVO MESTO
5 3 85
Visual Home BENIDORM
5 3 65
WSV Eisenerz TROFAIACH
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #6 i
 Pts.MatchesWSLS
Hit NOVA GORICA
6 3 91
Jedinstvo UZICE
5 3 73
Pivovara OSIJEK
4 3 36
HOLTE IF
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #7 i
 Pts.MatchesWSLS
Kanti SCHAFFHAUSEN
5 3 85
MVS LA ROCHETTE
5 3 85
A.O. MARKOPOULO Revoil
5 3 76
Clube Desportivo RIBEIRENSE
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #8 i
 Pts.MatchesWSLS
Asystel NOVARA
6 3 92
Nova KBM Branik MARIBOR
5 3 73
VDK GENT Dames
4 3 47
Jedinstvo BRCKO
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #9 i
 Pts.MatchesWSLS
GAZIANTEP SB
6 3 90
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
5 3 63
Apollon LIMASSOL
4 3 36
TROON Prestwick & Ayr
3 3 09

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 06/06/2006 to 02/04/2007
Main Phase
From 06/06/2006 to 02/04/2007

LiveScore
There are no matches appointed for today