Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
AEL LIMASSOL
Minchanka MINSK
VBC ESCH
ZOK RIJEKA
Tournament #1 i
Participating Teams
A.O. MARKOPOULO Revoil
ENGELHOLM VS
Slavia UK BRATISLAVA
Teuta DURRES
Tournament #2 i
Participating Teams
AEL LIMASSOL
Aluprof BIELSKO-BIALA
Atlant BARANOVICHI
Konecranes HÄMEENLINNA
Tournament #3 i
Participating Teams
Galychanka TERNOPIL
Jelovica TUZLA
Spartak SUBOTICA
Stiinta BACAU
Tournament #4 i
Participating Teams
Besiktas ISTANBUL
SCHWERINER SC
TPV NOVO MESTO
Vasas BUDAPEST
Tournament #5 i
Participating Teams
CAV MURCIA 2005
Kralovo Pole BRNO
Panathinaikos ATHENS
Rote Raben VILSBIBURG
Tournament #6 i
Participating Teams
Asystel NOVARA
Clube Academico TROFA
Minchanka MINSK
NEWBRIDGE VC
Tournament #7 i
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
Hit NOVA GORICA
Longa 59 LICHTENVOORDE
Team EDINBURGH
Tournament #8 i
Participating Teams
A. LINZ-STEG
Fortuna ODENSE
Krug CHERKASY
Volley 80 PETANGE
1st Round
2./3. 12.2006

1-402 AEL LIMASSOL 3
VBC ESCH 0
1-404 ZOK RIJEKA 0
Minchanka MINSK 3
Tournament #1 i
17. 12.2006

2-405 Teuta DURRES 0
Slavia UK SLSP BRATISLAVA 3
2-406 ENGELHOLM VK 0
AO MARKOPOULO 3
Tournament #2 i
17. 12.2006

2-411 Vanajan HÄMEENLINNA 3
AEL LIMASSOL 0
2-412 Aluprof BIELSKO-BIALA 3
Atlant BARANOVICHI 1
Tournament #3 i
17. 12.2006

2-417 Stiinta BACAU 3
Spartak SUBOTICA 0
2-418 Jelovica TUZLA 0
Galychanka TERNOPIL 3
Tournament #4 i
17. 12.2006

2-423 Vasas BUDAPEST 0
SCHWERINER SC 3
2-424 TPV NOVO MESTO 3
Besiktas ISTANBUL 2
Tournament #5 i
17. 12.2006

2-429 Panathinaikos ATHENS 3
Rote Raben VILSBIBURG 1
2-430 Kralovo Pole BRNO 0
Grupo 2002 MURCIA 3
Tournament #6 i
17. 12.2006

2-435 Sant'Orsola Asystel NOVARA 3
NEWBRIDGE VC 0
2-436 Clube Academico TROFA 3
Minchanka MINSK 0
Tournament #7 i
17. 12.2006

2-441 PlantinaLonga LICHTENVOORDE 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
2-442 Hit NOVA GORICA 3
Team EDINBURGH 0
Tournament #8 i
17. 12.2006

2-447 Volley 80 PETANGE 1
Fortuna ODENSE 3
2-448 Krug CHERKASY 3
Fabasoft LINZ 0
1st Round
Tournament #1 i
 Pts.MatchesWSLS
Slavia UK BRATISLAVA
6 3 91
A.O. MARKOPOULO Revoil
5 3 73
ENGELHOLM VS
4 3 38
Teuta DURRES
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #2 i
 Pts.MatchesWSLS
Aluprof BIELSKO-BIALA
6 3 93
Atlant BARANOVICHI
5 3 74
Konecranes HÄMEENLINNA
4 3 66
AEL LIMASSOL
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #3 i
 Pts.MatchesWSLS
Stiinta BACAU
6 3 91
Galychanka TERNOPIL
5 3 74
Spartak SUBOTICA
4 3 47
Jelovica TUZLA
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #4 i
 Pts.MatchesWSLS
SCHWERINER SC
6 3 91
TPV NOVO MESTO
5 3 75
Vasas BUDAPEST
4 3 36
Besiktas ISTANBUL
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #5 i
 Pts.MatchesWSLS
CAV MURCIA 2005
6 3 90
Kralovo Pole BRNO
4 3 56
Rote Raben VILSBIBURG
4 3 48
Panathinaikos ATHENS
4 3 37

Detailed Standing
Tournament #6 i
 Pts.MatchesWSLS
Clube Academico TROFA
6 3 91
Asystel NOVARA
5 3 73
Minchanka MINSK
4 3 36
NEWBRIDGE VC
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #7 i
 Pts.MatchesWSLS
Longa 59 LICHTENVOORDE
6 3 91
Hit NOVA GORICA
5 3 73
Anorthosis FAMAGUSTA
4 3 36
Team EDINBURGH
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #8 i
 Pts.MatchesWSLS
Krug CHERKASY
6 3 90
A. LINZ-STEG
5 3 63
Fortuna ODENSE
4 3 37
Volley 80 PETANGE
3 3 19

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 06/06/2006 to 02/04/2007
Main Phase
From 06/06/2006 to 02/04/2007

LiveScore
There are no matches appointed for today