Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Chemes HUMENNE
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK
Halkbank ANKARA
Ribnica KRALJEVO
Tournament #1 i
Participating Teams
Handelsgids AVERBODE
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Lase-R RIGA
OK VARAZDIN
Tournament #2 i
Participating Teams
GLASGOW Mets
Hva AMSTERDAM
Salonit ANHOVO KANAL
Seat Volley NÄFELS
Tournament #3 i
Participating Teams
Budvanska Rivijera BUDVA
Generali Haching UNTERHACHING
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
TOURCOING Lille Métropole
Tournament #4 i
Participating Teams
Chemes HUMENNE
Eschenbacher ELTMANN
Phoenix Mecano KECSKEMET
Prefaxis MENEN
Tournament #5 i
Participating Teams
Halkbank ANKARA
LAUSANNE UC
Pirin Balkanstroy RAZLOG
VBK KLAGENFURT
Tournament #6 i
Participating Teams
Dinamo BUCURESTI
Euphony ASSE-LENNIK
MOK OSIJEK
Neftianik Bashkortostan UFA
Tournament #7 i
Participating Teams
Kometa KAPOSVAR
Lokomotiv KHARKIV
Pielaveden Sampo PIELAVESI
Selver TALLINN
Tournament #8 i
Participating Teams
Dukla LIBEREC
Napredak ODZAK
OK MTB MARIBOR
Teuta DURRES
Tournament #9 i
Participating Teams
Crvena Zvezda BEOGRAD
CSKA SOFIA
ISTANBUL BBSK
Mlekpol OLSZTYN
Tournament #10
Participating Teams
Arago de SETE
Dionysos PAPHOS
Maritimo FUNCHAL
Sokol SCHWECHAT
Tournament #11
Participating Teams
Dynamo APELDOORN
Mladost ZAGREB
Shutova KICEVO
TENERIFE Sur
Tournament #12
Participating Teams
Jedinstvo BRCKO
Pagrati ATHENS
Stiinta Explorari BAIA MARE
Unicaja ALMERIA
1st Round
16./17. 12.2006

1-202 Halkbank ANKARA 3
Crimsoda KRASNOPEREKOPSK 0
1-204 Chemes HUMENNE 3
RibnicaGradjevinar KRALJEVO 1
Tournament #1 i
7. 01.2007

2-205 OK VARAZDIN 1
Lase-R RIGA 3
2-206 Beets-Patteet AVERBODE 1
JASTRZEBSKI Wegiel 3
Tournament #2 i
7. 01.2007

2-209 Hva AMSTERDAM 2
Salonit Anhovo KANAL 3
Tournament #3 i
7. 01.2007

2-217 Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 1
Budvanska Rivijera BUDVA 3
2-218 TSV UNTERHACHING 2
TOURCOING Lille Métropole 3
Tournament #4 i
7. 01.2007

2-223 Eschenbacher ELTMANN 3
Chemes HUMENNE 0
2-224 Phoenix Mecano KECSKEMET 0
VC MENEN 3
Tournament #5 i
7. 01.2007

2-229 Pirin Balkanstroy RAZLOG 3
Hypo KLAGENFURT 0
2-230 Halkbank ANKARA 3
LAUSANNE UC 0
Tournament #6 i
7. 01.2007

2-235 Pepe Jeans Asse LENNIK 3
Dinamo-Lemtrans BUCHAREST 0
2-236 MOK OSIJEK 0
Neftianik Bashkortostan UFA 3
Tournament #7 i
7. 01.2007

2-241 Pielaveden Sampo PIELAVESI 3
Selver TALLINN 2
2-242 Kometa KAPOSVAR 0
Lokomotyv KHARKIV 3
Tournament #8 i
7. 01.2007

2-247 Teuta DURRES 1
OK MARIBOR 3
2-248 Dukla LIBEREC 3
Napredak ODZAK 0
Tournament #9 i
7. 01.2007

2-253 ISTANBUL B. Belediyespor 3
Crvena Zvezda BEOGRAD 0
2-254 CSKA SOFIA 1
PZU AZS OLSZTYN 3
Tournament #10
7. 01.2007

2-259 Dionysos PAPHOS 3
Sokol V SCHWECHAT 2
2-260 Maritimo FUNCHAL 0
Arago de SETE 3
Tournament #11
7. 01.2007

2-263 Piet Zoomers/D APELDOORN 1
Arona TENERIFE 3
Tournament #12
7. 01.2007

2-271 Brcko Jedinstvo BRCKO 3
Pagrati ATHENS 0
2-272 Stiinta Explorari BAIA MARE 0
Unicaja Arukasur ALMERIA 3
1st Round
Tournament #1 i
 Pts.MatchesWSLS
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
6 3 92
Lase-R RIGA
5 3 74
Handelsgids AVERBODE
4 3 48
OK VARAZDIN
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #2 i
 Pts.MatchesWSLS
Salonit ANHOVO KANAL
4 2 62
Seat Volley NÄFELS
3 2 33
Hva AMSTERDAM
2 2 26
GLASGOW Mets
0 0 00

Detailed Standing
Tournament #3 i
 Pts.MatchesWSLS
TOURCOING Lille Métropole
6 3 93
Generali Haching UNTERHACHING
5 3 83
Budvanska Rivijera BUDVA
4 3 47
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #4 i
 Pts.MatchesWSLS
Prefaxis MENEN
6 3 92
Eschenbacher ELTMANN
5 3 73
Chemes HUMENNE
4 3 46
Phoenix Mecano KECSKEMET
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #5 i
 Pts.MatchesWSLS
Halkbank ANKARA
6 3 90
LAUSANNE UC
5 3 66
Pirin Balkanstroy RAZLOG
4 3 46
VBK KLAGENFURT
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #6 i
 Pts.MatchesWSLS
Neftianik Bashkortostan UFA
6 3 92
Euphony ASSE-LENNIK
5 3 73
Dinamo BUCURESTI
4 3 46
MOK OSIJEK
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #7 i
 Pts.MatchesWSLS
Pielaveden Sampo PIELAVESI
5 3 85
Lokomotiv KHARKIV
5 3 64
Kometa KAPOSVAR
5 3 66
Selver TALLINN
3 3 49

Detailed Standing
Tournament #8 i
 Pts.MatchesWSLS
OK MTB MARIBOR
6 3 91
Dukla LIBEREC
5 3 63
Napredak ODZAK
4 3 36
Teuta DURRES
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #9 i
 Pts.MatchesWSLS
Mlekpol OLSZTYN
6 3 92
ISTANBUL BBSK
5 3 73
CSKA SOFIA
4 3 47
Crvena Zvezda BEOGRAD
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #10
 Pts.MatchesWSLS
Arago de SETE
6 3 90
Dionysos PAPHOS
5 3 66
Sokol SCHWECHAT
4 3 58
Maritimo FUNCHAL
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #11
 Pts.MatchesWSLS
TENERIFE Sur
4 2 61
Mladost ZAGREB
3 2 35
Dynamo APELDOORN
2 2 36
Shutova KICEVO
0 0 00

Detailed Standing
Tournament #12
 Pts.MatchesWSLS
Unicaja ALMERIA
6 3 90
Stiinta Explorari BAIA MARE
5 3 65
Jedinstvo BRCKO
4 3 56
Pagrati ATHENS
3 3 09

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 06/06/2006 to 02/04/2007
Main Phase
From 06/06/2006 to 02/04/2007

LiveScore
There are no matches appointed for today