Skip Navigation Links
Pool A
Participating Teams
Dinamo MOSCOW
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Olympiacos PIRAEUS
TRENTINO BetClic
Pool B
Participating Teams
CSKA SOFIA
TOURS VB
Unicaja ALMERIA
Zenit KAZAN
Pool C
Participating Teams
Budvanska Rivijera BUDVA
Hypo Tirol INNSBRUCK
Lube Banca Marche MACERATA
Noliko MAASEIK
Pool D
Participating Teams
CAI TERUEL
Knack Randstad ROESELARE
PGE Skra BELCHATOW
Radnicki KRAGUJEVAC
Pool E
Participating Teams
CoprAtlantide PIACENZA
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
Panathinaikos ATHENS
VfB FRIEDRICHSHAFEN
Pool F
Participating Teams
ACH Volley BLED
Asseco Resovia RZESZOW
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi
PARIS Volley
Playoffs 12
Participating Teams
ACH Volley BLED
Asseco Resovia RZESZOW
CSKA SOFIA
Dinamo MOSCOW
Hypo Tirol INNSBRUCK
Knack Randstad ROESELARE
Lube Banca Marche MACERATA
Olympiacos PIRAEUS
Panathinaikos ATHENS
TRENTINO BetClic
VfB FRIEDRICHSHAFEN
Zenit KAZAN
Playoffs 6
Participating Teams
ACH Volley BLED
Asseco Resovia RZESZOW
Dinamo MOSCOW
Hypo Tirol INNSBRUCK
Olympiacos PIRAEUS
TRENTINO BetClic
Pool A
6th Round

L-011 Dinamo MOSCOW (M) 3
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE (M) 0
L-012 TRENTINO BetClic (M) 2
Olympiacos PIRAEUS (M) 3
Pool B
6th Round

L-023 Unicaja ALMERIA (M) 3
TOURS VB (M) 2
L-024 CSKA SOFIA (M) 3
Zenit KAZAN (M) 1
Pool C
6th Round

L-035 Hypo Tirol INNSBRUCK (M) 1
Lube Banca Marche MACERATA (M) 3
L-036 Budvanska Rivijera BUDVA (M) 1
Noliko MAASEIK (M) 3
Pool D
6th Round

L-047 Knack Randstad ROESELARE (M) 3
Radnicki KRAGUJEVAC (M) 0
L-048 PGE Skra BELCHATOW (M) 3
CAI TERUEL (M) 0
Pool E
6th Round

L-059 Panathinaikos ATHENS (M) 3
JASTRZEBSKI Wegiel S.A. (M) 0
L-060 CoprAtlantide PIACENZA (M) 3
VfB FRIEDRICHSHAFEN (M) 0
Pool F
6th Round

L-071 ACH Volley BLED (M) 1
Asseco Resovia RZESZOW (M) 3
L-072 PARIS Volley (M) 3
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi (M) 1
Playoffs 12
Second Match

3-002 Knack Randstad ROESELARE (M) 1
TRENTINO BetClic (M) 3
3-004 Asseco Resovia RZESZOW (M) 3
CSKA SOFIA (M) 0
3-006 Hypo Tirol INNSBRUCK (M) 3
VfB FRIEDRICHSHAFEN (M) 0
3-008 Lube Banca Marche MACERATA (M) 2
ACH Volley BLED (M) 3
3-010 Panathinaikos ATHENS (M) 2
Dinamo MOSCOW (M) 3
3-012 Zenit KAZAN (M) 3
Olympiacos PIRAEUS (M) 2
Playoffs 6
Second Match

4-002 Asseco Resovia RZESZOW (M) 1
TRENTINO BetClic (M) 3
4-004 ACH Volley BLED (M) 3
Hypo Tirol INNSBRUCK (M) 1
4-006 Olympiacos PIRAEUS (M) 1
Dinamo MOSCOW (M) 3
Pool A
 Pts.MatchesWSLS
TRENTINO BetClic
10 6 159
Dinamo MOSCOW
10 6 149
Olympiacos PIRAEUS
10 6 1510
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
6 6 218

Detailed Standing
Pool B
 Pts.MatchesWSLS
Zenit KAZAN
11 6 166
CSKA SOFIA
9 6 1014
TOURS VB
8 6 1214
Unicaja ALMERIA
8 6 1014

Detailed Standing
Pool C
 Pts.MatchesWSLS
Lube Banca Marche MACERATA
11 6 175
Hypo Tirol INNSBRUCK
9 6 1212
Noliko MAASEIK
9 6 1113
Budvanska Rivijera BUDVA
7 6 717

Detailed Standing
Pool D
 Pts.MatchesWSLS
PGE Skra BELCHATOW
11 6 175
Knack Randstad ROESELARE
10 6 149
CAI TERUEL
9 6 1112
Radnicki KRAGUJEVAC
6 6 218

Detailed Standing
Pool E
 Pts.MatchesWSLS
VfB FRIEDRICHSHAFEN
10 6 147
Panathinaikos ATHENS
10 6 129
CoprAtlantide PIACENZA
8 6 1012
JASTRZEBSKI Wegiel S.A.
8 6 816

Detailed Standing
Pool F
 Pts.MatchesWSLS
Asseco Resovia RZESZOW
11 6 178
ACH Volley BLED
9 6 1213
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi
8 6 1012
PARIS Volley
8 6 915

Detailed Standing
Playoffs 12
 Pts.MatchesWSLS
Asseco Resovia RZESZOW
4 2 61
TRENTINO BetClic
4 2 62
Dinamo MOSCOW
4 2 62
ACH Volley BLED
4 2 64
Hypo Tirol INNSBRUCK
3 2 43
Olympiacos PIRAEUS
3 2 54
Zenit KAZAN
3 2 45
VfB FRIEDRICHSHAFEN
3 2 34
Lube Banca Marche MACERATA
2 2 46
Panathinaikos ATHENS
2 2 26
Knack Randstad ROESELARE
2 2 26
CSKA SOFIA
2 2 16

Detailed Standing
Playoffs 6
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Main Phase
From 01/12/2009 to 20/01/2010
Final Four
From 01/05/2010 to 02/05/2010

LiveScore
There are no matches appointed for today



Individual Awards
MVP

PETKOVIC Veljko
ACH Volley BLED
Best Scorer

URNAUT Tine
CoprAtlantide PIACENZA
Best Spiker

CAKIR Umut
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi
Best Server

CAKIR Umut
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi
Best Blocker

TOUZINSKY Scott Joseph
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi
Best Receiver

MERT Burak
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi
Best Libero

OIVANEN Matti
CoprAtlantide PIACENZA
Best Setter

USLU Sadi Yanki
ISTANBUL B.Sehir Belediyesi