Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
AALBORG HIK
TROON Prestwick & Ayr
Tournament #1 i
Participating Teams
AEL LIMASSOL
Sparkasse KLAGENFURT
Stiinta BACAU
Vasas BUDAPEST
Tournament #2 i
Participating Teams
AMVJ AMSTELVEEN
CV ALBACETE
Dauphines CHARLEROI
Filathlitikos THESSALONIKI
Tournament #3 i
Participating Teams
Slavia UK BRATISLAVA
Team EDINBURGH
VBC ESCH
Volley KÖNIZ
Tournament #4 i
Participating Teams
FAMALICENSE Atletico Clube
LYNGBY Volley
Minchanka MINSK
OK KASTELA
Tournament #5 i
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
GAT Solutions SENICA
Kralovo Pole BRNO
SVS Post SCHWECHAT
Tournament #6 i
Participating Teams
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
Dinamo-Yantar KALININGRAD
Hit NOVA GORICA
Slavyanka MINSK
Tournament #7 i
Participating Teams
Konecranes HÄMEENLINNA
Minatori RRËSHEN
Panathinaikos ATHENS
Voléro ZÜRICH
Tournament #8 i
Participating Teams
AALBORG HIK
Metal GALATI
Postar 064 BEOGRAD
Volley 80 PETANGE
1st Round
24./25. 09.2005

1-402 AALBORG HIK 3
VC TROON 0
Tournament #1 i
9. 10.2005

2-405 AEL LIMASSOL 0
Vasas BUDAPEST 3
2-406 Stiinta BACAU 3
Sparkasse KLAGENFURT 1
Tournament #2 i
9. 10.2005

2-411 AMVJ AMSTELVEEN 3
Filathlitikos THESSALONIKI 2
2-412 Dauphines CHARLEROI 3
CV ALBACETE 2
Tournament #3 i
9. 10.2005

2-417 Team EDINBURGH 3
VBC ESCH 1
2-418 Slavia UK SLSP BRATISLAVA 0
Zeiler KÖNIZ 3
Tournament #4 i
9. 10.2005

2-423 LYNGBY Volley 1
OK KASTELA 3
2-424 FAMALICENSE Atletico Clube 0
Belbusinessbank MINSK 3
Tournament #5 i
9. 10.2005

2-429 OMS SENICA 3
Anorthosis FAMAGUSTA 0
2-430 Post SCHWECHAT 0
Kralovo Pole BRNO 3
Tournament #6 i
9. 10.2005

2-435 Hit NOVA GORICA 1
Slavyanka MINSK 3
2-436 NRK NYIREGYHAZA 0
Dinamo MOSCOW 3
Tournament #7 i
9. 10.2005

2-441 Vanajan HÄMEENLINNA 3
Minatori RRËSHEN 0
2-442 Voléro ZÜRICH 3
Panathinaikos ATHENS 0
Tournament #8 i
9. 10.2005

2-447 Volley 80 PETANGE 3
AALBORG HIK 1
2-448 Metal GALATI 0
Postar 064 BEOGRAD 3
1st Round
Placement Teams
-
AALBORG HIK
-
TROON Prestwick & Ayr

Detailed Standing
Tournament #1 i
 Pts.MatchesWSLS
Stiinta BACAU
6 3 91
Sparkasse KLAGENFURT
5 3 73
Vasas BUDAPEST
4 3 36
AEL LIMASSOL
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #2 i
 Pts.MatchesWSLS
Dauphines CHARLEROI
6 3 94
CV ALBACETE
5 3 83
AMVJ AMSTELVEEN
4 3 58
Filathlitikos THESSALONIKI
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #3 i
 Pts.MatchesWSLS
Volley KÖNIZ
6 3 90
Slavia UK BRATISLAVA
5 3 63
Team EDINBURGH
4 3 37
VBC ESCH
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #4 i
 Pts.MatchesWSLS
Minchanka MINSK
6 3 91
OK KASTELA
5 3 76
FAMALICENSE Atletico Clube
4 3 58
LYNGBY Volley
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #5 i
 Pts.MatchesWSLS
GAT Solutions SENICA
6 3 91
Kralovo Pole BRNO
5 3 73
SVS Post SCHWECHAT
4 3 36
Anorthosis FAMAGUSTA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #6 i
 Pts.MatchesWSLS
Dinamo-Yantar KALININGRAD
6 3 91
Slavyanka MINSK
5 3 66
Betonut-NRK-NYIREGYHAZA
4 3 57
Hit NOVA GORICA
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #7 i
 Pts.MatchesWSLS
Voléro ZÜRICH
6 3 90
Panathinaikos ATHENS
5 3 63
Konecranes HÄMEENLINNA
4 3 36
Minatori RRËSHEN
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #8 i
 Pts.MatchesWSLS
Postar 064 BEOGRAD
6 3 90
Metal GALATI
5 3 63
Volley 80 PETANGE
4 3 37
AALBORG HIK
3 3 19

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 08/06/2005 to 01/06/2006
Main Phase
From 08/06/2005 to 01/06/2006

LiveScore
There are no matches appointed for today