Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Marienlyst ODENSE
Posojilnica AICH/DOB
University of ULSTER
VC LORENTZWEILER
Tournament #1 i
Participating Teams
Anorthosis FAMAGUSTA
Euphony ASSE-LENNIK
Seat Volley NÄFELS
University of ULSTER
Tournament #2 i
Participating Teams
Kometa KAPOSVAR
KRKA NOVO MESTO
RAISION Loimu
VC STRASSEN
Tournament #3 i
Participating Teams
CopraNordMeccanica PIACENZA
ESMORIZ GC
Mladost ZAGREB
Posojilnica AICH/DOB
Tournament #4 i
Participating Teams
ESS Falck PÄRNU
Makedonija GIO STRUMICA
Studenti TIRANA
Vegyesz KAZINCBARCIKA
Tournament #5 i
Participating Teams
Kommunalnik GRODNO
Pielaveden Sampo PIELAVESI
VSK PUCHOV
Zenit KAZAN
Tournament #6 i
Participating Teams
Azerneft BAKU
Nea Salamina FAMAGUSTA
Rabotnicki Fersped SKOPJE
Tirana TIRANA
Tournament #7 i
Participating Teams
Dinamo-Energetik TIRASPOL
NIS Vojvodina NOVI SAD
OK VARAZDIN
VKPU PRESOV
1st Round
24./25. 09.2005

1-102 Posojilnica AICH/DOB 3
Marienlyst ODENSE 0
1-104 University of ULSTER 3
VC LORENTZWEILER 0
Tournament #1 i
9. 10.2005

2-105 Anorthosis FAMAGUSTA 3
University of ULSTER 1
2-106 Pepe Jeans Asse LENNIK 2
Seat Volley NÄFELS 3
Tournament #2 i
9. 10.2005

2-111 Kometa KAPOSVAR 3
VC STRASSEN 0
2-112 Raision Loimu RAISIO 2
KRKA NOVO MESTO 3
Tournament #3 i
9. 10.2005

2-117 ESMORIZ GC 3
Posojilnica AICH/DOB 1
2-118 Mladost ZAGREB 0
Copra PIACENZA 3
Tournament #4 i
9. 10.2005

2-122 Makedonija GIO STRUMICA 1
ESS Falck PÄRNU 3
Tournament #5 i
9. 10.2005

2-129 Kommunalnik GRODNO 2
VSK PUCHOV 3
2-130 Sampo PIELAVESI 0
Dinamo-Tattransgaz KAZAN 3
Tournament #6 i
9. 10.2005

2-135 Tirana TIRANA 0
Azerneft BAKU 3
2-136 Rabotnicki Fersped SKOPJE 3
Nea Salamina FAMAGUSTA 0
Tournament #7 i
9. 10.2005

2-141 VKPU PRESOV 3
OK VARAZDIN 0
2-142 Vojvodina Novolin NOVI SAD 3
Dinamo-Energetik TIRASPOL 0
1st Round
Tournament #1 i
 Pts.MatchesWSLS
Seat Volley NÄFELS
6 3 92
Euphony ASSE-LENNIK
5 3 84
Anorthosis FAMAGUSTA
4 3 37
University of ULSTER
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #2 i
 Pts.MatchesWSLS
RAISION Loimu
5 3 84
KRKA NOVO MESTO
5 3 85
Kometa KAPOSVAR
5 3 75
VC STRASSEN
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #3 i
 Pts.MatchesWSLS
CopraNordMeccanica PIACENZA
6 3 91
Mladost ZAGREB
5 3 65
ESMORIZ GC
4 3 57
Posojilnica AICH/DOB
3 3 29

Detailed Standing
Tournament #4 i
 Pts.MatchesWSLS
Vegyesz KAZINCBARCIKA
4 2 61
ESS Falck PÄRNU
3 2 44
Makedonija GIO STRUMICA
2 2 16
Studenti TIRANA
0 0 00

Detailed Standing
Tournament #5 i
 Pts.MatchesWSLS
Zenit KAZAN
6 3 90
Pielaveden Sampo PIELAVESI
5 3 65
VSK PUCHOV
4 3 48
Kommunalnik GRODNO
3 3 39

Detailed Standing
Tournament #6 i
 Pts.MatchesWSLS
Rabotnicki Fersped SKOPJE
6 3 90
Azerneft BAKU
5 3 64
Nea Salamina FAMAGUSTA
4 3 46
Tirana TIRANA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #7 i
 Pts.MatchesWSLS
NIS Vojvodina NOVI SAD
6 3 91
VKPU PRESOV
4 3 46
OK VARAZDIN
4 3 47
Dinamo-Energetik TIRASPOL
4 3 47

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 08/06/2005 to 01/04/2006
Main Phase
From 08/06/2005 to 01/04/2006

LiveScore
There are no matches appointed for today