Skip Navigation Links
Qualification Phase
1st Round
Participating Teams
Calcit KAMNIK
HOLTE IF
HYLTE VBK
Isku TAMPERE
OK KAKANJ
Salonit ANHOVO KANAL
Skendija TETOVO
Zapadny Bug BREST
Tournament #1 i
Participating Teams
Hypo Tirol INNSBRUCK
Isku TAMPERE
Mladost ZAGREB
Volley BARTRENG
Tournament #2 i
Participating Teams
Concordia MTV NÄFELS
Salonit ANHOVO KANAL
Studenti TIRANA
Volleyball.cz KLADNO
Tournament #3 i
Participating Teams
Dynamo APELDOORN
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Nea Salamina FAMAGUSTA
ÖRKELLJUNGA VK
Tournament #4 i
Participating Teams
AALBORG HIK
Deltacons TULCEA
ESS Falck PÄRNU
NIS Vojvodina NOVI SAD
Tournament #5 i
Participating Teams
Calcit KAMNIK
Dionysos PAPHOS
Kometa KAPOSVAR
Volley 80 PETANGE
Tournament #6 i
Participating Teams
Napredak ODZAK
Poliurs/Biolar OZOLNIEKI
Rabotnicki Fersped SKOPJE
Royal Foods SOFIA
Tournament #7 i
Participating Teams
Chênois GENEVE
Dinamo TIRANA
Kommunalnik GRODNO
Metro BAKU
Tournament #8 i
Participating Teams
Caucasus Sch of Bus TBILISI
Petrom PLOIESTI
Speranta-USM KISHINEV
Zapadny Bug BREST
1st Round
19./20. 10.2002

1-102 Salonit ANHOVO KANAL 3
HOLTE IF 0
1-103 Isku-Volley TAMPERE 3
HYLTE VBK 0
1-106 OK KAKANJ 0
Calcit KAMNIK 3
1-108 Zapadny Bug BREST 3
Skendija TETOVO 0
Tournament #1 i
10. 11.2002

Q-105 Wasserkraft INNSBRUCK 3
Volley BARTRENG 0
Q-106 Mladost Regent ZAGREB 1
Isku-Volley TAMPERE 3
Tournament #2 i
10. 11.2002

Q-111 Chance ODOLENA VODA 3
Studenti TIRANA 0
Q-112 Salonit ANHOVO KANAL 3
Concordia NÄFELS 1
Tournament #3 i
10. 11.2002

Q-117 ÖRKELLJUNGA VK 3
Nea Salamina FAMAGUSTA 0
Q-118 Piet Zoomers APELDOORN 3
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE 2
Tournament #4 i
10. 11.2002

Q-123 HIK AALBORG 0
ESS Falck PÄRNU 3
Q-124 Vojvodina Novolin NOVI SAD 0
Deltacons TULCEA 3
Tournament #5 i
10. 11.2002

Q-129 Calcit KAMNIK 3
Dionysos Stroumbiou PAFOS 0
Q-130 Volley 80 PETANGE 0
Kometa KAPOSVAR 3
Tournament #6 i
10. 11.2002

Q-135 Napredak ODZAK 0
OZOLNIEKI Poliurs 3
Q-136 Rabotnicki Fersped SKOPJE 3
Royal Foods SOFIA 1
Tournament #7 i
10. 11.2002

Q-141 Chênois GENEVE 2
Kommunalnik GRODNO 3
Q-142 Metro BAKU 3
Dinamo TIRANA 1
Tournament #8 i
10. 11.2002

Q-147 Caucasus Sch of Bus TBILISI 0
Speranta KISHINEV 3
Q-148 Petrom PLOIESTI 3
Zapadny Bug BREST 1
1st Round
Tournament #1 i
 Pts.MatchesWSLS
Hypo Tirol INNSBRUCK
6 3 92
Isku TAMPERE
5 3 64
Mladost ZAGREB
4 3 66
Volley BARTRENG
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #2 i
 Pts.MatchesWSLS
Volleyball.cz KLADNO
6 3 93
Salonit ANHOVO KANAL
5 3 75
Concordia MTV NÄFELS
4 3 66
Studenti TIRANA
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #3 i
 Pts.MatchesWSLS
Dynamo APELDOORN
6 3 92
Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
5 3 84
ÖRKELLJUNGA VK
4 3 46
Nea Salamina FAMAGUSTA
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #4 i
 Pts.MatchesWSLS
ESS Falck PÄRNU
6 3 91
Deltacons TULCEA
5 3 73
NIS Vojvodina NOVI SAD
4 3 36
AALBORG HIK
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #5 i
 Pts.MatchesWSLS
Calcit KAMNIK
6 3 90
Kometa KAPOSVAR
5 3 63
Volley 80 PETANGE
4 3 36
Dionysos PAPHOS
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #6 i
 Pts.MatchesWSLS
Rabotnicki Fersped SKOPJE
6 3 91
Royal Foods SOFIA
5 3 73
Poliurs/Biolar OZOLNIEKI
4 3 36
Napredak ODZAK
3 3 09

Detailed Standing
Tournament #7 i
 Pts.MatchesWSLS
Kommunalnik GRODNO
6 3 92
Chênois GENEVE
5 3 83
Metro BAKU
4 3 37
Dinamo TIRANA
3 3 19

Detailed Standing
Tournament #8 i
 Pts.MatchesWSLS
Petrom PLOIESTI
6 3 91
Zapadny Bug BREST
5 3 73
Speranta-USM KISHINEV
4 3 36
Caucasus Sch of Bus TBILISI
3 3 09

Detailed Standing
 
Latest News
There are no news for this category.

Competition Overview
Qualification Phase
From 01/10/2002 to 31/03/2003
Main Phase
From 01/10/2002 to 31/03/2003
Final Four in Apeldoorn (NED)
From 15/03/2003 to 16/03/2003

LiveScore
There are no matches appointed for today