Skip Navigation Links
16th Finals
Participating Teams
Allianz MTV STUTTGART
Asterix Avo BEVEREN
BEZIERS VB
C.S.M. BUCURESTI
Calcit KAMNIK
DRESDNER SC
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
Fatum NYÍREGYHÁZA
Hapoel KFAR SABA
HPK HÄMEENLINNA
Jedinstvo STARA PAZOVA
Khimik YUZHNY
Kralovo Pole BRNO
Linamar-BÉKÉSCSABAI RS KFT
LP SALO
Maccabi XT HAIFA
Minchanka MINSK
Nova KBM Branik MARIBOR
Pays d'Aix VENELLES VB
Pomì CASALMAGGIORE
Rocheville LE CANNET
SLIEDRECHT Sport
SSC Palmberg SCHWERIN
TS Volley DUEDINGEN
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
VC OUDEGEM
VC SNEEK
VK UP OLOMOUC
Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO
Yenisei KRASNOYARSK
ZesarVFM FRANCHES-MONTAGNES
ŽOK Bimal-Jedinstvo BRČKO
8th Finals
Participating Teams
Allianz MTV STUTTGART
Asterix Avo BEVEREN
BEZIERS VB
DRESDNER SC
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
Khimik YUZHNY
Kralovo Pole BRNO
Linamar-BÉKÉSCSABAI RS KFT
Minchanka MINSK
Nova KBM Branik MARIBOR
Pomì CASALMAGGIORE
SSC Palmberg SCHWERIN
TS Volley DUEDINGEN
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO
Yenisei KRASNOYARSK
4th Finals
Participating Teams
Allianz MTV STUTTGART
DRESDNER SC
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
Minchanka MINSK
Pomì CASALMAGGIORE
SSC Palmberg SCHWERIN
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Yenisei KRASNOYARSK
16th Finals
Away Matches

2-402 Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL 3
VC OUDEGEM 0
2-404 ŽOK Bimal-Jedinstvo BRČKO 0
Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO 3
2-406 Nova KBM Branik MARIBOR 3
Calcit KAMNIK 1
2-408 Yenisei KRASNOYARSK 3
HPK HÄMEENLINNA 0
2-410 Pomì CASALMAGGIORE 3
VC SNEEK 0
2-412 Linamar-BÉKÉSCSABAI RS KFT 3
Maccabi XT HAIFA 1
2-414 Rocheville LE CANNET 1
SSC Palmberg SCHWERIN 3
2-416 ZesarVFM FRANCHES-MONTAGNES 1
Khimik YUZHNY 3
2-418 Allianz MTV STUTTGART 3
VK UP OLOMOUC 0
2-420 Asterix Avo BEVEREN 3
Fatum NYÍREGYHÁZA 0
2-422 Hapoel KFAR SABA 3
TS Volley DUEDINGEN 0
2-424 Pays d'Aix VENELLES VB 0
DRESDNER SC 3
2-426 Minchanka MINSK 3
Jedinstvo STARA PAZOVA 0
2-428 SLIEDRECHT Sport 0
BEZIERS VB 3
2-430 LP SALO 0
Kralovo Pole BRNO 3
2-432 Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
C.S.M. BUCURESTI 2
8th Finals
Away Matches

3-402 Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO 1
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL 3
3-404 Nova KBM Branik MARIBOR 1
Yenisei KRASNOYARSK 3
3-406 Pomì CASALMAGGIORE 3
Linamar-BÉKÉSCSABAI RS KFT 0
3-408 Khimik YUZHNY 1
SSC Palmberg SCHWERIN 3
3-410 Asterix Avo BEVEREN 3
Allianz MTV STUTTGART 2
3-412 DRESDNER SC 3
TS Volley DUEDINGEN 1
3-414 Minchanka MINSK 3
BEZIERS VB 1
3-416 Kralovo Pole BRNO 1
Uralochka-NTMK EKATERINBURG 3
4th Finals
Home Matches

4-401 Yenisei KRASNOYARSK 20/02
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL 19:00
4-403 Pomì CASALMAGGIORE 21/02
SSC Palmberg SCHWERIN 20:30
4-405 DRESDNER SC 21/02
Allianz MTV STUTTGART 19:00
4-407 Uralochka-NTMK EKATERINBURG 21/02
Minchanka MINSK 19:00
16th Finals
Status Teams
Qualified
Allianz MTV STUTTGART
Qualified
DRESDNER SC
Qualified
BEZIERS VB
Qualified
Asterix Avo BEVEREN
Qualified
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
Qualified
Yenisei KRASNOYARSK
Qualified
Pomì CASALMAGGIORE
Qualified
Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
Minchanka MINSK
Qualified
SSC Palmberg SCHWERIN
Qualified
Nova KBM Branik MARIBOR
Qualified
Linamar-BÉKÉSCSABAI RS KFT
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
Kralovo Pole BRNO
Qualified
TS Volley DUEDINGEN
Eliminated
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
LP SALO
Eliminated
Maccabi XT HAIFA
Eliminated
Calcit KAMNIK
Eliminated
C.S.M. BUCURESTI
Eliminated
Rocheville LE CANNET
Eliminated
Jedinstvo STARA PAZOVA
Eliminated
ZesarVFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
HPK HÄMEENLINNA
Eliminated
ŽOK Bimal-Jedinstvo BRČKO
Eliminated
VC OUDEGEM
Eliminated
Fatum NYÍREGYHÁZA
Eliminated
SLIEDRECHT Sport
Eliminated
VC SNEEK
Eliminated
VK UP OLOMOUC
Eliminated
Pays d'Aix VENELLES VB

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Pomì CASALMAGGIORE
Qualified
Yenisei KRASNOYARSK
Qualified
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Qualified
DRESDNER SC
Qualified
SSC Palmberg SCHWERIN
Qualified
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
Qualified
Allianz MTV STUTTGART
Qualified
Minchanka MINSK
Eliminated
BEZIERS VB
Eliminated
Asterix Avo BEVEREN
Eliminated
Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO
Eliminated
Khimik YUZHNY
Eliminated
Kralovo Pole BRNO
Eliminated
Nova KBM Branik MARIBOR
Eliminated
TS Volley DUEDINGEN
Eliminated
Linamar-BÉKÉSCSABAI RS KFT

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Minchanka MINSK
Allianz MTV STUTTGART
DRESDNER SC
SSC Palmberg SCHWERIN
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
Yenisei KRASNOYARSK
Uralochka-NTMK EKATERINBURG
Pomì CASALMAGGIORE

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 21/11/2017 to 01/03/2018
Final Phase
From 13/03/2018 to 10/04/2018

LiveScore
  
2018 CC W
4th Finals
 
 
19:00Local Time
Yenisei KRASNOYARSK
vs.
Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL
View
Live


Photogallery
08/02/18
3-402-Yamamay e-work BUSTO ARSIZIO vs Eczacıbaşı VitrA ISTANBUL


Downloads

Useful Documents
 Title 
2018 European Cups Calendar Download